Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sperm saklama veya sperm bankası

Fransuxa

Öne çıkan mesajlar

ben sana iyi gelmesi gereken noktaları söyleyeyim, internete bakıp içini karartmandan önce ;

ağrı yapması kendini belli etmesi büyük bir nimet, o konuda kendini şanslı sayman gerekiyor. testis tümörlerinde en yaygın görülen seminom. ve akciğerine kadar sıçrayıp haberi olmayan çocuklar gördüm çapa da. 15 yaşında bile değil çocuk. yazık. zamanında yakalamışsın, o yüzden hiç korkun olmasın.

başlangıcında vücudun bu şekilde bir tepki verdiyse, olursa kemoterapi sürecinde de, sonrasında da muhtemelen hiç öyle anlatıldığı gibi salya kusmuk geçmeyecektir. bu dediğim tıbbi bir kesinlik belirtmiyor elbette, tahmin.

bunun dışında genel erkeklere tavsiyem, ağrıları arada şişiyor iniyor yada ağrıyor yha deyip geçmeyin. hiç başınız ağrımadan atlatabilirsiniz süreci, kadınlardaki meme kanserinin bizim versiyonu bu. kontrol edin, üroloğa görünün. 15 dakikalık ultrason sizi kür kür kemoterapiden kurtarır.

ek ; sormak istediğin birşey olursa, bir öm uzaklıktayım.
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaş bir kere daha beni kendinden tiksindirmeyi başardı bu lanet olası topraklar.

ya birader kemoterapi görücem. yaşım 25. doktorum bana "GİT SPERM SAKLAT" diyor ve "İlgili Makama" başlıklı bir rapor veriyor. raporda diyorki eşşek kadar KEMOTERAPİ GÖRECEĞİ İÇİN SPERM REZERVASYONU YAPMASI UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR. diyor. çünkü neden? bu iğrenç memlekette her bok yasak olduğu için sperm saklatmakta yasak.

Hastaneye gidiyorum elimde herşey var. ameliyat raporum var. epikriz raporum var. onkologtan yazılı belge var. hepsi ıslak imzalı kaşeli. bunların hiçbirisini benim götümden uydurupta yapıcak halim yok. tarihli imzalı şeyler. tüp bebek uzmanı kadın bana diyor ki, heyet raporu getireceksin. ya ablacım yani bunların hepsinde detaylı olarak bana ne bok yeneceği yazıyor, daha neyin raporunu istiyosun? yok güzel kardeşim. benim yaşadıklarımın hepsini özetleyen işte emir isimli kardeşimiz şu sebepten dolayı ameliyat oldu ve kemoterapi görecek bu sebepten dolayı sperm saklatması gerekiyor yazacak, altına üç tane doktor imzası gelicek, altına da başhekim onayı.

gidiyorum hastaneye diyorum ki ablacım böyle böyle dediler heyetten rapor alacaksın dediler diyorum, artık heyetin sekreterimidir nesidir bilinmez, hanım bacı bana diyor ki "tatlım valla biz böyle bi rapor daha önce hiç yazmadık. hani ben seni yanlış yönlendirmeyeyim başhekim şu anda toşaklarını serinletiyor sen yarın sabah 10 da gel"

ulan şimdi ben yarın sabah 10 da gidicem. yarın bu pezevenk bana tutupta birader ne saçmalıyosun sen ne heyet raporu derse heralde tekme tokat saldırırım.

ULAN HERŞEYİ GEÇTİM. Devletin sigortası ile ameliyat oluyorum, devletin sigortası ile kemoterapi görücem. 45 türlü izin veya rapor ile bana bu olayı yaptırıcaksınız. BEN NEDEN 450 LİRA ÖDÜYORUM? Ulan bu keyfi bişey değil ki. ben kanser tedavisi görüyorum? bu merette bunu bozuyo. bu kemoterapiyi siz SSK ile bana zerk ediyosunuz da, yan etkisinin sebep olabileceği bişeyi önlemek için NEDEN 450 LİRA ALIYOSUNUZ?

ya yokmu bi avukat arkadaş falan bana bi yardımcı olsun buna bi mahkeme dava bişey açalım? ben şimdi bu heyet işini bokunu falan halledicem. parayıda ayarladım parada vericem. ama bunların arkasından bu ibnelerin peşini bırakmayalım yani birisi bana yardımcı olsun nolur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...