Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Abi onu diyen adama patronu "oğlum seni üniversiteden sonra biz işe aldık, seni biz adam ettik vefa borcun var maaşını almasan da çalışacan, ne zaman maaş alacağında artık bize kalmış" desin bakalım kaç ay çalışıyor. Hoş başka iş bulamadığı için onu kabul edip de çalışan da var da işte o da çaresizlikten. Babel o kadar çaresiz değil.
Sosyal ağlarda paylaş

özetten özete Beşiktaş izleyenler için veya acaba bu maç Beşiktaş'a hangi pozisyonda hakemeler kıyak çekti gözüyle bakanlar için görülecek bir olay değil Babel'in kötlüğü.

sezon başı oynarken de adam gibi oynamıyordu, sahanın en kötülerindendi adam oynadğı maçlarda, biz tribünde saçımızı başımızı yolduk. Tüm para, annen ıvır zıvır mevzuları bir yana zaten formsuz olduğu için yedeğe çekilmeyi hak ediyordu.

Adamın şampiyon yaptığı senlerde attığı gollerin konuyla alakası yok. Kafası sahada olduğu zaman ligin en etkili kanat forveti ama sene başından beri baya kötü, hatta geçen senenin son maçlarından beri.

Kendini futbola vermiş bir babel çok faydalı olur, umarım kalıyorsa o şekilde kalır. Yoksa çekilcek çile değil
Sosyal ağlarda paylaş

şaklaban apayrı bir muhabbettir, bunu gs ve fb'li arkadaşların anlamasına imkan yok hatta casual bjk taraftarı da anlamaz o yüzden quaresmasporlular diye bir tabi var. takımı yakından takip edenler bilir ki kendisi bu takımı bozan en önemli parçadır, ondan suçlusu ise şenor'dur çünkü kolaya kaçarak takımı tamamen bu adam üzerine kurdu ve şimdi başka türlü oyun oynamayı unuttular resmen. şaklaban 15-16 gibi kulübeye çekilmeli ve portekiz milli takımındaki gibi ikinci devre yararlanılmalıdır. hatta yaşı ve kontratı göz önüne alındığında gönderilmelidir. caner de aynı şekilde sıkışan oyuna sonradan dahil olmalıdır.

mesela t*rim 2 aydır galibiyet alamıyor herhalde ama şenor'un çeyreği kadar bile ne kendi taraftarı ne de medya tarafından eleştiri almıyor. bunun bir nedeni basındaki gs lobisi elbette ama daha da önemli nedeni şenor'un şaklaban ısrarı, adamın bjk kariyerini bu bitirecek resmen. perşembe uefa maçında bilerek kırmızı görüp takımın elenmesinde en önemli rolü oynuyor, pazar günü lig maçında 11'de sahada. bu kadar bokunu çıkarmasa bu kadar eleştirilmezdi kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha iyi izliyorumculugu bir yere birakalim.

yedege cekilmesin diyen olmadi. kadro disi birakilmis adama isini yapsin diyen var ama.

gecen harika sezonuna ihtiyac bile yok. bu sezon lig golunde basi cekiyor. quaresma degil ki bu takima, oyuna engel oluyor diye arguman uretebilesin. en fazla gecen sezonki verimi yok diyebilirsin. pepe'nin 3 gol attigi sezondayiz. takimin su halde babel'i terbiye etme luksu var mi yok mu tartisilir. ama parasina yatmak icin kadro disi birakildigini herkes bildiginden gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

arcane said:

takimin en uretken adamini sosyal medyada annen dedigi icin kadro disi birakmanin akilsizligini bir yana birakarak yaziyorum:

keşke şurdan sonra yazmasaydın zaten çok talihsiz bir açıklama olmuş.

takımın en üretken adamı diye yanlışlarını cezalandırmazsan çiftlikten farkın kalmaz.

yanlisi cezalandirilmasin diyen olmadi. kadro disi birakilmasin, ipler koparilmasin da zarar etmeyelim diyen oldu.

disiplin mevzusu olmadigi bu kadar ortadayken babel'e ders verme tamamen bos bir arguman.

takimin ahira donmemesi icin kime ne disiplin vermek gerekli zaten belli. babel'e sira gelene kadar yazdim yukarida. taraftara annen soyle boyle diye cevap yetirtirsin diye degil. her isi yapmanin bir yolu yordami var. besiktas en akilsiz sekilde yapiyor. sen de alkis tutuyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

perşembe uefa maçında bilerek kırmızı görüp takımın elenmesinde en önemli rolü oynuyor, pazar günü lig maçında 11'de sahada. bu kadar bokunu çıkarmasa bu kadar eleştirilmezdi kesinlikle.

işte normalde o kırmızı karttan sonra erken noel tatiline yollanması gereken adamı 3 gün sonra 11e koyuyorsun.

sonra böyle yorumlar geliyor.

