Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konu: Süper Lig 6. Hafta | Fenerbahçe - Beşiktaş | 23.09.2017 - 19.30 {110}

Llama

Öne çıkan mesajlar

Maç sırasında dışarıdaydım, izlemedim. Yalnız özetten baktığım kadarıyla hakemin vermiş olduğu kararlarda kırmızı kartlarda penaltılarda falan çok sıkıntı yok, öyle pek tetikçi hakem veya masabaşı oyunu diyebilecek bir şey yok. Quaresma'nın ikinci sarısı abartıydı, onda da zaten öncesinden beri hakediyormuş diyorlar. Şenol Güneş'i niye gönderdi diye baktım açık açık ana avrat küfür etmiş.

Görebildiğim tek hatalı karar ofsayt diye kesilen BJK golüydü.

Cenk'e de penaltı varmış galiba, fakat pozisyonu kaçırdım ben özetlerde heralde, göremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

aktif quote

aktiftablet said:

mokoko said:

beyler ya yenildiniz diye böyle saçmasapan yorumlarınız hakkaten aşırı ezikçe

2015'te ersan'ın ofsayttan, gomez'in de alves'i çekerek attığı goller ile kazandığınız derbiden sonra neden bu gibi teklifler gelmedi acaba? yok fb'liler bile tekrar ister falan LOL

Hakemlerin genel olarak faul vermediği çekmelere bakarsan gomezin çekmesi de temiz. Şu maçta yenen bir sürü tekme var ki halem faul bile çalmadı, ki gomezin çekmesi her maç 10 kere oluyodur.
Hala ağlıyosunuz. Ağlamak budur işte. Haksızlığa itiraz etmek değildir ağlamak, bir kere istediğin gibi seni kollayacak hakem bulamadığında 1 yıl sonra bile konuşmaya ağlamak denir.

Maça gelirsek , yemin ediyorum ortalığı gerdiklerine değmez, 3 puan alt tarafı.
Yıllardır ortalığı hakemlerle gere gere, normalde dürüst ahlaklı olan insanlar bile maç konusunda "kazanalım da nasıl kazanırsak kazanalım, adil olmasa da olur" diyebiliyor.

Önümüzdeki 10 sene falan oynanmasın şu derbiler. Puanları da fenere versinler, bıktım şu gerginlikten. "nası hakkınızı yedik zaa" kültürünün içinde olmak istemiyorum. Maça giden binlerce insana yazık, para verip çektikleri çileye yazık. Para verip tvde izleyenlerin parasına yazık. Oynanmasın şu maç çok daha mutlu olurum.

Biri yazmıştı Beşiktaş sadece kazanınca efendi diye. Fenerli yöneticiler kazanınca da değil, berabere kalınca da. Taraftar da uyuyo onlara. Keşke her takım "kazanınca efendi" olsa.

ahaha komik şey tabi beşiktaşlı çekince olur o kadar ona verilmez oluyor olay

ofsayttan atilan golünüz ile ilgili bir yorum göremedim onu heralde unuttun :)

ayrıca gerdiklerine değmez falan diyorsun ama maçın gerilmeye başlaması q7'nin valbuena'ya attığı tekme ile başladı. ilk gole kadar maçta gerginlik falan yoktu. golü yiyince bi anda efendi beşiktaş gitti yerde duran adama tekme atan beşiktaş geldi.

yerde yatan rakibine eğilmiş kalecinin üzerinden gol atmaya çalışan oyuncunuz ile büyük başarılar size. hani efendi beşiktaş, hani fair play ya.

filozof şenol hocamı unutmamak lazım tabi. hadi hakkının yenildiğini düşünüyorsun ve bağıra çağıra küfür ediyorsun. herkes yapar bende yapıyorum. ama sonra gidip 4. hakeme sen uyduruyorsun falan diyip üste çıkmaya çalışmak çirkeflikten başka bir şey değil. takke düştü artık şenol hocam kimse yemiyo bu lafları. eminim o video görüntüsü olmasas şenol hocam yine çıkar filozof filozof konuşurdu o pozisyon ile ilgili iftira miftira diye. şu video ne güzel şey değil mi :)

siz konuşmasanız bu kadar cakcak diye kimsenin 2015 maçını açıcak durumu yok. siz konuştukça aynı şeylerin sizin başınızın altından çıktığı maçı örnek gösterip yorum bekliyorum ama yine hiç alakasız yerlere çekip adhominem yapmaya çalışıyorusunuz. daha fazla açıklama yapmaya uğraşmicam. söylemek istediğim herşeyi söyledim konu ile ilgili.

