Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konu: Süper Lig 6. Hafta | Fenerbahçe - Beşiktaş | 23.09.2017 - 19.30 {110}

Llama

Öne çıkan mesajlar

Aykut kocaman "Beşiktaş çok özgüvenli bir takım, başka bir kelime daha var onu kullanmayayım" ne güzel demiş adam.

Dünya takımı beşiktaş, bütün dünya beşiktaşı tanıyor .avrupanın en çok konuştugu takım vs... daha gruplardan 1 adım öteye gidemeyen BJK için yöneticlerin böyle açıklamalar yaparsa. biri de çıkar dötleri kalkmıştı indir dik diye açıklama yapar tabi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Pozisyonlar açık, kısaca özetleyip geçmek istedim.

- Quaresma'nın ikinci veya üçüncü kırmızıyı görmesi gerekirken bir zahmet ikinci sarıdan kırmızı gördü. Bu adam iki maçın birini böyle oynuyor zaten, genelde kartsız veya bir sarı ile yırtıyor, Kadıköy'de Fenerbahçe derbisi olunca sahip çıkılmadı sadece. Karar doğru.

- Pepe'nin net, Medel'in muhtemel kırmızıları atlandı.

- Ofsayt diye "iptal edilen bir gol" yok, net gol pozisyonu var. Ofsayt olduğunu anlayınca ciddiye alınmıyor pozisyon, kaleci atlamıyor, gol oluyor. Evet %70 yine gol olurdu ama bilemeyiz. Fifa'da cutscene girmeden topa vurup "aha golüm sayılmadı" demek gibi bir pozisyon.

- Cenk açık penaltı.

- Neto'nun kartı doğru ama İsmail'inki ağır, açık şekilde eyyamdan.

Özet: Hakem kötüydü, bu Beşiktaş'a daha gol odaklı yansıdığı için daha çok göze batsa da aslında iki tarafa da kötüydü. Quaresma'yı zamanında atsa, Pepe'yi affetmese belki de ilk yarı 3 olacaktı maç, ha yok belki de 1-4 bitecekti, bilemeyiz bunları, hepsi kelebek etkisi. Hakem seçimi doğrudan kötüydü zaten baştan, daha formda, daha güven veren bir hakem gelebilirdi. Yine de derbide elini korkak alıştırmadan 5 oyuncu + teknik direktörü atmak ve maçın kontrolünü kaybetmemek açısından iyiydi. Bunları yapamayınca maç daha beter çığrından çıkıyor.

Beşiktaş'ın Caner ve Şenol Güneş'e ceza verip vermemesine göre Efendi mi, Kazanınca Efendi mi bir kez daha göreceğiz. Maç bittikten sonra görülen kartı ve düdükten sonra vurulmuş topu "3 kırmızı 1 gol iptal" diye sunuyorlar her yerde, o da Beşiktaş Duruşu gerçekten.

Fenerbahçe'ye kıyak yaptırdığını iddia ettiğiniz yayıncı kuruluşun özetinde Şenol'un küfürü ve Caner'in centilmenliği yerle bir eden şutu yok bu arada, bilginize. Küfür önce varmış, sonra çıkarılmış hatta. O kadar da profesyonel editlenmiş ki, merak eden girip izlesin.

suBzer0 said:

-Ozan Tufan'ın elle oynaması bariz penaltı

-Atiba pozisyonu bence penaltı değil , arkasını dönerken savrulan eline "çarpıyor" top. Kural açık , ceza sahası içerisinde el ile oynama,eli top götürme ,topu taşıma penaltı. Topun ele çarpması penaltı değil , büyük yanlış var bu kural bilgisi ile alakalı. El açık ve kaleye gitmesini engelliyor şeklinde , eğer futbolcu elini topun geçisini engellemek için açtıysa penaltı , yoksa açık eline çarpan top penaltı olmaz.

Büyük yanlış sende var şu ikisini aynı anda söyleyebildiğine göre. Elini kolunu uygun adım yürür gibi sallarsan ve gole giden top senin o sahip çıkmadığın ele çarparsa penaltıdır. Kolun vücuduna yapışıkken çarparsa da penaltı değildir.

Ozan'ınkine penaltı diyecek kadar bilgisiz olmak neyse de, Ozan'a çarpan topa BİLE penaltı dedikten sonra Atiba'nınkine penaltı değil demeyi başarmışsın, bir allahın objektif BJK'lisi de çıkıp düzeltmemiş. Herkes öz eleştiriyi, objektifliği başkasından bekliyor ama kendi hiç yapmıyor maşallah.

Ekleme: Bir de sahamız kapanmalı, Caner tribünleri o şekilde provoke etmek için elinden gelen itliği yaptı ama olsun, biz yine etmemeliydik. Bir maç Passolig ban paklar.

