Jump to content

j_bLiND

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.279
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

j_bLiND hakkında

 • Rütbe
  j_bLiND
 1. j_bLiND

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  le daim, quentin dupieux'un en anladığım filmi bu tamamen dupieux'un kendi dünyasında geçen bi film. wtf?larla dolu olmasını seviyorum. gerçek sinema bu
 2. j_bLiND

  Nft yolunda ilerlerken ben

  elin değmişken benim de 1 NFT'mi alıver. beni fonlamış olursun hem de. rarible.com/atomeducator
 3. j_bLiND

  türkiye içi turistik yerlere ulaşım problemi

  www.kulturenvanteri.com diye bi site var mesela ilk zamanki hali daha basitti şimdi biraz daha güzel. zaman içerisinde geliştirilebilir tabii ki. ben yine de bu konuda oldukça pesimistim. halkın gezmesi lazım böyle sitelerin büyümesi için. gezmesi için de para lazım.
 4. j_bLiND

  türkiye içi turistik yerlere ulaşım problemi

  ıhlara'da belediye otobüsünü beklerken bi teyze geldi torunuyla. orada doğup büyümüş teyze ama hiç ziyaret etmemiş vadiyi. "ben buralıyım desem benden para almazlar girerim de yaşlıyım" dedi. gençken de mi hiç gitmedin teyze diye sorunca o zaman da çocuklardan ahırdan başımızı kaldırıp vaktim olmazdı zaten dedi. ilk anda geçerli bir bahane gibi olsa da oturup düşününce aslında konunun öncelik meselesi olduğu öne çıkıyor. gezerken "ben bu civarda yaşasam her deliğine girip çıkardım" diye bi heyecana kapılıyorum. ama öte tarafta her hafta sıra düzenleyip birbirinin evinde dedikodu yapan anadolu insanının gündeminde dahi değil. ne açıdan tutsan konuyu üstüne makale yazarsın. torununa sordum sen gittin mi diye o da 1 kere gitmiş. en azından bir adım atılabilmiş iki nesilde hehe. "eğitim lazım eğitim"den öte insanların karnını doyurduğunu hissetmesi gerekiyor. kimse gezip görmek istemiyor. yeşillik bir yer gördü mü beyninde sadece mangal yapmak semaverde çay içmek imgeleri canlanan koca koca insanları daha eğitemezsiniz zaten. ama en azından doğa nasılmış, insanlar yaşamda kalmak için yahut kaliteli yaşamak için nelere çaba harcamış gibi soruları sorabilsinler diye hizmet edebilirsiniz. entel kelimesinin hâlâ hakaret olarak kullanıldığı topraklardayız yani. ve benim arabam falan olmak zorunda değil. belediyelerin işi bu beni ören yerlerine ulaştırabilmek. turist gelecek dönemler belli, mayısta başlatsınlar seferleri ekimde azaltsınlar. gelen gelsin ekime kadar. böyle gittikçe talep de artmayacaktır zaten.
 5. bir süredir deneyimledikçe sinirimi daha da bozan bir konu olan ören/gezi yerlerindeki toplu ulaşım sorunundan bahsetmek istiyorum. yaklaşık 4 senedir türkiye'yi gezmiyorum bi yer gördüğüm yok diye kendime hep dert ediniyordum. o zamandan beri kız arkadaşımla birlikte vakit buldukça gezmeye başladık sayılır ama şahsi bir vasıta olmadıkça hiçbir şey yapmak mümkün değil resmen. covid'den önceki yıl hattuşa'ya gitmek istedik, saat 6'dan sonra çorum'dan ören yerine dolmuş olmadığı için taksi tutmak zorunda kaldık. çorum dediğin zaten itin öldüğü yer. orada yapacak bir şey yok. oradan hattuşa'ya varınca önümüze gelen ilk motelde konakladık. peşimize bi taksici takıldı ve yerli halk bölgeyi arabasız gezeceğimizi duyunca çok şaşırdı. akşama doğru gezimizi bitirince çay içmek için bir otelciyle konuşurken artık backpacker yok çok nadir geliyorlar dedi. artık her şey turlarla yapılıyor. dışarıdan bakınca içinden çıkılamaz bir paradoksa giriyoruz, talep yok onun için servis yok. servis olmayınca talep yok. geçtiğimiz günlerde ıhlara vadisi'ne gittik, gidişimiz öğlene doğru oldu ama uzun uzun dolaştık ettik derken çıkışımız geceyi buldu ve koca yerde turistik alanda dahi konaklayacak bir yer yok, servis yok... resmen hayalet kasaba gibi ölü bi ortamda oturduk kaldık. daha önce çatalhüyük'e gitmek için araba kiraladık. çünkü başka bir şekilde gidiş yok. bunun için kafa yoran kişi ben olmamalıyım aslında, toplu ulaşım araçları 1 ay boş çalışmaya başlasa reklamı yapılsa günün her saatinde dolar sonuçta. sahil kentlerinde hiç bu problem olmuyor mesela, dolmuş iki kişi de olsa neredeyse aynı mesafe için hareket edebiliyor. konuyu gezdim tozdum'a açtım ama daha çok gezemedim tozakaldım konusundan bahsettim. that's the spirit
 6. j_bLiND

