Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amazon Türkiye

Deathblade

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
%55-60 nem lazım diye birşey yok abi %35 ve %70 alt ve üst sınırları, bunların arasında olması yeterli bağıl nemin. Ortamın sıcaklığı da ortamdaki nem miktarına ve insanların aktivitesine göre ayarlanıyor. Basitçe bağıl nem azaldıkça üst konfor sıcaklığının sınırı(terlemeye başladığın nokta) yükseliyor. Doktorların da işi değil bu mak. mühendislerin işi, doktorlara öğretilen hastanelerde hedeflenen üst konfor sınırı oluyor hastalar hareketsiz ve yer yer çıplak çünkü, üşümeye daha meyilli oluyorlar. Bütün gün hastanede çalışan doktor eve geldiğinde üşür muhtemelen ve kökler kombiyi. İzmir'de mesela 25-26 C'ye kadar arttırıyorlar hastanelerde sıcaklığı ama evde 21.5-23 C'de normal giyinik şekilde rahat edersin.

Orada doktorun sana dediği %50 bağıl nemde 28 C'de oluyor üst konfor sınırı, kombiyi kökle demiş de geçeceksin onu. Bebek/hasta/yaşlı için normalden biraz daha sıcağı hedeflesen olur, normali 20-22C, 22.5-24 C kafidir kıyıda bir yerde yaşıyorsan.

İdeal şartlarda terlememen ve rahat nefes alıyor olman gerekli.

said:
Üst sınırlar:
22 C oda sıcaklığında %70
26 C oda sıcaklığında %55
24 C oda sıcaklığında %65
28 C oda sıcaklığında %50
Sosyal ağlarda paylaş

%35-70 alt ve üst sınırları bunun zaten, %40-45 alt sınıra yakın, rahatsız oluyorsan biraz evdeki nem miktarını arttırmaya çalışmanda bir sıkıntı yok.

Nemlendirici alet hariç peteğin üstüne tencereyle su da koyabilirsin.

%60'da küf falan oluşmaz, %70 üzerinde oluşur. İzmir/İstanbul gibi deniz kenarı bir şehirde zaten %60-65'e istemesen de ulaşıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

doktor kadar bilemeyecegim ama 40-45% nemde peteklerde sicaklik varsa nefes almak zorluyor beni, elim fln da kuruyor.

~55-60%'de 1 hafta yasarsan cilt kurulugunun azaldigini hissediyorsun.

tropik bitkiler min 55-60% istiyor, ustu de insana zararli...

70-80 direk kuf yapiyor, hatta su birikintisi

ha sen kendin için almışsın ben bebe sandım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...