ersanın golünü hatırlamıyorum, ofsayt zaten subjektif bi olay değil ofsaytsa ofsayttır. gomezin çekmesini videosunu izleyince bruna alves zaten etkilenmiyo, yanlış yere koşuyo orda, gomez arka direkta atıyo o golü. Faul de verilebilri ama hakemlerin sık sık es geçtiği pozisyonlar onlar. Quaresma 2 kere tola alakasız arkadan tekme yedi, birisi josef'den diğerini hatırlamıyorum, daha sonra ilk sarıyı gördüğü faulü yaptı. maç da bana göre direk gergin başladı zaten, fbli futbolcular hem hakemle hem bjklı futbolcuların üstüne oynayarak başladılar, sonra bizimkiler de uyunca gerginlik arttı.

şenolun kime ne dediğini bilmiyorum, o kadar ayrıntılı incelemeye değer görmedim şu rezalet maçı. şenolun sinirlerine hakim olması lazım ama küfür ettiği faul pozisyonunu gördün mü, pepe ye çalınan?

Konu x y z pozisyonlarından ziyade hakemin feneri kazandırmaya niyetli çıkmış olması burda.

Esas önemsediğim konu "komik şey" nasıl bi hitabet ya? Ben postlarımda özellikle forumdakiler alınmasın falan diye dikkat ediyorum, kişisel hiçbişey söylemiyorum da, bu nasıl bi tarz? Yani nickleri karıştırmadıysam biz bir de aynı yerde çalışmıyo muyuz? Yarın öbürgün karşılaşma ihtimaliz yok mu? Sakın yanlış anlama karşılaşınca bişey yapıcam iması yok. Merak ettiğim utanmaz mısın yani öyle bir durumda?

Neyse, 2 seviyesiz kulüp yöneticisi, birkaç satılık hakem yüzünden, şu gerginlikte olmak istemiyorum. Eminim valbuenayla quaresma da istemiyorlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

aktif quote

aktiftablet said:

mokoko said:

aktif quote

aktiftablet said:

mokoko said:

beyler ya yenildiniz diye böyle saçmasapan yorumlarınız hakkaten aşırı ezikçe

2015'te ersan'ın ofsayttan, gomez'in de alves'i çekerek attığı goller ile kazandığınız derbiden sonra neden bu gibi teklifler gelmedi acaba? yok fb'liler bile tekrar ister falan LOL

Hakemlerin genel olarak faul vermediği çekmelere bakarsan gomezin çekmesi de temiz. Şu maçta yenen bir sürü tekme var ki halem faul bile çalmadı, ki gomezin çekmesi her maç 10 kere oluyodur.
Hala ağlıyosunuz. Ağlamak budur işte. Haksızlığa itiraz etmek değildir ağlamak, bir kere istediğin gibi seni kollayacak hakem bulamadığında 1 yıl sonra bile konuşmaya ağlamak denir.

Maça gelirsek , yemin ediyorum ortalığı gerdiklerine değmez, 3 puan alt tarafı.
Yıllardır ortalığı hakemlerle gere gere, normalde dürüst ahlaklı olan insanlar bile maç konusunda "kazanalım da nasıl kazanırsak kazanalım, adil olmasa da olur" diyebiliyor.

Önümüzdeki 10 sene falan oynanmasın şu derbiler. Puanları da fenere versinler, bıktım şu gerginlikten. "nası hakkınızı yedik zaa" kültürünün içinde olmak istemiyorum. Maça giden binlerce insana yazık, para verip çektikleri çileye yazık. Para verip tvde izleyenlerin parasına yazık. Oynanmasın şu maç çok daha mutlu olurum.

