Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Disney 2027 sonuna kadar 63 film açıkladı

Rewendor

63 film  

70 oy

1. 1. Genel olarak nasıl oldu?

• Her şey çok güzel olacak
    • Eh işte, yoklukta gideri var
    • Genç fularlılar rahatsız
  2. 2. En hevesle beklenen?

• Sonuna kadar Star Wars
    • Marvel falan çizgi romanlar süper duff dışş
    • Yeni teknolojiyle remakeler
    • Disney Originals
    • Pixar ile çocuk ruhuna devam
    • Avatar ile çalıntı senaryo keyfi
    • Biri Indiana Jones mu dedi?
    • Keşke komple azalarak bitseler, bi de şarap kadehi tutarken serçe parmak kaldırılmalı

Öne çıkan mesajlar

14 dakika önce, dasaaa dedi ki:

sinemasever olarak bu durumun gecici oldugunu da eskiye bakarak rahatlikla gorebiliyoruz.

geçici değil ki hep olacak. ne zaman hangi tür tutsa onun üstüne giderler. Bugün teknoloji var aksiyonu güzel yapılıyor diye çizgi romanlar tercih ediliyor ama 3-4 yıl sonra malzeme kalmayınca ağa dizilerine geçecekler belki. 

sinema, dizi, tiyatro, müzikte hep oluyor bu. 5-6 yıllık periyotlarda hakim türler üzerine sürekli filmler yapılıyor. 

ama işte anti-popülist yağlı bilek tayfa "SANAT ÖLÜYOR SANAT, AMBÜÜLAANSS" diye ağlaya ağlaya sürekli bir şeylere laf edebiliyor.  Hiçbir şeyin bir şey öldürdüğü veya kült olabilecek yapımların çıkmasını engellemesi olayı yok zaten olamaz.

Sanki çizgi romanlardan önce her 3 ayda bir braveheart, fight club çekiliyordu marvel öldürdü olayı. kafaya bak. cipsçi

Sosyal ağlarda paylaş

36 dakika önce, goldbären dedi ki:

Gizli içeriği göster

aç bi waçmen izle, sonunda dünyanın yarısı ölüyor. iyi hadi close enough diyorlar film öyle bitebiliyor. safe değil.  engeymde ise sadece "yeter la bıktım" diye emekli olmak isteyen ironman ölüyor. yalancı drama olsun diye. 

en kötü filmimizin bileytaşı 2049 olması temennimizle....

Watchmen ile MCU iyi bir kıyaslama olmamış. Watchmen zaten çizgiroman olarak çıktığından itibaren alışılmış süper kahraman hikayelerini tersyüz etmeyi hedefliyordu. 

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, Akhlaur dedi ki:

Ya ben eskileri hep seviyorum değişince hoşuma gitmiyor.

Gizli içeriği göster

Bir ironman daha gelse tony yi oynayacak adamın işi çok zor. 

Spoiler

Yeni Spider-Man trailerında paralel evren geyiğine girdiler. Hani bi yandan X-Men falan birleşimine ayak hazırlama olabilir, öte yandan Iron Man'i paralelden bir yerden yine RDJ ile geri getirme opsiyonunun da önü açıldı.

Sosyal ağlarda paylaş

Katilmiyorum. Sinema tarihinin hic bir bolumunde de ici bos "evren yaratiyoruz yea" kafasiyla 20-30 birbirinin hemen hemen ayni filmin kisa bir arayla suruldugu donem oldugunu da sanmiyorum. Western ornekleri veriliyor hep ama kac kisi burada sinemada Western izlemistir. Doneminin olanaklari ve ulasabildigi kitle ile bugun ayni olmadigina gore ornek bence anlamsiz. Gunumuz dunyasinda gercekten iyi bir yapimin ulasabilecegi kitle 30-40 yil oncesine gore kat kat fazla olduguna gore burada elestiriyi dogru yoneltmek lazim.

Begenilen Marvel filmeriyle ilgili diger topiklerde yazdik zaten. Gidisati tamamen birbirinin ayni, araya sikistirilmis uc-bes esprisi, genelde kotu islenmis villain'i ve elbetteki beklendik sonuyla biten karbon kopya filmler. Infinity War belki buna biraz farkli bir ornekti o kadar.

Hadi peki onlarin source materiali bir evreni oluversin. Avatar'dan 5-6 film cikarmak, Titanic 2-3-4-5'ten farksiz bana kalirsa. Star Wars konusuna zaten tonlarca kez yazariz. Inanilmaz boktan senaryoyla sirf paran oldugu icin gorsel olarak iyi filmler hazirlamak hosunuza gidiyorsa no problem. 

Daha yazariz da burada savunulan arguman ne ben onu cozemedim. Daha iyisini yapmak yerine ya hep boyleydi bu is mi yani bunun savunulan argumani?

Bu arada isi fularli tayfaya cekeceksek eger sahsen ben zaten is sinemaya hatta literature geldiginde fazla dunyasal islerden hoslanmam. O yuzden hayal gucunun sinirlarinin zorlandigi, fantastik yapimlari her zaman sevmisimdir, goremediklerimi gormek, dusunemediklerimi gorebilmek isterim. Bu forumda bircogumuz zaten boyleyiz. Ancak bunu yaparken bile insanlar artik 1930'larin hayalgucunden daha farkli seyler istiyor. Super kahraman - tum yapabilecegimiz fantastik/hayal gucu sinirlamalarinda o kadar basit kaliyor ki bunun hicbir seyi begenmemekle mi yoksa baska birseyle mi ilgisi var bilmiyorum. Bu konuda elbette katilmayabilirsiniz bana. Sadece yapilabilecek ve aslinda gercekten ekonomik olarakta basarili olabilecek tonla senaryo icinden belki de en basitinin seciliyor olmasi gibi geliyor bana.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

19 dakika önce, Rewendor dedi ki:
  İçeriği gizle

Yeni Spider-Man trailerında paralel evren geyiğine girdiler. Hani bi yandan X-Men falan birleşimine ayak hazırlama olabilir, öte yandan Iron Man'i paralelden bir yerden yine RDJ ile geri getirme opsiyonunun da önü açıldı.

Spoiler

Abi rdj geri dönmez bence. Çok güzel başladı ve bitirdi. Bi daha böyle bir bitiş yapamaz. Kaldı ki yaşlandı abi adam, kafasında saç kalmadı. Kel ironman mi olur. Şu riri de pek iç açıcı durmuyor da bakalım.

Mesela chris hemswroth te thor oynamayacak diye hatırlıyorum bi yerden ama emin değilim. Onu da seviyorum ama o değişebilir, sadece siyah ve kadın yapıcaz diye onu da bok etmesinler. Bazı tipleri de olduğu gibi bıraksınlar ben eşşeğim.

Sosyal ağlarda paylaş

Başlıktaki 2027 biraz yanıltıcı oluyor. 63 filmin 59 tanesi 2022 sonuna kadar, 2,5 senelik süre yani. 2 haftada bir film çıkartacaklar neredeyse. 

Disney skalası için bile iddialı.

Kalan 4 film 2023-2027 arası, onlar da ikişer tane Avatar ve SW. Geri kalan filmleri daha duyuracaklardır.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...