Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD Zen İşlemciler

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

ulan windows update oçumu bozdu. chipset driverlarını mı ne güncellemiş galiba kafasına göre, kasa 10 kez res attıktan sonra oc failed dedi. baktım SOC voltajda baya bi düşme var gördüğüm kadarıyla. 1.13'lerde geziyordum, CPU defaultu 0.826'e çekmiş, max SOC 1.04 diyor wtf?
Sosyal ağlarda paylaş

yok cpu veya mobo öldü. birkaç haftadır stabil sistem niye gider çözemedim. bütün kombinasyonları denedim, cpu veya mobodan biri kaldı. sistemi postlayabildiğime göre mobo öldü diye düşünüyorum. OS loadinge gelir gelmez donuyor, ubuntu live falan da denedim alayı donuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ram timingleri kurcaladım açabildim aşırı yüksek latencylere çekerek. ancak 3 haftadır stabil olan şey neden mala bağladı aklım almıyor. ramler veya mobo pert sanırım. asusu çöpe atacağım ilk iş. sonra ramleri garantiye yollarım. cpu bozuk olsa mutlaka daha malakça şeyler yaşardım, post bile edememek gibi
Sosyal ağlarda paylaş

yok. sistem şu an kesinlikle stabil değil, ya "kernel security check" ya başka bir bsod fırlatıyor belirsizce. üç ihtimal mobo ram veya psu kalıyor. yarın b350m mortar arctic siparişi verecem, o zaman netleşir iyice. her şey stabil olursa asusu garantiye yollar, sonra da satarım 200-250ye falan.
Sosyal ağlarda paylaş

olm komple manual oc yapınca çalıştı şimdi de. derdi nedir çözemedim. c-state'leri ve core performance boostu disable edip cpuya 1.30v, vtt_ddr'a 0.7, ramlere 1.375v, soc'a da 1.12v verdim. cpuyu 3600mhz, ramleri 3200mhz cl14 yaptım. şu an perfekto.

AMA NEDEN DURDUK YERE BOZULDU
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...