Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şengen Vizesi

Phoenixlin

Öne çıkan mesajlar

yeni mi çıktı orangevize, verdikleri ülkeler için direk alınabiliyordu vize (portekiz'i denemedim sadece)
eğer ordan başvurmak zorunda değilsen boşa para+zaman aracı kurum işi ne kadar iyi olurlarsa olsun

bi de ilk vize tek giriş olcak diye bir şey ben de duymadım. iş-güç durumuna göre oluyor genelde
Sosyal ağlarda paylaş

yani ben öğrenci olduğum için bana böyle söylendi. =) bilemiciim o yüzden. macaristan büyükelçiliğinin websitesi yönlendiriyordu orangevizeye. bildiğim kadarıyla elçilikten gidip alamıyoruz. ama bildiğim kadarıyla. araştırmak lazım.

benim bildiğim aksiyse bana da söyleyin boşuna 25 euro fazla para vermeyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

enteresanmış, 2015'ten beri orangevize 'yle çalışıyoruz demişler ama 2 ay önce arkadaş konsolosluktan başvurdu, ondan önce ben slovenya için başvurdum yanımda norveç'e başvuranlar vardı vs.

neyse, öyle yazmışlar. orange'dan başvurcaksın demek, karışmasın sonra
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
Tüm belgeleriniz eksiksiz listede ne yazıyor ise onları hazırla ,
Para konusunda , adamlar tatilde harcayağın kadar paran var mı yok mu ona bakıyorlar. Konaklama uçak , günlük harcama bedeli bunları göstermen gerekiyor. Maaşlı çalışansınız , son 3-6 ay ( ülkeye göre değişiyor ) bordrosu istiyorlar. Bunlar etken.
Ülkeye göre de zorluk kolaylık değişiyor. Ama yunanistandan schengen alıp Almanya ya gitmeye kalkma.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok aslinda balayi icin dusunuyoduk ya.

2 kisi 799 euroya budapeste viyana prag bulduk mesela. Dugune harcicagimiz parayi oraya gomucez ki cebimize de ohoo epey kaliyo. Ama iste bu vize cikmamasindan korkuyoz. Hatta vizesiz yerlerede bakmaya basladik.

Bi bangkok pattaya da fena olmaz sanki. Veya singapur phuket vs

Suan kafada deli sorular var. Onerilere de acigiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Giriş yapacağın ülkeden vizeyi alıp, aldığın vizenin "single" değil "multi" girişli olmasını isteyeceksin (başvuru formunda işaretleyerek). Bunun içinde girişinle çıkışının farklı ülkelerde olduğunu belgeleyeceksin (uçak biletleri) ve kalacağın bütün otellerin rezervasyonlarını sunacaksın.

İstenen belgeleri eksiksiz verirsen, yapabilecekleri tek kötülük, en fazla vizenin geçerlilik süresini ziyaretine denkleştirecek şekilde ayarlamaları olur.

Not: Haddime değil ama balayı için o üçlü bence çok tatmin edici olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kişiden kişiye değişir; ama eşim kültürel gezi tadında balayı istememişti (ben de ona fas+ispanya önerisiyle gitmiştim). Öyle olunca gözü karartıp Seyşeller'e gittik (uçak biletini almadan önce otel fiyatlarına bakmadığım için hep bunlar =)).

İtalya kısmı için, bir arkadaşım balayı tecrübesini özet geçeyim. Düğün yorgunluğu üstüne İtalya'yı gezdiler; ama onun yerine deniz kenarında bir hafta amaçsızca yatmayı tercih ederdim diyodu dönüşünde =)

Günün sonunda neresinin klasik olduğu ya da ne kadar çok insanın gittiğinden daha önemli olan, siz ne yapmak istiyorsunuz ve gerçekte gideceğiniz yer size ne kadarını sağlayacak onu düşünün.
Red'in dediğini de göz önüne alın. Balayı sizin balayınız, turun peşine takılmayın hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

3 gece roma turu 2 kişi kemiksiz 4300tl falan mesela, buraya gitmek istersen 30 euro şuraya gitmek istersen 40 euro derken uçup gidiyor. bir de genelde şehir merkezine az uzak otelleri seçiyorlar,otobüse mahkum oluyorsun.

şuan mesela bizim kendi aldığımız 5 gece roma uçak biletiyle dahil toplam 2600'e geldi. aradaki farkla zaten tren ile gün içinde rahatça venedik falan yapıştırabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...