Caner'in maçtan önce gidip diz çöktüğü, pek sevdiği, saydığı, alkışladığı Beşiktaş taraftarına maç bitince götünü dönüp Ferrari'sine koşması bütün provokatifliğini ve samimiyetsizliğini özetliyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

o açıklamayı yapan daha 2 ay önce vardar diye bir takıma iki maçı da kaybederek tur vermiş lel aykut'u takan kaç kişi var futbol camiasında
yine görünen o ki fb'nin hakem ittirmesiyle derbi harici en ufak başarısı olmayacak bu sezon, taraftarı tam bunu hakeden kasa zaten

ya doğru diyorsun,aykut gereksiz adam ama adamın söylediği lafı yanlış çıkarmıyor bu sonuç. BJK yöneticileri böyle açıklamalar yapıyormu? yapıyor ! Yani ben BJK yi takım olarak seviyorum mesela ama yöneticileri çok garip . yani bütün dünyanın BJK yi falan tanıdıgını sanıyorlar kendi kendilerini tatmin ediyorlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ayni pozisyon icin gorusler bu kadar farkli olmamali ya. Maalesef su futbol kararlarinda sikinti bu, ayni pozisyon icin mesela Subzero ne dusunuyor, atiyorum Baggio ne dusunuyor. Baktigin zaman ayni goruntu ayni aci, yorumlar tam zitti.

Ha bir GS li olarak bence ikisi de full hakli degil. Pepe/Medel kirmizi pozisyonlarini goremedim ama hakemin tek ciddi hatasi var o da Cenk penaltisi. Ofsaytta orta hakemin yapabilecegi birsey yok artik.
Ismailin pozisyondaki tarz girislere artik dunyanin her yerinde cat cat kirmizi veriliyor, illa adamin ayagini kirmasina gerek yok.

Apple goruntu koymussun ama ben hala hakemin bilerek calmadigina inanmak istemiyorum, dun cesur bir hakem vardi bana kalirsa hata yapmis olabilir ama 4 kirmizi 2 penalti veren adamin o pozisyonu acik gorse calacagini dusunuyorum ben.
Burada video hakem devreye giriyor iste. Her takimin bence Tenis gibi 2-3 hakki olmali 90dk boyunca video hakem kullanacagi. Butun bu sorunlar ortadan kalkar. Ha bir de daha once dedigim gibi futbolcunun da cezalandirildigi (hakem kararindan bagimsiz) bir sistem gelmesi lazim. Bizim ulkemizde futbolcuda hakemi aldatmaya yonelik oynadigindan hakem gormezse yaptigi yanina kaliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

video hakem uygulamasında hakeme kulübeden ceza sahası içinde bir pozisyon için itiraz geldi mesela, ama diğer takım kontraya çıktı o pozisyondan hemen sonra ve yardır yardır gidiyorlar, nasıl bi uygulama yapılıyor orada? atağı durdurup pozisyona mı bakıyorlar? böyleyse pozisyonda bişi yoksa kontra mı yenmiş oluyor? oyunu devam ettirse ve kontra gol olsa, sonradan izleseler pozisyon penaltıysa golü de mi iptal ediyorlar?
Sosyal ağlarda paylaş

sotto hakem cesur da senin bahsettiğin türden değil
sürekli olumlu yönüne bakmaya çalışıyorsun ama boşa çaba lel
şu hakemin atandığı an maç belliydi zaten, onlarca hakem var şl yöneten cüneyt var vs ama son fb bjk maçını skandal yönetip 2-3 ay maç alamayan ali palabıyık ısrarla tekrar bu maça veriliyor
yani pozisyon olarak bakmanın anlamı yok pek onu verse başka yerde vermeyecekti vs. şerbeti spontane ayarlıyor maç içinde zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Hakemler hakem olsa ne VAR sistemi getekir ne oyunun durmasi nr bisey..

Görüntü acik net.

%100 penaltıyı %100 temiz acidan görüyor ve vermiyor.. iddia ediyorum mac 3-0 olsa calardi..

Bu yuzden tetikci diyoeuz iste.. kotu niyetli adam cok net

Caner yağan maddelerden korner atamazken görmemek icin baska tatafa bakan bir adamdan bahsediyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

Senin mantiginla Neto ya Ismaile filan sari vermesi lazimdi. Bu kadar da abartmayin ya tetikci vs diyerekten. Surada adamin kacirdigi tek pozisyon var bana gore o da karambol hafif. O dandirik twitter gorus acisindan gordu mu gormedi mi bilemeyecegim.

Video hakem cok onemli ya. Ben hakem olsam video hakem olmadan sahaya cikmazdim.

Ha su maca Cuneyt Cakir verilse eyyam kelimesi 1231414 defa yazilmis olurdu heralde su topikte. O yuzden gecin abi TR'deki hakem havuzundan kim gelse hata muhtemelen olurdu, birileri de ayni laflari ederdi.

Ya video hakem gelecek ya da yabanci hakem. Ha yabanci gelirse bu sefer yine bir yolu bulunur zamaninda millet Markus Merk'i de begenmiyordu sfds.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...