Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 4 Ana Konu

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

kesin oynamam filan diyen birisi olarak yalan yok oyun cidden keyifli. casual için çok güzel (senaryo olarak diyorum) hardcore veya end game'de oynamaya devam eder miyim ne yaparım bilmiyorum ama lvl 35 de daha act I yeni bitti bende. side questler bol bol, hikayeler fena değil. yani hack and slash değil de normal witcher gibi single player bir oyun oynuyorum gibi hissettirdi bir noktada oyun bana.

bosslar harici controllerla yattığım yerden oynuyorum bir de, çok daha keyifli oluyor 😄 

Sosyal ağlarda paylaş

solo sp arpg oynar gibide sorun yok zaten de endgame’e geldiğinizde world event bossları siz vuramadan ölüyor mu 20 glass cannon adam nukelediği için, tek skill boostlayan sezon eşyalarıyla aynı skilli spamlemekten mi ibaret, rift rushlama minmaxlamak üzerine mi dönüyor vs gibi olayları anlatabilirseniz makbule geçer. d3 ve d4 betadan deneyimler endgame için şüphe uyandırıcıydı, o noktaya gelince anlatırsınız.

Sosyal ağlarda paylaş

Combat vs guzel oyun genel olarak iyi bunlari konusmustuk betada. Beni tek sikan su an icin resource generation eksikligi. Yani maks 2 kere spender kullanabiliyorum geri kalanlar cooldown a girerse basic disinda bisi yapamiyorsun. Barb ve druid resource gen konusunda eger dogru legendaryler dusmezse sikintili da bunun drop a gore ayarlaniyor olmamasi lazim

Sosyal ağlarda paylaş

oyunun cutsceen'leri falan izledim şimdi hepsini. hell'deki sinematik baya baya tüm zamanların en iyilerine oynar. ama hikayesini sevemedim. youtube yorumlarında birisi hislerime tercüman olmuş.

Spoiler

The ending is insane to me, trapping mephisto and immediately taking a portal he conjured. Seeing how many times our heroes were struck with momentary sheep IQ and immediately eat the consequences. I was sure he would would just rip her throat out and take the stone with him. Then immediately leaving with it without telling anyone where you go in a world infested with cultists and demons!? If the world was truly "dark and gritty" she would end up stabbed by a goatman in her sleep and the stone would be lost. Even the overworld bugs me, there are villages in a death swamp with murder snakemen with no natural defences/walls with maybe 15-20 people in them. If this world was truly dangerous why arent people doing the first thing they would do and build a damn wall and watchposts around their encampments?

Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum, 26.03.2023 23:52 tarihinde dedi ki:

Sorcere ile 25 oldum, ana questi de bitirdim ne olur ne olmaz spoilera alayım

İçeriği gizle

Inarius Rathma'yı öldürmüş, o kısmı hikayenin geri kalanını merak ettirdi ama öyle çok da acaip bir merak değil.

Ice Armor'a bir talent verip IA açıkken mana regeni arttırma ve bir dungeondan gelen bir şeyi imprint edlip chain lightning her sektiğinde mana alma ile mana sorununu teorik olarak çözdüm. Teorik diyorum çünkü bunlar level cape ulaşınca oldu ve sıkıldığım için gidip denemedim.

Immortal havası denmiş, ucuz kore oyunu havası denmiş hepsine katılıyorum. Zoom olayı ve genel ölçek de hoşuma gitmedi. İç tasarımlar yine çok güzel ama mesela (yine spoiler)

İçeriği gizle

O Lilith'i kovalayıp Rathma'nın cesede ulaşmadan önceki kısımdaki saçma sapan "birşeyleri kırmadan yol açılmıyor" olayı ne sıkıcıydı ya. Aşırı gereksiz geldi arkadaşlarla discordda muhabbet ediyorduk o sayede atladım oraları tek olsam bayardı.

Oyunun genelindeki sağa sola serpiştirilöiş o dümdüz yürürken eğilmezsen/zıplamazsan/tırmanmazsan geçemediğin yerlerin falan amacı ne? Aklıma gelen tek ihtimal botların dolanmasını engellemek oldu. Aşırı gereksiz, dümdüz yürüyorsun ağaç düşmüş eğilmeden geçemiyorsun. Ne bu şimdi interaktif harita gameplay mi?

Samimi eleştiri, ben genelde diablo boss fightlarda aşşşşırı kötüyümdür. Baya baya beceremem, el göz koordinasyonum mu eksik nedir bilmiyorum. Ölürüm falan hep. Bu betada sorcerer ile hiç bir boss fightda zorlanmadım. Arada lagdan, dcden falan öldüm tabi. Bir de butcher çıktı anaaa butcher lan derken öldürdü beni. Ya sorcerer OP, ya oyun kolay, ya da ben gelişmişim. Bilemedim.

Sarmadı abi beni fazla, cinematicin yarattığı heyecanın devamını getiremedi. 