Biri yazmıştı Beşiktaş sadece kazanınca efendi diye. Fenerli yöneticiler kazanınca da değil, berabere kalınca da. Taraftar da uyuyo onlara. Keşke her takım "kazanınca efendi" olsa.

ahaha komik şey tabi beşiktaşlı çekince olur o kadar ona verilmez oluyor olay

ofsayttan atilan golünüz ile ilgili bir yorum göremedim onu heralde unuttun :)

ayrıca gerdiklerine değmez falan diyorsun ama maçın gerilmeye başlaması q7'nin valbuena'ya attığı tekme ile başladı. ilk gole kadar maçta gerginlik falan yoktu. golü yiyince bi anda efendi beşiktaş gitti yerde duran adama tekme atan beşiktaş geldi.

yerde yatan rakibine eğilmiş kalecinin üzerinden gol atmaya çalışan oyuncunuz ile büyük başarılar size. hani efendi beşiktaş, hani fair play ya.

filozof şenol hocamı unutmamak lazım tabi. hadi hakkının yenildiğini düşünüyorsun ve bağıra çağıra küfür ediyorsun. herkes yapar bende yapıyorum. ama sonra gidip 4. hakeme sen uyduruyorsun falan diyip üste çıkmaya çalışmak çirkeflikten başka bir şey değil. takke düştü artık şenol hocam kimse yemiyo bu lafları. eminim o video görüntüsü olmasas şenol hocam yine çıkar filozof filozof konuşurdu o pozisyon ile ilgili iftira miftira diye. şu video ne güzel şey değil mi :)

siz konuşmasanız bu kadar cakcak diye kimsenin 2015 maçını açıcak durumu yok. siz konuştukça aynı şeylerin sizin başınızın altından çıktığı maçı örnek gösterip yorum bekliyorum ama yine hiç alakasız yerlere çekip adhominem yapmaya çalışıyorusunuz. daha fazla açıklama yapmaya uğraşmicam. söylemek istediğim herşeyi söyledim konu ile ilgili.

ersanın golünü hatırlamıyorum, ofsayt zaten subjektif bi olay değil ofsaytsa ofsayttır. gomezin çekmesini videosunu izleyince bruna alves zaten etkilenmiyo, yanlış yere koşuyo orda, gomez arka direkta atıyo o golü. Faul de verilebilri ama hakemlerin sık sık es geçtiği pozisyonlar onlar. Quaresma 2 kere tola alakasız arkadan tekme yedi, birisi josef'den diğerini hatırlamıyorum, daha sonra ilk sarıyı gördüğü faulü yaptı. maç da bana göre direk gergin başladı zaten, fbli futbolcular hem hakemle hem bjklı futbolcuların üstüne oynayarak başladılar, sonra bizimkiler de uyunca gerginlik arttı.

şenolun kime ne dediğini bilmiyorum, o kadar ayrıntılı incelemeye değer görmedim şu rezalet maçı. şenolun sinirlerine hakim olması lazım ama küfür ettiği faul pozisyonunu gördün mü, pepe ye çalınan?

Konu x y z pozisyonlarından ziyade hakemin feneri kazandırmaya niyetli çıkmış olması burda.

Esas önemsediğim konu "komik şey" nasıl bi hitabet ya? Ben postlarımda özellikle forumdakiler alınmasın falan diye dikkat ediyorum, kişisel hiçbişey söylemiyorum da, bu nasıl bi tarz? Yani nickleri karıştırmadıysam biz bir de aynı yerde çalışmıyo muyuz? Yarın öbürgün karşılaşma ihtimaliz yok mu? Sakın yanlış anlama karşılaşınca bişey yapıcam iması yok. Merak ettiğim utanmaz mısın yani öyle bir durumda?

Neyse, 2 seviyesiz kulüp yöneticisi, birkaç satılık hakem yüzünden, şu gerginlikte olmak istemiyorum. Eminim valbuenayla quaresma da istemiyorlardır.

komik şey diyerek söylediklerine yorum yapıyorum kişisel bir durum yok. en başından beri tartıştığım kimse ile kişisel bir duruma girmemeye çalışıyorum futbol muhabbetlerinde.

söylediklerinin komik gelmesinin sebebi ise açık açık öküz gibi formadan çekme yapılan pozisyonda etki etmez diyebilmen özellikle. mesela şenol güneş'in küfür pozisyonunda demek istediğim şeyide anlamamışsın. evet küfür edebilir çok büyük haksızlıkta olabilir ki valbuena'nın pozisyon ztn komik. atlayışıda faulun verilmeside ama şenol güneş bu kadar filozof, düzgün adam diye geçinirken 4. hakemin dibinde bağıra çağıra o ç diyip üstüne 4. hakeme sen uyduruyorsun gibi laflar ediyor. ettin küfürü duyuldu. sende biliyorsun ettiğini hakemde salak değil o küfürü duyduktan sonra çıkarıcak tabi seni dışarı. ne bekliyorsun ki. çakallık yapmaya çalışıyor ama durum çok net.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo anladım şenolu savunmadım zaten, keşke sakin kalabilse dedim. şenola filozof yakıştırması falan yapan da ben değilim, ki şenolun genel olarak her sinirlendiğinde küfür ediyo malesef. gidip hakemeyalan söyledi mi bilmiyorum.