"ne yani bilerek kırmızı görüp takımı sattı diye kadro dışı mı kalacaktı?"

arcane said:

takimin en uretken adamini sosyal medyada annen dedigi icin kadro disi birakmanin akilsizligini bir yana birakarak yaziyorum:
Sosyal ağlarda paylaş

laf ebeligini birak quaresma ile ilgili satir yazmadim. ismini anmaya bile gerek yok disiplin cezasina sira gelene kadar... komple katiliyorum stingray'in yukaridaki quaresma analizine. takimi bozuyor adam. disiplinini duzeltsen yine zarar bu teknik direktor kombosuyla.

ama sen AHA QUARESMASPORCU diye yaftalamaya calisiyorsun cunku karsi arguman uretmekten kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

ben daha iyi izliyorumculugu bir yere birakalim.

yedege cekilmesin diyen olmadi. kadro disi birakilmis adama isini yapsin diyen var ama.

gecen harika sezonuna ihtiyac bile yok. bu sezon lig golunde basi cekiyor. quaresma degil ki bu takima, oyuna engel oluyor diye arguman uretebilesin. en fazla gecen sezonki verimi yok diyebilirsin. pepe'nin 3 gol attigi sezondayiz. takimin su halde babel'i terbiye etme luksu var mi yok mu tartisilir. ama parasina yatmak icin kadro disi birakildigini herkes bildiginden gerek yok.

ben kadro dışı konusuyla ilgili demiyorum işini yapsın diye.

para konulu tüm kadro dışılarda oyuncuyu destekliyorum. hangi takım hangi futbolcu olursa olsun. Nefret ettiğim quaresma'nın bile arkasında olurum bu konuda.

ama bu adam kadro dışı öncesi de bir bok oynamıyordu, onun için diyorum işini yapsın diye. Oynamayan adama ne laf söylicem deli miyim sdsafas

işte "takımın şu hali" diye bir şey yok. yanlış varsa cezasını keseceksin.
Terim şampiyonluğa gidiyoruz diye melo-riera kavgasında yapamadı bunu mesela. Bence büyük hata
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

şaklaban apayrı bir muhabbettir, bunu gs ve fb'li arkadaşların anlamasına imkan yok hatta casual bjk taraftarı da anlamaz o yüzden quaresmasporlular diye bir tabi var. takımı yakından takip edenler bilir ki kendisi bu takımı bozan en önemli parçadır, ondan suçlusu ise şenor'dur çünkü kolaya kaçarak takımı tamamen bu adam üzerine kurdu ve şimdi başka türlü oyun oynamayı unuttular resmen. şaklaban 15-16 gibi kulübeye çekilmeli ve portekiz milli takımındaki gibi ikinci devre yararlanılmalıdır. hatta yaşı ve kontratı göz önüne alındığında gönderilmelidir. caner de aynı şekilde sıkışan oyuna sonradan dahil olmalıdır.

mesela t*rim 2 aydır galibiyet alamıyor herhalde ama şenor'un çeyreği kadar bile ne kendi taraftarı ne de medya tarafından eleştiri almıyor. bunun bir nedeni basındaki gs lobisi elbette ama daha da önemli nedeni şenor'un şaklaban ısrarı, adamın bjk kariyerini bu bitirecek resmen. perşembe uefa maçında bilerek kırmızı görüp takımın elenmesinde en önemli rolü oynuyor, pazar günü lig maçında 11'de sahada. bu kadar bokunu çıkarmasa bu kadar eleştirilmezdi kesinlikle.

Ya insanları Şenor, t*rim diye tanımlayınca dünyanın en iyi aforizmasını kasın ve tespitlerde bulunun attığınız post çok hevesle okunamıyor kusura bakmayın. GS'nin basın lobisi neredeymiş bir de ben bilmiyorum, öğrenelim kimmiş onlar, Aspor'daki Evren Turhan falan var herhalde bir tek shdfshdf

Demirören'in elinde olan havuz medyasında Şenol Güneş eleştiriliyorsa bunun tek nedeni milli takımın en güçlü adayı olduğu için gidilen bir politikadır, Fikret Orman da Ünal Aysal'a benzemez hemen yaranır üstlerine Şenol'u yollar milli takıma. Ayrıca Galatasaray'a karşı son şampiyon, eksik kadro, cezalılar, basiretsiz transfer politikası vb. birçok etmen nedeniyle zaten eleştiri dozu konusunda çok da bir argüman üretilemez. BJK'nin bu durumda olması daha çok haber değeri taşıyor bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Milamber said:

valla pepe aldığı parayı hak etti, ülke bi kalite gördü, adam gibi de gidiyor.
quaresma yaş 35 güle güle gitsin.
babel 32 güle güle gitsin
tolgay 27 güle güle gitsin
love 34 güle güle baboş

şunlardan bir kurtul, larini de gönder bir yere kiralık unut orda. temiz işte. yalnız rocoyu kim getirdi abi, neci bu adam valla çok garip. :D

E takımda kim oynayacak bunlar gidince?