Oyunun tamamı çıkmadan, insanların yorumları okunmadan bu haliyle 1200 lira verilmez. 1500 hele hiç verilmez, en pahalısını ihtimal dahiline bile almıyorum.

Edit:

Diablo serisinin genel sorunu şu abi. 4 oyundur gördüğüm ve her seferinde tekrarlanan, ısrarla düzeltilmeyen bir sorun var bu oyunlarda.

Yerel yönetimler güçsüz.

Tristram'a bakıyorsun, yerel yönetim namına bir şey yok ve sonuç ortada. Kralın papazı prens kaçırıyor, kral anca ay vay neyse dur ölem de boss olam. Seni kral yapanın...neyse.

Lut Gholein desen zaten daha köye gelmiş manyağa dur demekten acizler, adam kendine mekan kurmuş neler neler dönüyor içerde.

Caldeum'da yerel yönetim var ama gitmişler çoluk çocuğun eline bakar hale düşmüşler. Onu da kontrol eden dur diyen yapma diyen olmayınca içine şeytan girmiş al başına bela işte.

Burada mesela ilk köyde insanlar perişan, papaz insanların halini görmüyor hala azarlıyor ondan sonra oradan boynuzlu iblis gelince insanlar bir umut, bir çare hemen inanıyorlar ona. Olaylar bitiyor, dışarı çıkıyorsun orada başka bir papaz mı ne biri var diyor ki buranın papazı vergisini göndermeyince kontrol edeyim diye geleyim dedim. Yahu sen anca vergiye bakarsan, hiç bu insanların yolu var mı, halleri ne, bir istekleri dilekleri var mı demezsen e onlar da tabi hemen muhalefetin safına geçer. Vergi memuru harici memur gelmiyor köye, nerede köy hizmetleri her yer pislik çamur biçare kendi haline bırakılmış insanlar.

Sonra ne olduğu belirsiz maceracılara el açıyorlar, aman bizi kurtar vay bu kızın anası şu kapıdan girdi bir daha çıkmadı bir bakın bari neymiş. Kardeşim merkezi otorite bu kadar duyarsız olursa iblis de aklını çeler bu insanların.

Vasat mı ne bir şehir var, şehrin kapısının 50 metre ötesinde eşkiya yol kesiyor, kapıdaki muhafız hala yok git günahını yaz ateşe at anca öyle girersin. Abicim sen önce bir şu etrafı kolaçan et bir yahu. Güç bela geliyor insanlar oraya kadar, varamadan yurtlarına yabanın hayduduna kurduna post veriyorlar yolda. Ohooo ama kime anlatıyoruz. Anca open the gates, close the gates. Salla başı al maaşı.

İçeriği gizle

Bizzat melek girmiş kulesine orada duruyor, kendi öz oğlunu katlediyor.

Yani biraz da dönüp kendinize bakın birader, ben buradayım ama bu insanlar allah allah neden 20-30 senede bir böyle her benim diyen iblisin peşine düşüyor diye bir özeleştiri yapın. Ayırın şu din ile devlet işlerini, inin o fildişi kulelerinizden sırça köşklerinizden. Ayıptır ya.

Arkadaşlar çok övdü fanboydur dedim. Övmeye devam ettiler, burada da övülmüş yazdıklarımı yuttum ve aldım iniyor şimdi. Kimi kandırıyorum zaten öyle de alacaktım böyle de alacaktım 🙂

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE, 04.06.2023 01:50 tarihinde dedi ki:

Oyun süper, D3'e 1000 basar. Atmosfer, grafikler, müzik, skilller, progression (gördüğümüz kadarıyla), zindanlar.

Alın, oynayın derim dolar 30TL olmadan.

Valla her tarafta övülüyor, izometrik MMORPG falan diyorlar dayanmak mümkün değil. Dolar daha da artmadan almak mantıklı olacak galiba. Standart edition alsak pişman olmayız değil mi ?

Sosyal ağlarda paylaş

oyun bi dungeon daha gitmek için motive ediyor. saatlerce başında oturabiliyorsun. bu yeterli bi kriter bence. endgame i aylarca oynamak gibi bi kriter zaten all time toplara sokar ama o olmazsa da şimdiki hali 15 saat story i ittire kaktıra oynatan oyunlardan sonra paranın hakkını veriyor bence.

Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun Max leveline ulaşmak benim için hiç de kolay degil, 100 e benim ulaşmam baya sürer. Bunun için de değer türü seviyorsanız, normal sürüm yeter bence.

At aman aman bir şey değilmiş su an. Sıkışıp kalıyorsun falan, koşarak daha iyi orada burada ot taş mob derken, at gimmick gibi an için ilerde ne olur bilemem.

Hep mob kesip grindmi yapicam diyorsan evet öyle. Arpg sonuçta. Temel aynı sonuç aynı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...