Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Steam'de oyunun Launch Options kısmına bunu yazınca Launcher çalıştırmadan doğrudan Vulkan'da oyunu açıyor:

"D:\Steam\steamapps\common\Baldurs Gate 3\bin\bg3.exe" %command%

DX11 için de dx11 binary olanu yazın, benim klasör bir de bu tabii, kendi kalsörünüzü seçeceksinz.

• Like 1
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden trap, sandık vs için rogue tutardım hep partide ama burada asterion harici seçenek yok hireling olmayan, geçen ay shadowheart alternatif yazmışlar background nedeniyle ama release’de değişmiş herhalde, o dedikleri profları yok. asterion ile devam edersem herhalde bir yerde ayrılacak partiden, direkt zıt paladin oynanışına. rogue’suz oynanıyor mu oyun? ya da asterion ile gittiği kadar gidip sonra salayım mı napayım? dialoga girmeden kampa yollayıp geri almaktan baydım çünkü her defasında.

paladin, gale, asterion, shadowheart gameplay olarak sağlam parti demişler ama moralite uymuyor net. gale ve asterion tam zıt, shadowheart gene nötr sayılır. neden iki ofansif spellcasterı birden good yapmışlar anlamadım. hediye verip gönül alma da yok. ne yapsam gene kararsız kaldım, asterion terslemeye başladı konuşurken. yerine will alsam o da bayağı alakasız bu partiye.

Spoiler

lol gece geldi, 20 atıp kazığı sapladım. ama yok öldürmeyeceğim aslında eğlenceli char.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 07.08.2023 22:52 tarihinde dedi ki:

Steam'de oyunun Launch Options kısmına bunu yazınca Launcher çalıştırmadan doğrudan Vulkan'da oyunu açıyor:

"D:\Steam\steamapps\common\Baldurs Gate 3\bin\bg3.exe" %command%

DX11 için de dx11 binary olanu yazın, benim klasör bir de bu tabii, kendi kalsörünüzü seçeceksinz.

Bunun avantaji ne, mesaj cok begenilmis bilmedigim bisy mi var acep burada

Sosyal ağlarda paylaş

Sam, 08.08.2023 03:25 tarihinde dedi ki:

eskiden trap, sandık vs için rogue tutardım hep partide ama burada asterion harici seçenek yok hireling olmayan, geçen ay shadowheart alternatif yazmışlar background nedeniyle ama release’de değişmiş herhalde, o dedikleri profları yok. asterion ile devam edersem herhalde bir yerde ayrılacak partiden, direkt zıt paladin oynanışına. rogue’suz oynanıyor mu oyun? ya da asterion ile gittiği kadar gidip sonra salayım mı napayım? dialoga girmeden kampa yollayıp geri almaktan baydım çünkü her defasında.

paladin, gale, asterion, shadowheart gameplay olarak sağlam parti demişler ama moralite uymuyor net. gale ve asterion tam zıt, shadowheart gene nötr sayılır. neden iki ofansif spellcasterı birden good yapmışlar anlamadım. hediye verip gönül alma da yok. ne yapsam gene kararsız kaldım, asterion terslemeye başladı konuşurken. yerine will alsam o da bayağı alakasız bu partiye.

Gizli içeriği göster

lol gece geldi, 20 atıp kazığı sapladım. ama yok öldürmeyeceğim aslında eğlenceli char.

Asterionu hic almadim ben, cok artiz. 5e de, rogue zorunlulugu yok bence evet. Shadow *cough* Slut da yapiyor isi gayet, guidance + thieves tools oyun icinde cikan 1 item ile baya rahat aciyosun bircok seyi. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
cicibeybe, 08.08.2023 10:37 tarihinde dedi ki:

Asterionu hic almadim ben, cok artiz. 5e de, rogue zorunlulugu yok bence evet. Shadow *cough* Slut da yapiyor isi gayet, guidance + thieves tools oyun icinde cikan 1 item ile baya rahat aciyosun birçok seyi. 

Astarion'u öldürdüm ben 😃

Bard'mı zaten, ben yapıyorum tuzak ve kilitleri Shadowheart da Guidance atıyor, gidiyor güzelce.

Sosyal ağlarda paylaş

işte benim partide dex charı yok asterion hariç şu an, will'i rogue veya başka bir dex chara mı respeclesem acaba daha mantıklı? gale'e kanım ısındı konuştukça da will'i merak etmedim hani pek. benim lawful good gidişata bayağı ters gidiyor çünkü asterion. yeni bir "morrigan disapproves" vakası kendisi, hatta daha beter. onu eğlemem mümkün değil paladinlikle.

Sosyal ağlarda paylaş

Rogueların class olarak kilitler ve tuzaklar konusunda bir avantajları var mı ki? Bildiğim kadarıyla iş sleight of hand ve dexterity’e bakıyor. Dexterity proficiencyleri var ama o sadece saving throwlar için kullanılıyor.

Edit: Level 11’de gelen reliable talent var ama çok da elzem değil.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

evet expertise var. hani başka dex charı olsa o işi yüklerim ama öyle biri hireling olmayan yok galiba? en azından act1'dekilerden görmedim.

aslında partiye karlach'ı koymayı tercih ederim ama charları olmadıkları birşeye respeclemek çok pp'miş gibi hissettiriyor. bir yandan da ileride girdiğim dungeon'da 55 kere reload yapmaktan çekiniyorum tuzaklar vs gelince lol. kısa da değil quickload pek nvme ssd'ye rağmen.

neyse karlach'a yaklaştım, onu alırım asterion yerine. 2 melee çok overlap olursa artık respec düşünürüm.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...