Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi telefonu alsam thread

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...

olay artık telefondan ziyade çevresel ekipman. Saati, kulaklığı vs hepsi bir ekosistem. Bütçe var ise bu konuda gerçekten Apple yok ama var gibiyse Samsung bütçe yok da günümüzü takip edelim diyorsan Xiaomi 

ben ise 6s'i yaptırıp yoluma devam etme kararı aldım ?

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • Genel Yönetici

Kendime alsam da onu alırım şu anda. Gittim son model Snapdragon'lu, HDR'li telefona para yatırdım, hiçbir şekilde işime yaramıyor bu özellikleri. Tek işime yarayan şeyleri 45W şarj olma, always-on display ve OIS ki A52'de de OIS varmış. Midrange artık ben oyun oynayacağım diyen dışında herkes için tamamen yeterli bence.

Zaten 5G gelene kadar yeni telefon almam o zaman bu ek özellikler de gelir mid-range telefonlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

poco f1 telefonum yere düşüp ordan sekip havuza düşmesiyle çöp oldu hem ekran kırıldı hem su geçirdi, telefon çalışıyor ama ne sim okuyor ne dokunmatik düzgün çalışıyor baya masraf çıkar diye düşünüyorum.aslında kamerası dışında baya perforanslı telefondu 2 yıl geçmesine rağmen.o zaman pubg çok oynadığımdan almıştım ama artık hiç oyun oynamıyorum

şimdi bende a52 ve mi 11 lite arasında kaldım ama karar veremedim.max bütçem de 4k falan neredeyse hiç oyun oynamıyorum.var mı tavsiye edebileceğiniz 4-4.5k arası telefon yada a52 veya mi lite kullananlar memnun mu telefonlardan

Sosyal ağlarda paylaş

Tabi. Hafizayi 150 200 liraya hafıza kartı ile 2 3 katı hale getirebilecekken apple'a 1000 1500 lira bayılmak. Mmmm enfes.

Hic bir sekilde customization yapamamak, apple ne verdiyse onunla yetinmek, oooo harikaa.

Her update ile düşen işlemci hızı, eveeeeet

Sarj aleti veya powerbank'i yanından ayiramamak, sürekli yaninda cebinde bulunması, hell yea

Ve daha sayamayacagim bir sürü nedenden dolayı apple kullanabilirsiniz bence.

Apple'ın tek bi güzel yanı vardi, ekosistemi.ama artık tüm markalarda var o ekosistem.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

A52 al, düşünme çok. A52 üç versiyon güncelleme alacak, Android 14'e kadar gelecek yani, uzun ömürlü. IP67 var, OIS var, stereo, NFC var, SoC da kötü değil yani oyun oynamayacaksan.

Mi'de iyidir tabii ama Samsung'un Sound Assistant gibi yazılımları benim gibi tüm müziğini telefondan dinliyorsan hayat kalitesini arttırıyor. HDR yok ama telefonda pek farkını göremedim ben onun.

Sosyal ağlarda paylaş

24 dakika önce, Pordakal dedi ki:

Tabi. Hafizayi 150 200 liraya hafıza kartı ile 2 3 katı hale getirebilecekken apple'a 1000 1500 lira bayılmak. Mmmm enfes.

Hic bir sekilde customization yapamamak, apple ne verdiyse onunla yetinmek, oooo harikaa.

Her update ile düşen işlemci hızı, eveeeeet

Sarj aleti veya powerbank'i yanından ayiramamak, sürekli yaninda cebinde bulunması, hell yea

Ve daha sayamayacagim bir sürü nedenden dolayı apple kullanabilirsiniz bence.

Apple'ın tek bi güzel yanı vardi, ekosistemi.ama artık tüm markalarda var o ekosistem.

hafızayı ona göre alırsın. ayrıca androidde 3 ay sonra işletim sistemi neden şişti, basıyorum niye tepki alamıyorum isterse 8k pil olsun optimizasyon olmadığı sürece gitmiyor, yok avucum ısındı ne oluyo böyle, bu telefona ne oldu. entry-mid seviye android pişmanlıktır beyler. customization olayı tabii ki güzel birşey ama kim bakıyor bu yaştan sonra artık ona, dertsiz tasasız telefon istiyosun. bir de hafıza kartı mevzusu androidde de bitti sayılır, o dediğin 5 sene önceydi çoğu telefonda zaten hafıza kartı yeri yok. bu arada en son iphone'um 4s'di. bende oneplus var memnunum 3 seneyi devirdi halen pili 1 gün gidiyor. varsa böyle güzel optimizasyonlu, temiz android telefon o paraya alın tabi. 

ayrıca androdi güncellemeleri daha doğrusu yeni versiyonları alması da çok şahane birşey değil çünkü her modele/markaya düzgün yazamıyorlar. bende oneplus 5t var android 10 gelmişti ancak kurmuyorum çünkü herkes pişman, pil iyi gitmiyor yazılım hata veriyor vs. çok showcase bi telefonun yoksa yeni versiyon android yüklemeyeceksin, üretici uğraşmıyor son modellere abanıyorlar.

Seru tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

iphone ile herhangi bir androidi karsilastirirken hala hardware karsilastiriyorsunuz yanlis. deneyim ayri bir konu, oraya gelmeden daha ekosistem var, airpodslarin kalitesi, ios uyumlulugu var, macbooklar var vs. duz iphone kullanip sadece whatsapp ig falan dolasip baska hicbir apple urunu kullanmam diyorsaniz cok gereksiz iphone. sirf airpod veya iwatch icin bile alternatifi yok ama.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...