Jump to content

j_bLiND

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.273
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

j_bLiND hakkında

 • Rütbe
  j_bLiND
 1. j_bLiND

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  geçen gün sound of metal'i izledim. çok beğendim ben. ismi gerçekten çok hoş.
 2. j_bLiND

  Tenet (2020)

  3 sezonluk diziyi iki saate falan çekeyim demiş ve çekmiş. dizisini izleseydik beğenirdik. başlarda ordan oraya ordan oraya giden karakterin başka bir açıklaması olamaz.
 3. j_bLiND

  3D Printer

  evde bi delta tipi anycubic yazıcı var, bir türlü sistemini oturtamadım. kayışların gerginliği baya önemli bir şey her zaman aklında bulunsun bu. kalibrasyon yapması da biraz uğraştırıcı bir şey ama ayarını yaptıktan sonra uzun süre gidebilir. tabi kaliteli filament kullanımı da önemli. bunun dışında laboratuvara çeşitli şeyler için ender 3 pro aldık. tam olarak fiyat/performans ürünü. kalibrasyonu kolay. baskı kalitesi tatmin edici. çok büyük şeyler basmayacaksan aradığın bu olabilir. para sorun değilse prusa'lara da bakabilirsin ama getirtmesi gümrük vs. ne kadar rahat olur bi fikrim yok. onun için bakmadım ben. bu ender 3'ün galiba v2'si de çıkmıştı ama ona da bakmadım. neleri geliştirmişler. youtube'da bi adam alır almaz upgrade ediyordu ender 3 pro'yu, ona raspberry bağlayıp uzaktan kontrol de ediyordu yanlış hatırlamıyorsam. ama sonuç olarak biraz uğraştıktan sonra yine de keyifli şeyler yapılıyor 🙂 ayrıca zorunda kalmadıkça abs filamente bulaşma. pla uzun süre suya maruz kalınca katmanların ayrıştığı bir malzeme de olsa oldukça güzel. yazıcıyı alırken ekstra nozzle uçları ve cam tabla da alırsan daha sonra uğraşmazsın. cam yüzeyde baskıya başlamak ayrı bir haz.
 4. j_bLiND

  Queen's Gambit (2020) - Netflix

  kızı kime benzetiyorum diyordum sonlara doğru çıkarttım acemi cadı'daki ayşegül bu
 5. j_bLiND

  Queen's Gambit (2020) - Netflix

  eyw, imdb'de chess keyword'u aratıp baktım ilk 50 sonuç içinde çıkmadığı için yok demiştim hehe yoksa tabi bir konu üstüne çekilmiş film olmaması ihtimali artık kalmış değil.
 6. j_bLiND

  Queen's Gambit (2020) - Netflix

  satranç bilmediğim için keyifle izledim. satranç üstüne baktım zaten başka bir film veya dizi yokmuş. bundan daha iyisini de yapamazlar. anca hayretler içine düşen karakterlerin zihin savaşlarının falan olduğu anime yapılır bu konuda. onun dışında fictional olması daha bile güzel olmuş.
 7. j_bLiND

  ingiliz mizahı seven gelsin

  10 sene öncenin forum başlığı vay ve forum kültürü gerçekten yaşıyor demeğe girmiştim. ama zaten 10 sene öncenin forum başlığıymış. sadece forum yaşıyormuş. bu da bir şey.
 8. j_bLiND

  Youtube 3. video

  hmm fena değil
 9. j_bLiND

  -Kur an ı Anlamak / Okumak-

  twitter'da şurda burada görüp katıldığı yerlerdeki programlarını izlerken ayrı görüyordum, kanalındaki vidyolarını izleyince daha bir ayrı değer veriyorum şimdi bu adama. bugün aslında bizim maruz kaldığımız şey bütün kültürler ve bu konuda garip bulunan şeylere ilaveten bu vidyonun izlenilmesi oldukça akılcı bir tuto olacaktır. evet biraz uzun ama galiba bunun yarısını ac odyssey oynarken arka plana atmıştım. yine de dikkatli bir şekilde dinlenilmeye değer.
 10. j_bLiND

  Kahve konusu

  sanalbaharat kömür mü ya 😞 yani bilmiyorum sonuçta kahvede fiyat ve kalite tamamen orantılı bir şekilde ilerliyor. şimdiye kadar ucuza bulabildiğim en iyi kahve sanalbaharat 😕
 11. j_bLiND

  Timelapse of the Future

  ne kadar bilimsel bir anlatımı var hahaha tüm yıldızların yakıtı tükenecekmiş, teknik olarak doğru fakat çok popülist be. enerjinin korunumu yasasını göz ardı ederek söylenmiş. sonunda noluyo ölüyo muyuz
 12. j_bLiND

  3D Printer

  ya kafam resmen karmakarışık. nerden almalı nasıl almalı hiçbi fikrim yok. aldıktan sonra bir şekilde zaten yolumu bulur yürürüm de şimdi asıl jgaurora kararımı şu vidyoyu izledikten sonra vermiştim sonrasında da bakmayı kestim modellere ama yine de prusa baya yaygın gibi
 13. j_bLiND

  3D Printer

  şimdi ben de bir 3 boyutlu yazıcı alıcam kısa zamanda. kendime ne zaman alırım emin değilim ama benim şimdiki amacım laboratuvara alıp okulda çalıştırmak. sonuçta eve almayacağım için upgrade vs. ile uğraşamam ben yazıcıda. bu prusa ile misal, jgaurora arasında ne fark var? hangisini neden almalıyım? bu seviyelerde fiyat hiç sıkıntı değil.
 14. j_bLiND

  Gif Thread #6

  https://twitter.com/chanbanhi/status/1062843627569889281
 15. j_bLiND

  Meanwhile in Japan

  https://www.youtube.com/watch?v=QIvkrudnaKU

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...