gerçi filozoflukla küfürbazlık arasında bir ilişki var mı onu da bilemiyorum tabi. bu yaştaki adam 5 maç ceza alsa değişir mi, keşke değişse

bundan sonra fener maçlarında bi hafta kapatıcam kendimi, hiç bulaşmak istemiyorum, kombinemi de devrederim, nasılsa alıcı çok olur derbi diye, gitsin başkası sıradaki rezaleti

bi komplo teorim de, inasnları siyasi olarak kutuplaştırmak gibi, taraftar olarak kutuplaştırmak da kulüplerin gelirini arttırdığından bilinçli olarak mı yapılıyor diye düşünüyorum bi yandan
Sosyal ağlarda paylaş

TheGreatWall said:

Esh said:

gunun birinde senin de bi penalti bi de golunu yedikleri zaman hunlar gibi gotunu yirtip duvari tirmanmaya calisirken gormeyelim seni?

İyide buna karşı da Fenere yapılan yanlışlıklar var.
Ayrıca biraz sakin ol. Göt möt nedir yani?
Dışarda da böyle mi konuşuyorsun tanımadığın insanlarla.

fenere karsi yapilan yanlisliklar da var savunmasiyla ama akp duble yol yapti savunmasi ayni kapiya cikiyo zaten. 48 tane yorumcu besiktasi bictiler diyince bisi yok buradaki insanlar konusunca ouuww.

ote yandan taindik tanimadik farketmez disarida da adamina gore konusuyorum genelde, mesajin uzerinde kirmizi 'ogretmene sikayet et' butonu var.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Maç sırasında dışarıdaydım, izlemedim. Yalnız özetten baktığım kadarıyla hakemin vermiş olduğu kararlarda kırmızı kartlarda penaltılarda falan çok sıkıntı yok, öyle pek tetikçi hakem veya masabaşı oyunu diyebilecek bir şey yok. Quaresma'nın ikinci sarısı abartıydı, onda da zaten öncesinden beri hakediyormuş diyorlar. Şenol Güneş'i niye gönderdi diye baktım açık açık ana avrat küfür etmiş.

Cenk'e de penaltı varmış galiba, fakat pozisyonu kaçırdım ben özetlerde heralde, göremedim.

Abi hatali kararla verilmeyen bir gol ve bir penalti disinda neye ihtiyac var hakeme laf soylemek icin? Mesajinin sonuyla basi bir tutarsiz geldi. Cenk'in pozisyonu da izle, zaten fenerli yorumcular dahil penalti degil o diyen yok gibi. He hakem gormemistir veya tetikciligine vermemistir bilemeyiz, tartisilmasi sacma zaten bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

şunu diyen adamın 3 mesajından biri mete kalkavan..

bahsettiği maçta da ne penaltı var, ne buz gibi gol iptali
Sosyal ağlarda paylaş

Senol hakeme bir tepkim vardı ama kufur yoktu demis ya la bugunku basın toplantısında. Bari kameralara bu kadar acık yakalanmısken yalan soylemeseydi.

Bir de Cenk 3 gun vucudu yenilemek icin yeterli bir sure derken Senol'un 'Cuma da oynayabilirdik' diye aglaması da gozlerden kacmasın (Bu konuyla alakalı olmadı ama olsun).
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Hakemin skora etki edip etmemesiyle hakemin kasıtlı olarak takım doğraması farklı iddialar. Skora etki etmek ayrı, "tetikçilik yapmak" ayrı. Ben tetikçilik yok gözüküyor dedim.

Abi klasik soylenme iste o. Yoksa nereden bilicen tetikci miymis yoksa sadece yeto bir hakem miymis. Ben de tetikci demiyorum zaten ama burada bu sekilde laf soylenmesi de normal bence.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

önü açık gördüğü penaltıyı çalmayan hakem için tetikçi dışında da sıfat kullanılır burda ama ban sebebi..

bu arada verilmeyen gol/penaltı olan maçta tetikçilik görmeyip, taçtan faulden tetikçilik gören gözlere saygılar

aynı hakem aynı maçta gulianonun olmayan el pozisyonuna el deyip oyunu durdurdu jannsen kaleciyle karşı karşıya kalmışken.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...