Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD Zen İşlemciler

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...

Single core max. turbo 4.35GHz gibi duruyor 2700X için de üretim prosesi farklı, bi overclocklanıp bakılması lazım. 4.4-4.5 görürse veya görmezse şaşırmam.

Saat hızı harici işlemcinin memory ve cache latencylerinde de düzenlemeler mevcut, oyun performansı daha da artacaktır.

Bunlar harici GloFo 7nm prosesinde 5 GHz görüyoruz demiş. Bu Ryzen 3xxx serisinin üretilmeye başlanacağı proses, onlar da seneye, söylenen tarihte çıkacak gibi duruyor. İlk seriden 3xxx'lere geçmek daha anlamlı olabilir. Sandybridge'dan falan upgrade yapacaksanız R7 2700/X çok güzel seçim olacaktır.

Yalnız X370/B350 anakart alacaksaniz yeni BIOSlar olmadan yeni seri işlemciler çalışmıyor üstlerinde. Bazı üreticilerin de yeni BIOSlarında sıkıntılar mevcut şu an. Yukardaki slaytlar bir nevi leak, işlemciler piyasaya çıkana kadar yüksek ihtimalde bir seri daha yeni BIOS çıkartacaktır anakart üreticileri.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
stormeagle said:

tam işlemci almak üzereyken 6 ay sonra yenisinin çıkacağını bilmek çok pis bir durum. Alsan alınmaz, bekleyeyim desen 6 ay beklenmez. Koyun boku gibi bir şey işte

bu her zaman böyle. onlar yeni çıktığında 6 ay sonra yeni intel çıkıyor olacak mesela. bir noktada bu işlemci bana artık yetmiyor diyip alacaksın, beklemek falan hikaye. ha 1 ay vardır ve ön testler gerçekten aşırı iyi olduğunu gösteriyordur falan önceki nesile göre, o zaman beklersin mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adamlar ilk ryzen çıkardıkları zaman yol haritası açıkladılar şu sene bu çıkacak vs diye, alıp almamak kullanıcıya kalmış.

şu yukarıdaki hızlar biraz abartı, çekirdekler olması gerektiği gibi 2 katı yer kazanıyo 7nm de, amd yine elini korkak alıştırmazsa yukarıdaki tablodaki gibi olurda, saat hızları biraz fazla iyimser olmuş, max 4,6 görür diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Beklemek zarar ya, cok kisa sure yoksa direk yapistirmak gerekiyor. Ben proje bhtcesinden i7 7700k alacaktim vaktiyle. 8700k cikinca alirim dedim. Sonra dolar uctu, proje bitti. Bir sene makime toplyamadim, butun isimi sikimsonik i5 3570k ile yapmak zorunda kaldim. Sonra da kendi cebimden verdim islemci parasini sjfkg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...