Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kız arkadaşımlan beraberis hep sıqıldım

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

scorch said:

ha aldatma vs. mevzusu, zaten o kadar kolay aldatacak kadın senin sebep yaratmanı beklemez bıngıldakcım, seni ayakta uyutur yine gider başkasına. öyle insanla da evlilik mevlilik kuracak kadar tanımamışsan o da senin problemin olmuş olur.

kolay aldatmakla alakası yok ki bunun. sen insan yerine koymayı bırakırsan kendini kötü hissedecek. kendini kötü hissederse tabii ki de kendini iyi hissettirenlere yönelecek. insanın en temel yapı taşı bu. erkek için farklı mı durum? değil. müslüman ülke olunca erkek yapınca ooo, kadın yapınca "kolay aldatacak" zaten hehe.

hayır sen insan yerine koyulup koyulmadığını nasıl anlayabiliyorsun sorun orada işte :)

kimbilir nasıl davranıyorsun ki "birbirini idare etmek" diye bir kavramdan haberdar değilsin.

evlilik, beraber yaşamak =/= ömür billah götgöte yediğin içtiğin ayrı gitmez modeli

ortak paydada yapabileceğiniz şeyleri buluyorsun, evriliyorsun bir nevi zaten orada uyum sağlayamıyorsanız kendi hobiler / bekar yaşam stilinden kalan alışkanlıkarınızıdan devam ettirmek istediğiniz şeylerle ilgili olarak e ne diye evlendiniz? derler adama.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

- dinlerken dinlememek

- dinlemezken bile doğru kelimelerle cevap verme skilli (evet, hayır, doğru söylüyorsun, haklısın, hmm, ilginç, o ne demiş?, bakarız, düşünelim, gideriz vb.) bu trait'ini keşfedince kadın kendince yöntemlerle senin devreleri yakmaya çalışıyor hazırlıklı olacaksın, misal bizim hanım bi anda 4x7 vs matematik soruları soruyor muhabbetin orta yerinde ki kendi yörüngesinden uzaklaşmayayım.

bu ikisini profesyonellikle yaptığın zaman, oyunda oynarsın, kafanı da dinlersin, kitabını da okursun.

buradan çıkarttım.

bunun idare etmekle ne alakası var ki? tamam dırdıra yaparsın da, "dinlememek" üzerine evlilik tavsiyesi vermek nedir hahahaha. kadın hep mi dırdır modunda da böyle bir gereklilik ortaya çıktı.

ilişkideki iletişimi itin götüne sokmakla, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmesin aynı şey değil* bence. iletişim dediğin şey her şeyin temeli. reflex "bu karı ne konuşuyor yağgh" olursa o iletişimden ne hayır gelecek. kadın çavuşun eşşeği gibi hissediyorsa kendini konuşurken o zaman mutsuz olmayacak mı?

neyse tabii herkesin ilişkisi, kişiliği, birlikteliğin iç dinamikleri farklı. bana şu çok garip geliyor mesela. dırdır yaptığında ben başka bir şekilde savuşturuyorum. dinliyormuş gibi görünüp dinlemediğim durumlara hiç girmiyorum. hele bunun farkındaysa bence baya demeaning bir alışkanlık ama dediğim gibi herkesin dinamiği ilişkisi farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

bıngıldak ın haklı olduğu 3. başlık bu doğru saydımsa. resmen eşinizi nası oyalarsınız, dinliyormuş gibi yaparsınızın önerisi verilmiş. evlendiğin kadını niye görmezden gelesin veya niye öyle bir davranış yetenek olsun. öyle ilişki dinamiği olmaz olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kediyle evlen o zaman. insan dediğin düşünceleriyle benimseyen adapte olan bir varlık.

bak empati yapalım kız için.

türlü türlü duvar-terlik için adamın evine gittik. alıştığımız ev konforumuzu bıraktık.
yapı olarak yalnız kalmayı anlayamıyoruz. (mesela bir derdi olan insan mutlaka paylaşmalı diye düşünüyoruz)
adama ben buraya neden geliyorum diye söyledik. adam 7/24 beraberiz dedi. demek ki 7/24 vakit geçirilebilecek bir sevgili değilmişim.

gayet basit yani.
kız oraya senin için geldiğini ve beklediği ilgiyi göstermediğini düşünüyor.

sen ona senin neden ilgi göstermediğini(bazen) net olarak açıklamalısın. hatta dendiği gibi ben böyleyim şirinlikleriyle değil yani düz direkt ve kırmadan. ki kabullenme evresi başlasın.

