Jump to content

jonq

=o=
 • Mesaj sayısı

  5.496
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

jonq hakkında

 • Rütbe
  jonq

Son profil ziyaretçileri

310 kez ziyaret edildi
 1. jonq

  Sea of Thieves

  Şu oyun yüzünden o gamebar ı aktif etmek zorunda kaldım. Çok uyuz oldum MS ye 🙂 Şimdi oyunda progress yok diyoruz da karakter için yok. Reputation kastığımız 8 ayrı trading company var. Bu company levelleri arttıkça verdikleri görevlerde zorlaşıyor. Misal "Gold Hoarders" ilk leveller de basit maplerle ilerlerken ileri ki seviyelerde tek görevde 3-4 adımlık hazine avcılığına dönüyor. Ayrıca birde emissary bayrağı da açtınız mı topladığınız hazinelere extra bonus alıyorsunuz. Grade5 e ulaştığınız da ise o emissary e özel görevler açılıyor. Tall Tales görevleri var. Bunlar diğer görevlere göre daha uğraştırıcı ve uzun sürüyor. Commandation ve bazı özel kozmetikler dışında bit getirisi yok ama hikayesi var sonuçta 🙂 Adadaki görev aldığımız 3 trading company i level 50 yaptığınız da legendary pirate olup Athena hideout u açıyorsunuz ve athena company e görevler yapmaya başlıyorsunuz. Ona göre de legendary kozmetikler geliyor. Kısaca para kazanmak için bir sürü yol var. Parayı harcayacak da bir sürü kozmetik var 🙂
 2. jonq

  Sea of Thieves

  reputation dışında progress yok ki oyunda. Stat yok, Skill yok, item yok. kosmetik için kasıyoruz. O da bizi şuna götürüyor. Gir, aksiyon yap, çık. Sürekli oynanacak bir oyun değil çabuk bayar ama arkadaşlarla baya eğlenceli, hakkını yemeyelim.
 3. jonq

  Sea of Thieves

  Steam Release Geldi. Fiyatı 61TL olarak görünüyor şu an ama sanki her an değişecekmiş gibi hissediyorum. https://store.steampowered.com/app/1172620/Sea_of_Thieves/
 4. jonq

  Beleş oyunlar başlığı!

  Xenus'un link çalışmıyor. Alın buradan girin 🙂 BundleFest 2020 Pick & Win contest
 5. jonq

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Assasin Creed Odyssey'i alıp Uplay'e ekledikten sonra oyunu açarken Epic Launcher ı açma zorunluluğu var mı? Alan oldu mu oyunu ?
 6. jonq

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Epic'in böyle yapması bize yarayacaktır. Steam'de bir noktadan sonra daha iyi indirimlere, eskiden olduğu gibi flash sales lere yönelebilir. Biz ne kadar platform un ayırılsın istemesek de sektör o yöne gitti zaten. Origin'dir Uplay'dir vs. Herhalükar da Epic'in bu boş clientı Steam ayarında bir düzene sokmazsa istediği kadar indirim yapsın, oyun dağıtsın kolay kolay bir yere gelemeyecek. Evet şu an bakınca çok iyi indirimler var ama client sorunları yüzünden hiç alasım gelmiyor. GTAV 120 milyon kopya satmış ve bunun 20 milyonu sadece 2019 da satılmış. Hala özellikle konsol alanların ilk aldığı oyunlar arasında. Hala büyük bir genre ye hitap eden bir oyun.
 7. jonq

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  Adamlar client üzerinde stres test yaptı resmen.
 8. jonq

  Epic Games - EGS Genel Bakış

  oo haftayada Mystery Game koymuşlar. Napıyor bu Epic böyle.
 9. jonq

  Disco Elysium - A Detective RPG

  En altta oy verilecekler.
 10. jonq

  Disco Elysium - A Detective RPG

  Bir sonraki eklenecek dil desteği için oylama başlatmışlar.
 11. jonq

  Red Dead Redemption 2

  BlackRose, hemen hemen ultra ayarlarda 5gb bellek yiyor GPU dan. Oyunlar artık texture e abanmış durumda.
 12. jonq

  Topla v0.81a [29ocak15]

  Bence de o ram yakışmamış.
 13. jonq

  Elder Scrolls Online #3

  Blackice, lag sorunu ilk zamanlar daha kötüydü şimdiye göre. Bu arada CP yi bitireyim diye birşeye kaptırma kendini. Sonu yok onun. 1000CP seviyesinden bahsediyoruz. Keyfine göre takıl o kendiliğinden artar nasılsa.
 14. jonq

  Elder Scrolls Online #3

  Kendi sorunun cevabını vermişsin 🙂 Yapacağın işe göre gear hazırlayıp çantanda parçaları lock edip tutacaksın. Aynı zamanda gerekli abilitylerini ayarlayıp onları son seviyeye getireceksin. Daha sonra yapacağın tek iş bir gear addon u ile duruma göre tek clickle armor/ability i değiştireceksin. Ben Şahsen AlphaGear 2 kullanıyorum. Alternatif olarak Wykkyd Outfitter de kullanabilirsin.
 15. jonq

  Elder Scrolls Online #3

  Şimdi kendinde farketmişsin. Respec yaptığın her an kullanılmış olan skill pointlere para harcıyorsun ve her defasında artıyor. Pişman olabileceğin tek kısım ırk ve class seçiminden olabilir. Geri kalan hiç birşeyden pişman olmazsın. Bütün skilleri kasabilirsin. Bütün craftlarıda kasabilirsin. Hiçbir dezavantajı yok. Bütün passive skilleri açabilirsin ki aç bence. Statları ya full stamina yada full magickaya gitmende fayda var. Aslında herkes öyle yapıyor 🙂 Bunuda yapacağın charda kullanacağın abilitylerin ne kullandığına bakarak karar verebilirsin. Silah abilityleri çoğunlukla stamina kullanır. Health işinide yemekten gelen bufflarla halledeceksin. Hangi tip armor giyersen onun skillerini arttırıyorsun ama misal üstüne hem heavy hem medium hem light armor giyersen aynı anda hepsine kasmış olursun. Genelde helm ve shoulder ı farklı tipte giyiyoruz biz bazı pasif bonuslarını alalım diye. Aktif kullanılan skillerde ise alttaki bara hangi class a ait skilleri koyarsan o skillere de exp. gidiyor. kabaca misal 3 tane two handed 2 tane DK skill i koyarsan aldıgın exp'in %60 ı 2H e %40 DK ya bölünüyor. Tanklık yapacaksan 1h/Shield classından bir kaç ability alman , ona göre armor giymen gerekiyor. Yanına yada 2. bara genelde buff ve heal için abilitylerle dolduruyoruz biz yada az da DPS yaparım dersen ona göre birşeyler ayarlayabilirsin. Asıl önemli kısım Level 50'den gelen Champion Pointlerle ilgili. Burada yapacağın dağılım daha önemli. Oynadığın rolde DPS mi yoksa dayanma oranımı buradan daha çok belirleniyor. Skillerden ziyade buraya yapacağın dağılımlarda daha çok üstüne düşeceksindir. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
×
×
 • Yeni Oluştur...