Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amazon Türkiye

Deathblade

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

amazon tr değil us ama buraya yazayım.

ben bunlardan bir şey aldım, ufak bir deformasyon vardı yenisini gönderdiler eskisi için de return order açtılar, yerel firmalardan birine verin gönderdin dediler.

bizim yerel firmalar us gönderim yapamıyoruz diyor, parayı sizden alırız falan diye tutturuyorlar, dhl falan filan başka başka şeyler diyor.

benzer süreci yaşamış olan var mı

DHL ile gelen kulaklığım vardı. Bozuktu, bluetooth pair olmuyordu geri gönderdim kabul ettiler. 80$ mı ne kargo ücreti çıkardılar hatta kulaklık fiyatı kadar.

Amazon sorun olmaz dedi. Eve gittiğimde faturayı scanletip gònderdim akşamı kargo parası + 10$ hediye çeki verdiler. Ben daha DHL'de postalarken de yeni kulaklığı coktan express kargolamışlardı.

Ama bu dediğim 5 sene falan oluyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Selam

Amazon 6-8 Mayıs tarihleri arasında Luxembourg ofisinde görev almak isteyen arkadaşlar için İstanbul'da kariyer günü düzenleyecek. Şu anda en yoğun ihtiyaç Software Development süreçlerinde değerlendirecekleri kişiler için olacak. İlgilenen arkadaşlar benimle iletişime geçebilir ?  Bunun dışında ilgilendiğiniz başka ilanlar bulursanız patilere memnuniyetle referans olunur.

Sosyal ağlarda paylaş

Finance Manager - Amazon Turkey - 4-8 years of relevant finance experience

Senior Financial Analyst - External Fulfilment & Turkey - MBA or CPA certifications are desirable. / CIMA, ACCA, ACA or CFA qualified / 7+ years experience of owning/fulfilling an analytically led business analyst or controller role within an international fast paced organization

analistin kicindan siringayla aliyorsunuz herhalde analizleri, direk finance manager'a gidiyor?

su pozisyon nasil dolar cok merak ediyorum.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

CPA'in TR karsiligi SMM tarzi bisi degil miydi. Vardir bir suru Big 4 gibi sirketlerde. CFA bir tik daha zor ama o da var bir cok kiside. Geri kalan qualificationlar tirt gibi geldi bir fikrim yok. Hepsi Accountingle alakali. 

Ama MBA ya da CPA requirement sacma olmus baya alakasiz ikisi aslinda. Hani biri varsa oburu olmasa da oluru anlamadim.

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Daha fazladir ya. Sonucta her sene ustune ekleniyor. Senede TR'den 30-40 kisi aliyordur diye tahmin ediyorum kafadan. Ya da bilemedim de oyle acayip bir sertifika degil ama calismak gerekiyor tabii ki. Sure acisindan sikinti. 

Sosyal ağlarda paylaş

Ben 1-2'yi hizli almistim yillar once (Dec-June) da 3'u mal gibi almadim daha fsdf. Araya bir suru sey girdi filan. Sirf CFA'in CV'ye etkisi ne olur bilmiyorum ama yurtdisinda etkisinin daha az oldugunu tahmin ediyorum. 

Kariyer tavsiyesi olarak onun yerine GMAT + MBA yolu daha mantikli geliyor, borca girip yurtdisinda calismak kaydiyla - yatirimi cook daha fazla ama getirisi de oyle. Borc morc islerine de kalkismadim tabii ama yapabilene bence uzun vadede faydasi daha fazla olur tahminen. GMAT daha zor mesela salt sinav olarak (750 civari yapmak) forumdan quixef vardi sanirim testlerde saglam yapan.

CFA'in degeri benim gozumde tahmin edilenden daha az ama biased olabilirim bu konuda. 

Neyse cok derail ettik de Amazon'da calismak kraldir ya. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Adını hiç duymadığım departmanlar ve programlar bile var. Ben Türkiye dışında uyumluluk süreçleriyle ilgili çalışıyorum. Shipment veya mağaza tutarlarıyla alakalı devreye girmem pek mümkün değil.Çalıştığım binada bulunduğum takım dışında başka bir departman bile yok. Zamanla yardımcı olabileceğim kısımları yazarım ? İşe alındıktan sonra eğitim planlamanızı kendiniz de yapabiliyorsunuz. Arzulanan şartları kenara bırakırsanız mükakatta ikna edip istenilen eğitimleri de size verebilirler. Bir bakın yurtiçi/yurtdışı hangi açık pozisyonlar sizin için uygun mu diye. Baktınız olur gibi, ozgecmisi gonderirim. Olur mu olur.  Bunca ilan - istenilen özellik korkutmasın. Öyle bir dünya olduğunu düşünmüyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...