bunu yaptığın anda da doğru anlasa bile kız sitem eder. çünkü göçebe olan kız şu an. hiçbir şekilde bu yönde konforundan vazgeçmiyorsan da katlanacaksın buna. kız için tamamen elde edilmesi gereken hodbin birisin şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

scorch said:

ha aldatma vs. mevzusu, zaten o kadar kolay aldatacak kadın senin sebep yaratmanı beklemez bıngıldakcım, seni ayakta uyutur yine gider başkasına. öyle insanla da evlilik mevlilik kuracak kadar tanımamışsan o da senin problemin olmuş olur.

kolay aldatmakla alakası yok ki bunun. sen insan yerine koymayı bırakırsan kendini kötü hissedecek. kendini kötü hissederse tabii ki de kendini iyi hissettirenlere yönelecek. insanın en temel yapı taşı bu. erkek için farklı mı durum? değil. müslüman ülke olunca erkek yapınca ooo, kadın yapınca "kolay aldatacak" zaten hehe.

abi suna cok katilmiyorum ya. cocuk dogurmak, hamilelik ve sonrasi is hayatindan uzaklasmak hormonlar falan kadinlar cok degisik kafalara girebiliyor. evli olup kocasiyla bir sorunu olmayip gene de baska biriyle birlikte olmak isteyeni gordum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

sizin takıldığınız nokta yanlış abi.

her kadının ilgimetresi farklı çalışıyor.

ve sen ilgiyi maksimumda tutmak zorundasın her zaman. bunun lamı cimi yok yani. bazı kimi az ilgi ister oyun oynayabilirsin, kimi kadın 24/7 aşkitom muhabbeti ister, her "hayır" dediğinde z raporuna işler, kavgalarda ödenmemiş kdv var diye maliyeden çağırırlar.

ben koydum yasayı kuralı falan zaten her kadının kaldıracağı iş değil. hepsi bir birey sonuçta, işkadını. Belli bir gücü var.hani köylüyle çıkmadığınızı varsayıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Rasmon said:

araştırma görevlisi olup nasıl bu kadar yoğun oluyosun ben orada takıldım.

araştırma görevlisi olup dünyayı gezen, deli gibi oyun oynayan, kız arkadaşıyla vakit geçiren arkadaşlarım var. yanlış araştırıyo olmayasın?

hocalar yorucudur muhtemelen. bizim bölümün araştırma görevlileri mesela laylaylom okulda mesai saatleri içinde odalarında bulamıyordun sdfs. kapıya şu saatlerde ofisteyiz yazmışlar lafta.

bu arada göçebe olayı doğru. ben haftanın min 4-5 günü kız arkadaşımla yaşıyorum 1 senedir. sonra haftada 2 gün falan ben eve gideyim bi far cry 4 atayım diyip kaçıyorum. bir şey diyemiyor eğer yeterli ilgiyi vermişsen .kendini ödüllendiriyorsun sen de işte sdfs. ama hem kızla ilgilenmeyip hem de ben yalnız kalmak istiyorum dersen kız bırakır gider.

ha oturup cidden oyun da oynamıyorum he. maks 1 saat. ama kendi çöplüğünde oturmak bile rahatlatıyor. şimdi kız senin düzenine gelmiş. beraber kurulan bir düzen değil bu. o yüzden dışlarsan onu kızması normal.

hani empati yapabiliyorum. ben orda yaşarken kız arkadaşım yalnız kalmak istiyorum diyip 3 saat gitse odasına kaybolsa. 2. gün ok bay der evime dönerim. kız yine iyi sabrediyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Rasmon said:

araştırma görevlisi olup nasıl bu kadar yoğun oluyosun ben orada takıldım.

araştırma görevlisi olup dünyayı gezen, deli gibi oyun oynayan, kız arkadaşıyla vakit geçiren arkadaşlarım var. yanlış araştırıyo olmayasın?

Abi ben de dünyayı geziyorum, oyun da oynuyorum. Ama dünyayı kongrelerde falan geziyorum mesela. Şu an elimde iki tane çalışmam var, Ekim başı Bosna'ya gideceğim 2. kez, ekim sonu da Amsterdam'a gideceğim yine 2. kez. Hatta arada iki hafta boş zamanım oluyor, izin patlatıp güney Almanya'yı gezerim diye planlıyorum. Son 4 yılda tüm Avrupa'yı gezdim aşağı yukarı, bazı yerlere 2-3 kez gittim, cebimden 1 lira para harcamadım da bunları yaparken. Yine evdeki PC'mde oyun oynamak için kullandığım EVGA GTX 970'i, yanımda gezdirdiğim macbook pro'yu vs. okulun bana verdiği ödeneklerle aldım.

