Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sabah metrobüste yaşadığım bir olay

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

GONDARCENGIZ said:

Caguar said:

Dur sana daha beterini anlatayım da benimki de bir şey miymiş, boşuna o kadar öfkelenmişim deyip sakinleş biraz.

Ben metrobüste birinin başkabirinin ağzına silah dayadığını gördüm. Yeterince hype gelirse anlatırım olayı.

hypeı doğru kullandım mı

anlat

https://www.youtube.com/watch?v=CKxxGb6h3Es
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Xenocide said:

two birds with one stone falan diyeydin bari das

evlenme programında çalışan adamsın, o kadar ingilizce ağır gelmesin diye şeetmedim.

muhatap olduğun adamlar şu ayarda sonuçta

[video]https://www.youtube.com/watch?v=xPjiRxHPw7E?feature=oembed" width="459">

ben olsam şu laftan sonra ya pati'yi ya işi bırakırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

GONDARCENGIZ said:

Caguar said:

Dur sana daha beterini anlatayım da benimki de bir şey miymiş, boşuna o kadar öfkelenmişim deyip sakinleş biraz.

Ben metrobüste birinin başkabirinin ağzına silah dayadığını gördüm. Yeterince hype gelirse anlatırım olayı.

hypeı doğru kullandım mı

anlat

Madem yalvariysin

Bir sefer sabah metrobüsle avcılar tarafına giderken kaşına gözüne faça atmış elemanın biri sağa sola bir şeyler söylüyordu. Kime ne diyorduysa florya durağında iri kıyım bir ağır abi metrobüsden inerken bu eleman kolundan yakaladı adamı 'dayı bir şey varsa inelim halledelim' gibi bir şeyler dedi indi bir de peşinden. Daha da adama yapıştı bırakmıyor sonra dayı bunu bir tuttu hırpalayıp karşı yönden gelen metrobüs yoluna attı tam o anda metrobüs geçiyordu yoldan biz izleyen herkes aha dedik çocuk ezildi. Çocuk çarptı hareket halindeki metrobüse geri yine durağa düşüyordu adam yine tuttu bunu iki çaktı yere yıkıp ağzına belinden çıkardığı silahı dayadı. 'İki faça attın diye serseri mi oldun it sıkayım mı şimdi' gibi birşeyler dedi.

Biz herkes şok durakta ben indim metrobüsten izliyorum. Çocuk sesini çıkaramadı orada sonra adam bıraktı kalkıp gitti. Biraz sonra çocuk kalktı ayağa atarlanmaya başladı nerede o gelsin sıksın felan daha belasını arar gibi sayıklıyordu. Duraktaki başka bir çocukta bunu tuttu gitmesin başına iş açmasın diye. Bu eleman o çocuğa da bıraksana diye atar yapmaya başlayınca öbürü bunun boğazına bir yapıştı şlakk diye ses geldi. Lan dedi, git işine adamın silahı var başına bela alacaksın felan. Bizim façalı çocuk biraz duruldu sonra güvenlik felan da geldi. Bu arada baya mesafe vardı güvenlik kulübesiyle olayın olduğu yer arasında. Güvenliğin bir şeyler olduğunu görüp gelmesi zaman alırdı öyle de olmuştu. Neyse ben de olay bitince bindim metrobüsüme yoluma devam ettim. Adam da mafya kılıklı değil de taşaklı polis kılıklı bir abiydi.

Bu da böyle bir anımdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu insanlar öküz, eğitimsiz, tehlikeli varlıklar. Bunlarla bir arada yaşıyor olmak büyük şanssızlık ona da tamam. Peki bu insanlar 90'larda falan nerdeydi abi? Bizim mi haberimiz olmuyordu bu pisliklerden yoksa bu kadar yaygın mı değildi?

Şu akp iktidarından sonra cehaletin iyice yüceltilmesiyle bunlar cesaretlendi gibi geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

bende de var bitane ama anlatsam çok naif kalır.
tl,dr:
Kendini ilerde barzo olmaya adamış, 13 yaşlarında bi çocuğun, metrobüste hırsızlık yapması, akabinde yakalandığı adama atar yapıp dayak yemesi,milletin onca bağırışına rağmen güvenliğin asla gelmemesi, gidip güvenliği kolundan çekip getirmem; sonrasında ise telefonu çalınan şahsın ortalıkta olmaması(dolayısıyla şikayetçi olamaması) yüzünden, barzo adayının salınıvermesi hakkında idi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir olay anlatayım inceden o zaman "Çomar included".
Güngörende yaşıyorum, tam evimin olduğu yerde bir 4yol ağzına ile alakası olmayan bişey var. Ama insanlar 5 mt test yön gidip yollarını kısaltıyorlar.
Yol verme kavgası yaşandı bende her zamanki gibi kameramı aldım ve çekmeye başladım. Gözümün önünde 2 çomar silah çekti. bir tanesi başkalarının tutması ile geri soktu diğeri arkadan gelip adamın ayağına sıktı. Ağzım açık izledim olayı. Valla siz siz olun bütün çomarlara yol verin çünkü onlar bu dünyaya ölmek için gelmişler, yaşamaya değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...