Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şengen Vizesi

Phoenixlin

Öne çıkan mesajlar

Şengeni vermeme durumu başvuru yanlış yapmadığın sürece zor ya, çalışana çıkmadığını duymadım. Dert etmeyin yani o kısmını

Budapeşte Viyana Prag aslında romantik üçlü de çok fazla bavulla hareket var, düğün vs. sonrası dinlendirici olmaz sanki. Bide neden tur? Nereye giderseniz gidin madem balayındasınız airbnbden güzel evler bakın deniz/göl/nehir kenarı oralarda takılın. Biz balayında romada pantheonun orda, floransada da direk ponte vecchionun yanında nehir kenarında kaldık güzeldi baya. Her türlü benzer lokasyondaki bi otelden ucuza geliyor iki kişi bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada tur programında genelde acente alıyor vizenizi ama Çek Cum(Çekya) falan sana sadece seyahat süresince bir vize verir. İmkanınız varsa Yunanistan'dan alın vizenizi Sakız'a bir gir-çık yaparsınız hem bu mevsim sakindir gezersiniz araba kiralayıp. Yunanistan ilk vizede bile 6 ay veriyor MULTI.

Balayı için uzakdoğu öneririm fakat sanırım ilk yurtdışı seyahatiniz olacak, Avrupa'dan başlayın. Vizesiz yer isterseniz Karadağ'a gidin Kotor güzeldir.

Hesabında trilyon olsa fark etmez, konsoloslukların tek baktığı şey seyahat süresince kişi başı yeterli paranın olup olmadığı. Hatta hesabın hareketli olsun maaş girdileri çıktıları vs. gözüksün düzenli bir gelirin ve işinin olduğu belli olsun 3000-4000 TL hesap dökümüyle de güzel bir vize alırsın. Düğünden gelen altınları all-in yapıp gömmeyin hesaba :)

Phoenixlin said:

Giriş yapacağın ülkeden vizeyi alıp, aldığın vizenin "single" değil "multi" girişli olmasını isteyeceksin (başvuru formunda işaretleyerek). Bunun içinde girişinle çıkışının farklı ülkelerde olduğunu belgeleyeceksin (uçak biletleri) ve kalacağın bütün otellerin rezervasyonlarını sunacaksın.

İstenen belgeleri eksiksiz verirsen, yapabilecekleri tek kötülük, en fazla vizenin geçerlilik süresini ziyaretine denkleştirecek şekilde ayarlamaları olur.

Not: Haddime değil ama balayı için o üçlü bence çok tatmin edici olmaz.

Abi zaten belli bir günün üzerindeki tüm vizeler MULTI çıkar, tek seyahat planıyla da "bu ve bundan sonraki seyahatlerim için" ibaresini dilekçene ekleyerek uzun süreli istediğini belirtip MULTI alabilirsin. Zaten Yunanistan schengen'i, Almanya schengen'i diye birşey yok, Schengen tektir. Tek kriter genelde schengeni aldığın ülkeye bir girişinin olup olmadığına bakılır ki aslında anlaşmaya göre bu da zorunlu değil ama riske atmamak gerek. Girişinle çıkışının farklı ülkeden olmasına da gerek yok, atıyorum İtalya giriş Fransa çıkış bir seyahat planı sundun ve İtalya'ya başvurdun, ters tepebilir
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Abi zaten belli bir günün üzerindeki tüm vizeler MULTI çıkar, tek seyahat planıyla da "bu ve bundan sonraki seyahatlerim için" ibaresini dilekçene ekleyerek uzun süreli istediğini belirtip MULTI alabilirsin.

şunun garantisi yok abi. 4 gün, 7 gün, 12 gün & tek giriş falan gördüm kaç defa. burda da eminim bir sürü "ulan 3. vizemiz, hala 15 günlük tek girişlik vizesi veriyollar" demiş insan vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani. İtalya bu konuda sıkıntılı mesela. 15 gün single verir çoğunlukla. Ama Yunanistan kümülatif, 6 ay-1 yıl-2 yıl gider her vizede. Demek istediğim zaten konsolosluk sana 30 gün ve üzeri vize verir ise SINGLE olamıyor zaten, otomatik MULT vurur.

