Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD Zen İşlemciler

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

Esh said:

1050 asfads

hala boyle adamlar var mi abi "abi bak bu cok iyi al rahat et" diye gazlayan.

en son yazicida goldun onundeki adamlarda vardi bu geyik

ahah buyuk al seneye de giyersin diye uzerine 100-150 koyup almak adettendir ama. takriben seksensekiz yasimda SLI yapicam abi.

To be fair,

O zamanlar ekran kartları ayı gibi güç çekiyordu ve o PSU yu alırken kurduğum sistem 2x 6870 (hatta belki 4870) CF idi ondan gerekli bile olabilir bakmam lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar, teknobiyotik.com'dan ryzen 1600 işlemcili bir sistem toplamayı düşünüyordum. Youtube kanallarındaki Dark Freezer x120 işlemci soğutucu videolarını izledim. prime95 testinde stock cooler'a göre çok daha iyi performans gösteriyor ve ucuz da sayılır. Bu videoyu izledikten sonra 1600x ile birlikte bu soğutucuyu almayı düşünmeye başladım. Dark markasını biraz araştırınca Akortek Bilişim'e ait fason üretim firması olduğunu öğrendim. aliexpress.com'da biraz araştırınca ürünün orjinalini buldum. Ürünün kalitesi hakkında şüphelerim var. Sizce güvenilir bir ürün müdür? Ayrıca teknobiyotik'le tecrübesi olan varsa, güvenle alışveriş yapıp yapamayacağım konusunda tavsiye verebilirlerse sevinirim. Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayar toplamayı bilmiyorum. O yüzden parçaları ayrı ayrı alıp kendim toplamak gibi bir seçeneğim yok. Seçeneklerim teknobiyotik.com'a ya da vatan bilgisayara toplatmak. İkisinde de Noctua yok. Vatanda am4 uyumlu sadece aerocool'un bir sıvı soğutucusu var. Ya onu ya da teknobiyotikten dark freezer x alacağım muhtemelen. Ya da 1600 + stock cooler.
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu al o zaman

http://www.hepsiburada.com/cooler-master-hyper-t4-intel-2011-1366-1156-1155-775-amd-fm1-am-serisi-uyumlu-am4-cpu-sogutucusu-rr-t4-18pk-r1-pm-bd303133

Aynısının tıpkısı VATAN fiyatı :

http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-hyper-t4-7751155115613662011-am2-am3am3-fm1-islemci-sogutucu.html

iyidir soğutucu olarak.

Ayrıca am3/am3+ soğutucuları AM4 ile uyumlu olması gerek diye biliyorum ya.

Birde vatanda uyumlu olsa bile , bir çok soğutucuda yazmiyor uyumlu olduğu. Gerçi bir çok sitede de yazmıyor.

Misal Coolermasterin uyumlu soğutucuları:
http://www.coolermaster.com/amd-am4-ryzen-compatability/en/

Alttaki yoruma gelen edit: Vatan fiyatı ekledim.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

yaw konuyla ilgin yoksa pek, yanındaki soğutucu gayet yeter sana ya. niye para veriyorsun 300-400 lira soğutucuya. 1600'ün yanında gelen yeter gayet.

Konuya ilgim var, ryzen işlemcileri aylardır yakından takip ediyorum. Daha önce hiç bilgisayar toplamadığım için kendi kendime girişmek istemiyorum. Onun yerine toplamayı bilen bir yere toplattırayım diyorum. Olabildiğince az fiyata olabildiğince fazla performans satın almaya çalışıyorum. Baktığım soğutucu 140 Tl. Stok soğutucuyla arasındaki performans farkını görünce neden olmasın dedim. Bilgisayara 6000-7000 civarı para veriyorken 100-200 lira fazla gelmiyor. 1600 ile 1600x arasında da öyle dağlar kadar fiyat farkı yok. Bu durumda hem daha iyi saat hızı hem de daha iyi soğutma eldr ederim diye 1600x + iyi soğutucu düşünmeye başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şöyle diyeyim, ben bizim memlekette, PC hardware satıp inceleme yapan şirketlerin hiç birinde, benim yoğurdum ekşi diyeni görmedim.

O yüzden sen onu direk yabancılardan bak.

Türkiyede tarafsız inceleme yapan zaten pek yok.
Technopat var da oda sanki duruma göre taraf tutuyor gibi geliyor bana.

Ha birde Teknoseyir var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...