Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD Zen İşlemciler

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

Bu nesil AMD Intel'e göre çok daha serin ve itibariyle sessiz. Intel işlemciler delidlenmeden OC yapılınca direk fırına dönüşüyor yükte. Delidlenip kullanıldıklarında sıcaklık 30 dereceye kadar düşüyor

Buna karşın P-state OC'lu Ryzen'i fan sesi duymadan soğutursun oyun oynarken falan.
Sosyal ağlarda paylaş

HBM maliyeti sebebiyle fiyatları yakın olacak. Vega beklemeye değer mi bilmiyorum. Nvidia'nın fiyatları da uygun şuan($) monitör parası beli büküyor. Benim 1080'im gsyncım var gerçi :) Volta'nın Ti'si çıkana kadar değiştirmek yok o ara fiyatlar yine oynar upgrade ederim herhalde veya BF'lere Rotweiler'a falan bakıcaz.
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

GONDARCENGIZ said:

amd şöyle bi 1080-1070 arası bi kart yapsada 350 dölardan gömsek, bide 2k freesync monitör çektinmi 144hz tadından yenmez, fazlasında gözümüz yok amd kardeş X(

yeni gelecek ekran kartı 400 euro olabilir diyorlar.
1070 e rakip galiba

vega 1080'e rakip olucak, 4k doom testlerinde belli etmislerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

1600X'den bir iki kişi DH'de şikayetçi. X modellerde şu xfr için ve ayrıca +20 derece mevzusu nedeniyle fan profillerini ayarlayamadıklarını ayarlasalar da devir hızlarının aniden yükseldiğini falan söylüyorlardı. Bright sıkıntısız kullanıyorsa donanımsal bir problemde yaşıyor olabilirler tabi.

Pstate oc bilgim var diyorsanız X'in hiç bir avantajı yok. Yoksa eğer BLCK OC ile sürekli 4 ghz de fazla watt tüketip gereksiz ısı açığa çıkararak ses oluşturmak yerine X modellerin turboları da yeterli olur. Gerçi C6H'da mesela win appi var biosa girmeden pstate oc yapıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

P-state OC abi benim 4 GHz zaten. XFR'a ihtiyacın yok P-state OC yapmıycaksan da ki P-state OC de zor birşey değil, normal OC yapıp stabilleştirdikten sonra değerleri giriyorsun bitiyor.

O Tdie/Tctl olayi var da HWinfo'dan çekerlerse sıcaklık değerlerini fan profilini ayarlayan programa sorunsuz çalışır.

Taichi'nin anakart BIOS'unda da benzer sorun var mesela, anakart sensöründen okuyor CPU sıcaklığını, otomatik fan profili düzgün tepki vermiyor o yüzden.

Ben otomatik bile ayarlamıyorum fanı, elle %30'a getiriyorum direk, duyulmuyorlar PC'nin başında desktopta bişiler yaparken. Oyun oynarken de az açıyorum, hiç ses yokken dikkat edince duyulabilir hale geliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...