Kısacası yukarıdaki arkadaş girişin ile çıkışın farklı ülke olsun demiş, ona konsolosluklar sıkıntı verir. Ha şöyle bir güzellik yapabilirsin, iki farklı döneme Sakız planı yaparsın. 2x feribot bileti kestirir, Booking'ten Lida Mary'den rezervasyon dökümü alırsın garanti olur MULT, ikincisine gitmezsin zaten feribot bileti iade alınıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen abi borsa gibi sürekli değişiyor şartlar. Bence ilk kez vize alacak biri buraları da okumasın bir kerelik kıysın paraya acente üzerinden alsın vizeyi.

Dilekçeye yazılacak trick ibareler oluyor, bazı ekstra evraklar oluyor falan kendin alsan SINGLE çıkacak vizeyi MULT bağlayabiliyorlar. Zaten daha sonraki vizelerini kendin alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Yani. İtalya bu konuda sıkıntılı mesela. 15 gün single verir çoğunlukla. Ama Yunanistan kümülatif, 6 ay-1 yıl-2 yıl gider her vizede. Demek istediğim zaten konsolosluk sana 30 gün ve üzeri vize verir ise SINGLE olamıyor zaten, otomatik MULT vurur.

yok ya "Abi zaten belli bir günün üzerindeki tüm vizeler MULTI çıkar" demiştin de ona istinaden dediydim. paragrafın gerisini niye aldıysam :)
Sosyal ağlarda paylaş

butun olay paran var mi, sabit bir isin var mi, daha onceden alinmis schengen vizen var mi ve ulkenin tavrina gore degisiyor. Herhalde 10 kere almisimdir schengen vizesi, her seferinde farkli sureler halinde. Gerci son ikisinde VFS direk 1 yillik multi verin bu vatandasa diye not dusmus. 1 yillik cikti direk.
Sosyal ağlarda paylaş

Italyada karar kildik. Romadan baslayip milanoda bitiricez hava alanlari sebebiyle. Araya 2 sehir daha alicaz muhtemelen ama onlara daha karar veremedik. Floransa venedik napoli vs. En cok boyle tarihi yapi olarak falan nereleri onerirsiniz. Iste suraya gidin 2 gun aksama kadar gezin bitiremezsiniz dediginiz yerler falan.

Hatta oralara bolbol gitmis biri varsa ufak bi tuto da alabilirim.

Kalicak yerler bookingden ayarliyorum. Hatta ilk 3 gun roma icin biyer buldum rezerve yaptim bile. Sonraki sehirlerde karar kilinca devamina da bakicam.
Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal said:

Italyada karar kildik. Romadan baslayip milanoda bitiricez hava alanlari sebebiyle. Araya 2 sehir daha alicaz muhtemelen ama onlara daha karar veremedik. Floransa venedik napoli vs. En cok boyle tarihi yapi olarak falan nereleri onerirsiniz. Iste suraya gidin 2 gun aksama kadar gezin bitiremezsiniz dediginiz yerler falan.

Hatta oralara bolbol gitmis biri varsa ufak bi tuto da alabilirim.

Kalicak yerler bookingden ayarliyorum. Hatta ilk 3 gun roma icin biyer buldum rezerve yaptim bile. Sonraki sehirlerde karar kilinca devamina da bakicam.

roma dan çıkma 20 günde bitiremedim ben roma yı

venedik aşırı pahalı
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan benelux turundayım ben. Kardeşim daha önce 2 kere almıştı schengen, ona 35 gün single giriş verdiler. Benim ilk schengenim, 15 günlük multi verdiler.

Dana bunlar (fransa)

daha da başvurmam zaten schengene bir daha. 50 saat uçup coconut içerim tayland da penisli hanımların ellerinden daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

watikan müzesine kesin gidin , 1 full gününüzü alır zaten
adamların dünyayı nasıl sömürdüğünü görün :D

mikelanjelo nun bazilikası wardı bi tane ben yanlışlıkla girmiştim dumur olup çıkamamıştım oraya da gidin de adını hatırlamıyorum :(

phanteon mutlaka gidilmeli

onun dışında aşk çeşmesidır merdiwenlerdir kolezyum falan fiks zaten

pisa da kule dışında başka hiç bişey yok 3 saat falan romaya galba gittiğine üzülen arkadaşlarım olmuştu.

bi de sawaş müzesi war orayı da baya methetmişlerdi ama gitmeye fırsat bulamadık

daha bi dünya yer war say say bitmez romada
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...