Jump to content

mani

=o=
 • Mesaj sayısı

  11.185
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

mani hakkında

 • Rank
  mani

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. mani

  Another Life (2019) - Netflix

  Bir başka agenda push dizisi. Sırf trans olsun diye koyulan yeteneksiz bir oyuncu, alakasız bir şekilde ermeni soykırımı muhabbetinin dönmesi falan. Allah'tan Netflix üyeliğini iptal etmiştim de zorlamama rağmen devam edemedim.
 2. mani

  Doom - Annihilation (2019)

  Oyunların uyarlamasını adam gibi çekmek için neden uğraşsınlar ki ortada pazar yoksa.
 3. mani

  diş

  Copry yaşıyor mu halen ? Kanal tedavili dişimin kökünde iltihap olmuş gittim diş hekimine tekrar açtı ilaç koydu, antibiyotik verdi. Hatırlamıyorum daha önceden böyle uzun süren ağrı sızı olmamıştı bende. Bir sorayım dedim, lan nekadar daha sürer bu eziyet. Bayram sonrası gel açık bakalım dedi doktor. Kademe kademe azalır dedi ağrı. Daha önceden kanal tedavisi yapılır, iltihabı temizler ertesi günü sızı kalır ama uyutmamazlık yapmazdı. 2 gündür uyuyamıyorum bildiğin. Bir de alt çene tam ortada.
 4. mani

  Plakayı vida ile sabitlemek

  bauhaus'tan ordan burdan aldığın plakalığı vidalıyorsun o siyah alana, sonra plakayı plakalığa geçirip alt taraftadır yazıların olduğu kapağı kapatıp kitliyorsun.
 5. mani

  Hannibal (2013) - CBS

  Var.
 6. mani

  NAS Storage ve Diskler Hakkında

  Yazımda da belirttim sadece file server olacak, ortam ev kullanımı değil, sinema işletmeleri için. Synology uygun gözüküyor. HDD için zaten WD Red, Seagate Ironwolf HDD düşünüyoruz. 4 x 4TB Raid5 olacak.
 7. mani

  NAS Storage ve Diskler Hakkında

  RackStation RS819 https://www.synology.com/tr-tr/products/RS819 Bu fena değil gibi. Zaten ıvır zıvır, bloatwareleriyle işimiz yok. FileServer olacak sonuçta.
 8. mani

  NAS Storage ve Diskler Hakkında

  Command Line Interface. SSH ile bağlanıp gerektiğinde log alabilmem, mümkünse raid kontrolü yapabilmem lazım. Secure copy vs kullabilmek istiyorum tek başına web interface'e bağlı kalmadan.
 9. Selamlar, Birkaç müşterimiz için NAS Storage / NAS HDD çözümleri arıyoruz. Min 12TB 4 x 4 Raid 5 gibi düşünüyorum. DCP depolama alanı olarak sinemalar için. O yüzden güvenilir ve sağlam olması lazım. Web arayüzü, FTP server, mümkünse CLI desteği var mı yok mu, standart mı bilmiyorum. NAS'lar ne durumda bilmiyorum açıkçası, 7/24 açık kalacak sonuçta bu cihazlar. Crash oldu, takıldı, etti derdi olmasın. Var mı tavsiye ettiğiniz marka model ?
 10. mani

  Top Gun: Maverick (2020)

  Tom Cruise yaşayan tek gerçek action hero. Adamın ortalama altı filmi yok. Ne vaat ediyorsa onu veriyor. Hatta üstünü.
 11. mani

  Sinemia Kart

  Yasa çıktı zaten, kanun geçerli. Uygulanmama gibi bir durumu yok. Şimdi bilet satışta rapolama, denetim vs gibi işlerden dolayı büyük başkan, yarı Allah RTE'nin imza atması gerekiyor. Neyin nasıl yapılacağı belli değil yani.
 12. mani

  Sinemia Kart

  Yapımcılar salak olmasaydı Türk sineması yükselişteydi. Düştüğü falan yoktu. Gişe hasılatı olarak yerel yapımlar 60%lardaydı. Bayağı sağlamdı, yabancılar yatırım yapmak istiyordu. Cem Yılmaz, Muzaffer Yıldırım (lol promosyon bilet olayını getiren adam Mars zamanında), BKM, Mahsun ve Şahan sağolsun sektörü silip attılar. Şimdi ağlıyorlar ne bok yedik diye. Şahan salağı, ortak olduğu sinemacıyı izleyici karşısında hırsız diye etiketleyip skeç çekiyor, sonra sinemadan para kazanmayı bekliyor. CGV Mars şuanda yasa ile uğraşamam fiyatı neyse o, ister al bilet ister alma modunda. Halen Netflix'e film satıp para kazanacağını düşünüyor yapımcılar. Netflix saçma sapan bir fiyat veriyor. Şahan ve Mahsun gibi 2 yılda 1 film çeken adamlar da işte adam yerine konuluyor. RTE'de halen imzalamamış durumda yönetmeliği lol.Kimsenin de götü yemiyordur gidip "ya şunu da bi imzalar mısınız başganım" demeye.
 13. mani

  Chernobyl (2019) - HBO

  Hala rbmk'nin patlayabileceğine inananlar var lol. Neyse yoğurt süreyim biraz.
 14. mani

  Tube Thread #1

 15. mani

  Plakayı vida ile sabitlemek

  Herhangi bir şöförler odasından gidin değiştirin. Para desen para değil. Zaman desen 15dk da basıyorlar yeni plakayı. Eski plakayı götürmeyi unutmayın tabi ruhsatla birlikte. Muayeneden geçemezsen ücretsiz 1 kere daha girme hakkın var. 1 ay icinde mi 1 hafta icinde mi hatırlamıyorum. Zaman kaybı daha kötü. Boşuna yakıt yakacaksın işinden gücünden olacaksın. Deliğe de laf ediyorlar herhangi bir yerinde takılı olan vidaya da. Çözümü basit olan birşey icin macera aramanın anlamı yok.
×
×
 • Yeni Oluştur...