  Bugün Ne Seyrettiniz?

  geçen gün sound of metal'i izledim. çok beğendim ben. ismi gerçekten çok hoş.
 7. j_bLiND

  Tenet (2020)

  3 sezonluk diziyi iki saate falan çekeyim demiş ve çekmiş. dizisini izleseydik beğenirdik. başlarda ordan oraya ordan oraya giden karakterin başka bir açıklaması olamaz.
 8. j_bLiND

  3D Printer

  evde bi delta tipi anycubic yazıcı var, bir türlü sistemini oturtamadım. kayışların gerginliği baya önemli bir şey her zaman aklında bulunsun bu. kalibrasyon yapması da biraz uğraştırıcı bir şey ama ayarını yaptıktan sonra uzun süre gidebilir. tabi kaliteli filament kullanımı da önemli. bunun dışında laboratuvara çeşitli şeyler için ender 3 pro aldık. tam olarak fiyat/performans ürünü. kalibrasyonu kolay. baskı kalitesi tatmin edici. çok büyük şeyler basmayacaksan aradığın bu olabilir. para sorun değilse prusa'lara da bakabilirsin ama getirtmesi gümrük vs. ne kadar rahat olur bi fikrim yok. onun için bakmadım ben. bu ender 3'ün galiba v2'si de çıkmıştı ama ona da bakmadım. neleri geliştirmişler. youtube'da bi adam alır almaz upgrade ediyordu ender 3 pro'yu, ona raspberry bağlayıp uzaktan kontrol de ediyordu yanlış hatırlamıyorsam. ama sonuç olarak biraz uğraştıktan sonra yine de keyifli şeyler yapılıyor 🙂 ayrıca zorunda kalmadıkça abs filamente bulaşma. pla uzun süre suya maruz kalınca katmanların ayrıştığı bir malzeme de olsa oldukça güzel. yazıcıyı alırken ekstra nozzle uçları ve cam tabla da alırsan daha sonra uğraşmazsın. cam yüzeyde baskıya başlamak ayrı bir haz.
 9. j_bLiND

  Queen's Gambit (2020) - Netflix

  kızı kime benzetiyorum diyordum sonlara doğru çıkarttım acemi cadı'daki ayşegül bu
 10. j_bLiND

  Queen's Gambit (2020) - Netflix

  eyw, imdb'de chess keyword'u aratıp baktım ilk 50 sonuç içinde çıkmadığı için yok demiştim hehe yoksa tabi bir konu üstüne çekilmiş film olmaması ihtimali artık kalmış değil.
 11. j_bLiND

  Queen's Gambit (2020) - Netflix

  satranç bilmediğim için keyifle izledim. satranç üstüne baktım zaten başka bir film veya dizi yokmuş. bundan daha iyisini de yapamazlar. anca hayretler içine düşen karakterlerin zihin savaşlarının falan olduğu anime yapılır bu konuda. onun dışında fictional olması daha bile güzel olmuş.
 12. j_bLiND

  ingiliz mizahı seven gelsin

  10 sene öncenin forum başlığı vay ve forum kültürü gerçekten yaşıyor demeğe girmiştim. ama zaten 10 sene öncenin forum başlığıymış. sadece forum yaşıyormuş. bu da bir şey.
 13. j_bLiND

  Youtube 3. video

  hmm fena değil
 14. j_bLiND

  -Kur an ı Anlamak / Okumak-

  twitter'da şurda burada görüp katıldığı yerlerdeki programlarını izlerken ayrı görüyordum, kanalındaki vidyolarını izleyince daha bir ayrı değer veriyorum şimdi bu adama. bugün aslında bizim maruz kaldığımız şey bütün kültürler ve bu konuda garip bulunan şeylere ilaveten bu vidyonun izlenilmesi oldukça akılcı bir tuto olacaktır. evet biraz uzun ama galiba bunun yarısını ac odyssey oynarken arka plana atmıştım. yine de dikkatli bir şekilde dinlenilmeye değer.
 15. j_bLiND

  Kahve konusu

  sanalbaharat kömür mü ya 😞 yani bilmiyorum sonuçta kahvede fiyat ve kalite tamamen orantılı bir şekilde ilerliyor. şimdiye kadar ucuza bulabildiğim en iyi kahve sanalbaharat 😕

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...