Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zaman, sıkıntı, bunalım

Bone

Öne çıkan mesajlar

yapmam gereken çok şey var. önümde tonla oyun, dizi, film, kitap, çalışmam gereken konu birikmiş durumda.
bunların hepsine giriştiğimde, zaman hiçbirine yetmiyor ve hiçbirinde düzgün bir aşama kaydedemiyorum.
tek bir tanesine odaklanayım, onda düzgünce ilerleyim diyorum. bu sefer de diğerlerini yapmadığım için eksiklik hissediyorum.

iki türlü de, bende sıkıntı yapıyor ve depresif bir hale girmeme neden oluyor.

sıkıntımı atayım biraz değişiklik olur felan diye dışarı çıktığımda veya arkadaşlarla buluşacağımda, sürekli aklıma evdeki işlerim ve yapmam gerekenler geliyor, o anlardan da zevk alamıyorum.

bu durumdan kurtulmak istiyorum. benzeri bir şey yaşayan veya fikir verebilecek olan varsa tenk yu öptüm.
Sosyal ağlarda paylaş

yol haritan yok o yüzden oluyor bu.
arabayla otoparka girdin 231421 tane boş yer var "ulan hangisine parketsem" diye zaman kaybedersin. tek yer olsa gireceğin yer bellidir.

sistematik olup yol haritası çizmen lazım AKA timeline işte.
biraz sıkıcı ama,bi yere not alıp yazıcan işte.

Bone said:

yapmam gereken çok şey var. önümde tonla oyun, dizi, film, kitap, çalışmam gereken konu birikmiş durumda.
bunların hepsine giriştiğimde, zaman hiçbirine yetmiyor ve hiçbirinde düzgün bir aşama kaydedemiyorum.
tek bir tanesine odaklanayım, onda düzgünce ilerleyim diyorum. bu sefer de diğerlerini yapmadığım için eksiklik hissediyorum.

sıkıntımı atayım biraz değişiklik olur felan diye dışarı çıktığımda veya arkadaşlarla buluşacağımda, sürekli aklıma evdeki işlerim ve yapmam gerekenler geliyor, o anlardan da zevk alamıyorum.

bu durumdan kurtulmak istiyorum. benzeri bir şey yaşayan veya fikir verebilecek olan varsa tenk yu öptüm.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun ve dizileri öncelikle at kenara. Onlar vakit ayrılması gereken şeyler değil, vakit kalırsa yapılacak şeyler. Çöpe atma, sadece sepetten çıkar rafa kaldır.

Filmlerde seçici ol, 5'te birini tut listende, kalanları oyun ve dizilerin yanına gönder.

Sepet hafifledikten sonra işleri planla, kalan zamanı da sepete göre böl. Arkadaşlara öncelik ver, o zaten herkese denk getirecek şekilde daha zor ayarlanan durum, işler yoluna girince zaman kalitesi de artar. Filmini akşam izlersin, kitap zaten yolda orada burada okunur.
Sosyal ağlarda paylaş

boncum bence sana biz bi derdini iskeyim butonu alalım

gerçi ben de aynı dertten muzdarip oluyorum bazen bana da alalım

film dizi oyun falan, bunlar kafanı rahatlatmak için yapıcağın şeyler abi, niye stres kaynağı oluyor ki senin için

tldr:

https://i.gyazo.com/600dcc7ab93145cf233acfcb2a0dfc70.png
Sosyal ağlarda paylaş

her şeye kolay ulaştığımız için öyle oluyor da sinir stres yapacak kadar da olmaması lazım sdfs.

steam library'e 500 oyun atarken hepsini tüketeceğini düşünmüyordun herhalde.

onun dışında dizi film dediğin şey zaten senin önüne filtrelenerek geliyor. piyasadaki her şeyi tüketmiyorsun. zevkine göre eliyorsun. onlar arasından da oturup izleyemiyorsan sıkıntı sende. istedikten sonra sıçarken de bi bölüm bitirirsin. dizi film tüketmekten kolay ne var.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

vazgeçmen gerekiyor bazılarından
sakin kafayla düşüneceksin hangisine öncelik vermen gerektiğini
ipucu: oyun demişsin: oyun incelemesi yapmıyorsan bunu eleyebilirsin
eksiklik hissetmen normal bir şey çünkü hepsini yapmak istiyorsun
fakat hayat böyle değil inişler çıkışlar ve zaman kısıtı var
eldekilere şükredip, seni yormadan yapabileceklerine odaklanacaksın

dışarı çıkman ve arkaşlarınla buluşman yaptığın en doğru şey
fakat sen onlarla muhabbet etmek için değil sıkıntılarını ertelemek için buluşuyorsun
ailenle ve arkadaşlarınla yapman gereken işleri şikayet etmeden konuşman gerek rahatlaman için
ve onlara ayırdığın vakti israf olarak görmeyeceksin

son olarak herkese yazdığım tavsiye
yatmadan önce Kuran okuyun
random bir sure seçin mealine bakın
zamanla sizin hayatınızı düzenleyecek
veya Mehmet Okuyan'dan tefsir dinleyebilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...