Jump to content

Mc_Lovin

=o=
 • Mesaj sayısı

  4.648
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Mc_Lovin hakkında

 • Rank
  Mc_Lovin

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Mc_Lovin

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  Evet ya.
 2. Mc_Lovin

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  JOKER (2019) 7,5/10 Villain filmlerine yeni ve güzel bir yaklaşım olmuş. Kötü adamın nasıl kötü adama dönüştüğünü hissettirerek seyrettiriyor. Gemini Man (2019) 6/10 Yer yer sıktı baydı. Kovalamaca ve dövüş sahnelerindeki cgi karakterler çok bayıyor. Konu çok sığ.
 3. Mc_Lovin

  Ninja Tarihi

  https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-okulda-boyle-olay-gorulmedi-sinavda-bos-kagit-verdi-tam-puan-aldi-5384009/
 4. Mc_Lovin

  En son okuduğunuz kitap

  Bu kitabı da bir önceki mesajdaki linkteki yazıda ismini okuduğum için okudum. Tamamen mahkeme kayıtlarından ve karakollarda verilen ifadelere dayanan bir kitap. Tekke ve zaviyeler kanununa uymadığı için yargılanan insanlardan ve kendileri mağdur olduğu halde hallerinden memnun olan insanların mahkemedeki beyanatlarından ve karakollardaki ifadelerinen oluşan bir kitap. Yazar çok fazla kendi yorumunu katmadan anlatmaya çalışmış.
 5. Mc_Lovin

  En son okuduğunuz kitap

  Nihat Genç'in aşağıdaki linkteki yazısında bu kitabın ismini görüp merak edip okudum: https://veryansintv.com/7-siddetindeki-depremi-4e-indiren-seyh/ Böyle bir eserden daha önce haberim yoktu. Puşkin, Gogol gibi yazarların, her şeyi dürüstçe ve yalın şekilde ortaya koyduğu kitaplara bayılırım. Doğruları insanın gözünün içerisine iki üç cümlede sokarlar. Mahmut Makal da tıpkı bunu yapmış. Köyün içerisinden gelen bir insan köy hayatını köyün içerisindeyken yazıyor. Yazdığı yazıları zamanının Varlık Dergisi'ne parça parça yazılar halinde gönderiyor. Varlık'ta yayınlanıyor önce bu kitap. Zamanın okumuş çevrelerinde etkili oluyor. Yazar köy enstitülü ve köy öğretmeni, hem kendi köyündeki hem de öğretmenlik yapmaya gittiği köydeki insanların yaşantılarını ve yazarın onlarla olan ilişkilerini anlatıyor. Tüm kitap boyunca, öğretmenin yaptıklarını onaylayan, öğretmenin dediklerini anlayabilen, öğretmene destek veren tek bir adam ve onun ailesi var: Gani Çavuş ve oğulları. Başka hiçkimseyle aynı frekansta buluşamıyor adamcağız. Adeta yazarın yalnızlığını hissediyorsunuz. İşin kötü tarafı ise şu: Köylü, öğretmen de kendileri gibi köylü olduğu halde, onların arasından çıkmış biri olduğu halde, ona destek vermiyor, dediklerini önemsemiyor, onun gösterdiği yolda ilerlemek istemiyor ama din sömürücülerinin peşinden kendi istekleriyle ve kimsenin zorlaması olmadan koşa koşa gidiyorlar. Kurgu değil.
 6. Mc_Lovin

  En son okuduğunuz kitap

  Mahmut Makal, Bizim Köy https://www.goodreads.com/book/show/13603789-bizim-k-y
 7. Mc_Lovin

  Evdeki düşman (orphan)

  https://odatv.com/-6-yasinda-sandiklari-22-yasinda-cikti-25091909.html
 8. Mc_Lovin

  En son okuduğunuz kitap

  Şehvetiye Tarikatı, İsmail Saymaz. https://www.goodreads.com/book/show/47495727-ehvetiye-tarikat
 9. Mc_Lovin

  Bir Film/Dizi Vardı?

  Passengers değil. Ya star tv'de izledim ya show tv'de ya trt'de. Uzun yıllar önceydi.
 10. Mc_Lovin

  Bir Film/Dizi Vardı?

  Yıllar yıllar önce star televizyonunda seyretmiştim. Bir uzay üssünde veya uzay gemisinde bir erkek ve bir kadın vardı. Bir şey bekliyorlardı ama ne olduğunu hatırlamıyorum. Kadın kısa sarı saçlı, ince uzun, güzel bir kadındı. Adamla önce sohbet muhabbet ediyor ve birbirlerini tanıyorlardı. Sonra adam kadına ilişki teklif ediyordu ama kadın "Elbette hayır" diye cevap veriyordu. Adam ısırarını sürdürdükçe "Elbette hayır" cevabından vazgeçmiyordu kadın. Adam bir defa daha denediğinde kadın kabul ediyordu. Sonra olaylar gelişiyordu. Uzay üssüne davetsiz bir misafir mi geliyordu ne oluyordu? Öyle birşeyler işte. Neydi bu filmin adı. Hatırlayan var mı?
 11. Mc_Lovin

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  IT CHAPTER TWO 8/10
 12. Mc_Lovin

  En son okuduğunuz kitap

  Franz Kafka, Babaya Mektup, Brief an den Vater Yorum yapmayacağım. Kafka'nın yazdığı diğer tüm her şey gibi bu da bizim okumamız (gözlerimiz) için yazılmamış ve üstüne özel bir yazışma. Annesine teslim ediyor babasına iletilmesi için ancak annesi bunu yerine getirmiyor. https://www.goodreads.com/book/show/998006.Brief_an_den_Vater?from_search=true
 13. Mc_Lovin

  En son okuduğunuz kitap

  Mossad - İsrail'in Gizli Servisi'nin İlk Kez Gün Yüzüne Çıkan Büyük Operasyonları, Nissim Mishal, Michael Bar-Zohar, 2012. 8/10. İyiydi, çevirmen Ebru Sürmeli'nin türkçesi gayet güzel, çok akıcı. Kitap, kapağındaki kadar iddialı bir konuya sahip değil. İfşa olmuş operasyonları, başarısız operasyonları ve başarılı operasyonları derleyip ustaca okuyucuya sunmuşlar. Eğer İsrail gizli servislerinin operasyonlarıyla ilgili filmleri seyretmeyi seviyorsanız, operasyonların sonuçlarını geçmişte gazetelerde-haber sitelerinde okuduysanız, zaten kitaptaki bölümlerden pek çoğundaki kişiler ve olayları daha önceden izlediğinizi/okuduğunuzu farkedeceksiniz. Bu kitap o olaylara ve sonuçlarına başka bir bakış açısıyla yaklaşmanızı sağlıyor. Taraflı bir anlatımı var ve kitabın kapağındaki isimlerden tarafı hemen anlayabiliyor okuyucu. Kitabın iyi olmasının sebebi iyi bir derleme olması. https://www.goodreads.com/book/show/13623874-mossad
 14. Mc_Lovin

  En son okuduğunuz kitap

  Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 2: Şirketokrasi ve Ondan Kurtulmanın Yolları; The Secret History of the American Empire: Economic Hit Men, Jackals & the Truth about Global Corruption; John Perkins; 2007 https://www.goodreads.com/book/show/61117.The_Secret_History_of_the_American_Empire Sonunu STKlara bağladığı için 7/10. Yoksa 10/10 would bang.
 15. Mc_Lovin

  PaticikFM v2.2

×
×
 • Yeni Oluştur...