Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şengen Vizesi

Phoenixlin

Öne çıkan mesajlar

Pordakal said:

iyice kesinleşti benimde artık, biletleri aldım bugün 2 kişi istanbul roma gidiş, milano istanbul dönüş bavul ücretiyle beraber 1442 ye geldi ki hiç beklemedim şak diye aldım.

roma 3, floransa 2 ve milano 2 olmak üzere 7 gün planlıyoruz, romada 3 gecelik yeri bookingden hallettim zaten, şimdi vize işlemlerine başlıyoruz, ilk işimiz birer pasaport çıkarmak. sdf

turdan baya ucuza getirdik gibi bişey ya, tur vize dahil 7250 cekiyodu biz 3.5 civarına vize uçak ve konaklama ayarladık nerdeyse.

vizeyide zorluk cıkarmadan verirlerse süper olcak.

dönüş uçağı saatine göre milan'ı 1 geceye indirebilirsin. çok görcek bişey yok gerçekten, ama gidilmese de pek olmaz yerlerden. 2 gece kalcaksan da ilk gün olabildiğince geç orda olcak şekilde programlamanı öneririm. floransa'dan arabayla geçiyorsanız portofino'ya doğru yolu uzatabilirsiniz.

roma'da vatikan müzesini gezdikten sonra, son odada tur çıkışından çıkabilirsen kiliseye sıra falan uğraşmadan direk önden girebiliyorsun, aklınızda olsun.

floransa konaklamayı ayarlamadıysanız De Benci b&b öneririm.
Sosyal ağlarda paylaş

benim gidiceğim tarihlerde full cekiyolar

zaten residenza d'epoca san jacopo'dan 2 gece 400'e kaptım yer, benden sonraki fiyat 609 dan gidiyodu bu arada

milanoyu bende öyle biliyodum, hani gezilcek pek yeri yok ve alışverişlik bi şehir olarak, ama neyse dedik şimdilik, beğenirsek seneye daha uzun 10 roma 10 floransa gibi bişey yapıcaz.

şimdilik bi nevi şehir gezmece yapıyoz gibi bişey.

ama burdaki yorumlar epey yararlı oldu ikinci şehir floransa için. herkese çok teşekkürler.

ha bide otobüs/metro kartı cıkarmak mı daha iyi tekli gidiş için almak mı, hani gezilcek yerler arasında yorucu bi mesafe varmı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yürümeyi seviyorsanız problem olmaz. İki yer arası maksimum 45 dakika yürürsünüz Roma ve Floransa'da.

Milano için dediğim gibi, pişman olmamak için ya bir gününde Como'ya gidin (Como gölü gerçekten görülmeye değer güzellikte), ya da oturup bol bol kahve için, pizza yiyin. Sokakları Roma ve Floransa'dan sonra çok tatsız gelecek muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

Güvenli.

Oteline göre değişir. Bazısı direk ödeme alıyor, bazısı senin kalışının sonunda.

Şayet mil falan biriktiyorsanız (thy'den), https://www.rocketmiles.com/ (referanssız link) adresinden de rezervasyon yapabilirsiniz. Booking'in alt yapısını kullanıyor zaten. Booking'de bulup beğendiğin oteli burdan aynı fiyata + mil kazanarak ayarlayabiliyorsun (ama bookingdeki tüm oteller burda yok).
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Güvenli.

Oteline göre değişir. Bazısı direk ödeme alıyor, bazısı senin kalışının sonunda.

Şayet mil falan biriktiyorsanız (thy'den), https://www.rocketmiles.com/ (referanssız link) adresinden de rezervasyon yapabilirsiniz. Booking'in alt yapısını kullanıyor zaten. Booking'de bulup beğendiğin oteli burdan aynı fiyata + mil kazanarak ayarlayabiliyorsun (ama bookingdeki tüm oteller burda yok).

Benim kart nete kapaliydi. Az once 2 fatkli cekim denendi. Ondsn yani
Sosyal ağlarda paylaş

Floransa'da toplu taşıma kullanmaya hiç gerek yok, bol bol yürüyün zaten. Michelangelo meydanina yürümek zor olur bi

Roma'da metro tercih edebilirsiniz ama tek seferlik yeterli olur

Milanda da metro kullanirsiniz ama çok sık kullanmaya gerek kalmaz

Btw. Milanda mekan önerisi : Lacerba
Via Orti, 4, 20122 Milano MI, İtalya
+39 02 545 5475

https://goo.gl/maps/SDTzJ8MXpT92

Çok güzel bi aperatif tabağı ikram ediyorlardi içki alinca, akşam yemeği yemeye gittik gerek kalmadi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...