abi kalanlarla devam edecen, yeni oyuncu alacan ama daha az para vericen. babelin sözleşmeyi kesinlikle yenilememek lazım bir de zam yapmaya çalışıyormuşuz paşa 3m euro istiyormuş. geçti bilader geçti bu kulüp artık o paraları veremez, milletin maaşını ödeyemiyoruz rezil oluyoruz. bütçeleri düşürüp yaşlıları gönderip 2-3 sene içinde tekrardan şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmak lazım. bu adamların sorunlu olduğunu gördük zaten. quaresma sevdiğine atıyor sevmediğine atmıyor topu, doldur boşalt doldur boşalt. babel güzel arkadaştı ama bu işlere girmesi ayıp. love desen başından yalnış. gönder bunları, bütçeni düşür git bul 800k euro maaşlık adamları. anadolu kulüpleri buluyor beşiktaş bulamıyorsa da yapmasınlar bu işi.
Sosyal ağlarda paylaş

Babel senede 1'e falan ok diyecekse kalmalı, kontrat senesi topçusu ve tam bir yavşak ama oynamak istediğinde ligin en iyi kanat forveti açık ara. denge bozucu bir yapısı var. çok geliştirdi kendini resmen denildiği gibi kömürden elmasa evrildi son 3-4 yılda da işte o karaktere sahip çıkabilmek için kozların tamamen kulübün elinde olması gerek.

https://forum.paticik.com/read.php?29,8410093,8573411#msg-8573411

Aha geldiğinde böyle yazmıştım. Dark ağlıyor oluyordu o zamanlarda bile. O inş etkilemez dediğim şampiyonlukta etkisi yüksekti de işte gerisi gelmedi.

Görmek istediğinde gayet görebiliyorsun ilerisini...
Sosyal ağlarda paylaş

babel'in kadro disi birakilmasi ile sozlesmesinin devam ettirilip edilmemesi farkli. paketmis gibi degerlendirmemek lazim.

mevcut senaryomuzda alacaklarindan vazgecsin diye dumen yapiliyor fakat oyuncu yasal hakkini aramaya karar verirse seve seve odemek zorundasin. akilli insanin alacagi risk degil zira her uzlasilmis pepe vakasi icin zarar edilen ferrari vakalari var.

egemen korkmaz'i 55 mac oynadigi icin cezalandirdigimiz yonetim anlayisindan bu gunlere gelmis olmamiz sasirtici degil.

videoya bakilirsa ara transferde gitmesi de mumkun degil. bu sekilde klup en cok kendini cezalandirmis oluyor. tek kazanan ise kendi hatalarini gizlemek icin taraftar gazini kullanan beceriksiz yoneticiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Babel BJK'nin en değerli oyuncusu abi. Geldiğinde de dalga geçenler olmuştu tabii o zamanlar FFP çok baskılı olmadığı için büyük isimler havada uçuşuyor buna burun kıvırdılar. Dribbling var, gol vuruşu var, kafaya çıkıyor, defansa geliyor, pas oyunu var. Varoğlu var. Tam kanat forveti. Zaten kumaşını hep ispat etti, kariyeri düştü Kasımpaşa'da parlayıp Araplara gitti, artık tamam böyle takılır derken hırs yaptı La Liga'ya transfer yaptı orada da iyiydi tekrar yükseldi, BJK'ye geldi gelir gelmez Olympiakos'u tek başına eledi ertesi sene CL'de coştu, milli takıma çıktı tekrar. Hala 1-2 sene iyi katkı verir. Talişka ve Babel'in hastasıydım GS taraftarı olarak ne yalan söyleyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

özetten özete Beşiktaş izleyenler için veya acaba bu maç Beşiktaş'a hangi pozisyonda hakemeler kıyak çekti gözüyle bakanlar için görülecek bir olay değil Babel'in kötlüğü.

sezon başı oynarken de adam gibi oynamıyordu, sahanın en kötülerindendi adam oynadğı maçlarda, biz tribünde saçımızı başımızı yolduk. Tüm para, annen ıvır zıvır mevzuları bir yana zaten formsuz olduğu için yedeğe çekilmeyi hak ediyordu.

Adamın şampiyon yaptığı senlerde attığı gollerin konuyla alakası yok. Kafası sahada olduğu zaman ligin en etkili kanat forveti ama sene başından beri baya kötü, hatta geçen senenin son maçlarından beri.

Kendini futbola vermiş bir babel çok faydalı olur, umarım kalıyorsa o şekilde kalır. Yoksa çekilcek çile değil

Sene başı kısmına katılmasam da ilk 5-6 maçtan sonra kafası kesinlikle sahada değildi. bence hiç profesyonelce yaklaşmadı. Yani bak performansım düşerse ne olurun bedelini ödetti diye düşündüm ben açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi babel kadro dışı mı bırakıldı anlamadım? öyle birşey yok adam sakat iyileşmedi. Kadro dışı bırakılması gündeme geldi sadece.

Performanslı oynayınca zaten kimse eleştirmiyor adamı. Ama tam sözleşme dönemine denk gelen performans düşüklüğü ve sosyal medyada yaşadığı o olay taraftarı da yönetimi de gerdi. Üstüne bir de bunun menajeri sürekli kalmayacak, anlaşamadık vs vs haberleri yapınca. Yahu haberin yalanı olsun ama 3.5m istiyormuş 32 yaşındaki adam. Kulubün durumunu biliyorsun artsın ücretin ama 3.5m oha bi zahmet neresi veriyorsa oraya gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...