Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD Zen İşlemciler

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

Intel'de de sık sık mobo pinleri yamuk çıkıyor kullanılmamış ürünlerde, AMD'de pinler CPU'da.

Intel CPU IHS'lerinde de işçilikten çalıyor, delid'lenince daha düzgün soğuyor CPU'lar. AMD'nin glorious lehimli IHS'leri var.

Bu tarz ufak farklar olabiliyor ya

Enter'a bastığımda mesaj gitmese, satır atlasa ne güzel olacak
Sosyal ağlarda paylaş

Phenom II devrinde Gigabyte anakart almamaya yemin etmiştim, zırt pırt revizyon geldiği için.

Şimdi mATX için en iyi seçenek Gigabyte GA-AB350M-G3 gibi duruyor, ne etsem?

Ses kartı falan önemli değil USB DAC'ım var zaten, mATX sistem kuran varsa bi şeyetsin ya ne alayım?
Sosyal ağlarda paylaş

gençlik sonunda net kararımı verdim.

GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 almaya gidiyorum 15 dakka sonra. ama gideceğim yerde 2 tane seçenek var ram olarak sadece

Corsair 16gb tek modül, 3000 mhz cl15 - 570 lira
corsair 2x8gb, 3200 mhz cl16 - 610 lira

hangisini alayım söylsenize acilinden. veya risk almayıp ram'i sonraya mı bırakayım? ama bir yandan da ryzen 1600'üm geldi, artık sistemi de kurmak istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

2x8 al, daha uyumlu

Tek modül 16 nedir abi, dual channel kullanmayacan mı RAM'i

dual channel olayı benim için çok eskilerde kaldı hala geçerli mi diil mi vs bilmiyroum. onun için soruyorum. baya fikirless, köylü staylayım yani. siz ne derseniz o =)

itopya.com'da şu ikisi var corsair 3200 8x2 olarak. muhtemelen gideceğim yerde de bu ikisinden biri var diye düşünüyorum:

https://www.itopya.com/CORSAIR-16GB-2x8GB-Vengeance-Beyaz-LED-li-DDR4-3200MHz-CL16-Dual-Kit-Ram-CMU16GX4M2C3200C16/

https://www.itopya.com/CORSAIR-16GB-2x8GB-Vengeance-Kirmizi-LED-li-DDR4-3200MHz-CL16-Dual-Kit-Ram-CMU16GX4M2C3200C16R/

ikisinde de CL16-18-18-36 yazıyor açıklamalarda. ok midir bu. ben çıkıyom, sen yazabilirsen 20 dakka içinde, bakıp ona göre alırım veya almam :D
Sosyal ağlarda paylaş

anakartı 520, ram'i 630 tl'ye aldım 6 taksit. 2100 falan çalışırsa getiririm dedim, tamam sorun değil dediler. içim rahatladı en azından.

inanılmaz yorgunum ya. yarına ertelemek istemiyorum ama bi yandan asla bugün kurmak istemiyorum kasayı. hayırlısı :D

ram şu bu arada: CMK16GX4M2B3200C16 vengeance LPX

reddit'te şöle bi yorum gördüm, içim ısındı. canıms, ay hadi inşallahhhh.

Motherboard: Asus Prime B350-a Ram: Corsair CMK16GX4M2B3200C16 (2x8gb 3200mhz) Ram speed: 2933mhz Ram timings: 16-18-18-18-38 Ram voltage: 1.35v
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...