Araştırma görevliliği tamamen kendin için çalıştığın bir pozisyon (hocaların sömürmediğini farzedersek). Belli idari görevlerim var, onları da ofis saatlerinde yapıyorum; onun haricinde bir şeyler üretmeye çalışıyorum ve bu destekleniyor bölüm ve üniversite tarafından. Şimdiden bir kaç yayınım var, yabancı bir editöryal kitaba chapter yazdım gönderdim taze, gittiğim konferanslarda sunum yaptıktan sonra telefonumu alıp edenler oluyor. Onun haricinde bizim üniversitenin İİBF'sinde 17000 tane falan öğrenci var ve ekonometri derslerinin %80'ini asistanı olduğum hoca veriyor. Bu da dönemde ortalama 2k+ öğrencinin dersi, sorusu, uygulaması, desteği, ödevi, sınavı vs. demek oluyor.

Ha bu saydıklarımın hiç birini yapmam istesem, bütün gün yatar, oyun oynar, gezer tozar alırım maaşımı. Kimse de bir şey demez ama ben tatmin olmam öyle de.
Sosyal ağlarda paylaş

okumadım konuyu, herşey söylendi mi?

söylenmediyse bu hususta az bi tecrübe sahibi biri olarak bi fikrim var;

evde oturacağınıza beraber çıkıp kıymetli vakit geçirin, kıymetli vakit ne olur, gidip bir yerlerde gezmek olur, bara gidip içmek olur, beraber sinema/tiyatro aktiviteleri olur... olur da olur.

evlilik/evlilik benzeri ilişkiler senin tek başına olmayacağın ilişkilerdir artık, öyle hem çoraplarımı yıkatırım hem free takılırım gibi bir ilişki türü yok yani, varsa da eve hizmetçi tutmak var. O yüzden madem böyle bir ilişkidesin, bunun sorumluluklarını yerine getireceksin, yok ben tek tabanca takılmak istiyorum diyorsan da ayrılırsın paşa paşa (biliyorum oldukça zor, hele hayatlar birbirine bu kadar geçmişse).

Şimdi yapacağın en kolay şey artık iki kişilik bir hayat yaşadığını kabullenmek, beraber geçirdiğiniz vakitleri değerli hale getirmeye çalışmak, beraber hobiler edinmek, ikinizin tek kişi gibi yaşamasını eğlenceli hale getirmek. bir zaman sonra belki ayrı takıldığın zaman bile sıkılacaksın, bu şekilde yaşamak kötü değil. korkma karıköylü olmakta utanılacak birşey yok. biraz hatunun hayatını sen yöneteceksin, gideceğiniz yerlere karar vereceksin, o beraber gitmenizi istediği şeyleri sana söyleyecek sen de olur veya hayır demeye başlayacaksın, keyifli de bir ilişkidir.

senin yaşadığın duruma yakın durumlara düşüp sana söylediğim iki farklı şıkkı seçmiş farklı farklı çok örnek biliyorum, ben de bu örneklerden biriyim hatta.

ha diyorsan yok gelemem ben. ya kıymet verecek beraber zaman geçireceksin ya da ayrılacaksın dediğim gibi. ortası yok yani.

geçmiş olsun. güzel zamanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

...Ha bir de evlenin rahatlar denilmiş de, çıkan tartışmaların temelinde zaten "EVLENİNCE DE Mİ BÖYLE OLACAK?" sorusu yatıyor....

söylemeyi unutmuşum. Evlenince daha gö... gözgöze olacaksınız. evlenmek bu durumu değiştirmeyecek. lel.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

abi kendinizi aldatacak insanlarla da evlenmeyin o zaman
anlamıyorum nasıl eş seçiyosunuz lan
evlenmeden bir insanın dürüst olduğuna emin olmuyo musunuz?
mutlu değilsen karsındakiyle ayrılırsın
gidip aldatmazsın

bone konunun en talihsiz mesajlarindan birini atmis.

he 20 yildan sonra hala boynuzlanan insanlarin oldugu dunyada senin kadar iyi tespit edememisler kanka ondandir.

iste bunlar hep yetoluk.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi zaten o dediklerini de yapıyoruz. Aha bugün mesela göl kenarına gideceğiz akşam iş çıkışında. Hani problem daha çok böyle benim yalnız kalma isteğimin ona batması gibi. Ben yalnız kalmak istediğimde sanki ondan bıkmışım, sıkılmışım gibi düşünüyor. Böyle olmadığını defalarca anlattım, örnek gösterdim vs. ama bu tartışma ne zaman açılsa "sen benimle mutlu değil misin?" ve "ben seni sıkıyor muyum? Bunaltıyor muyum?" sorularını duyuyorum.

Konudan bağımsız olarak haftada 3 kere aynı konuları tekrar tekrar tartışmaktan ve dert anlatmaktan da bunaldım. Her seferinde net bir şekilde biraz kendi içime dönmem gerektiğini, günün yorgunluğunu attığımı, soyutlanmak istediğimi falan anlatıyorum, sonra "Ben seni bunaltıyor muyum?".
Sosyal ağlarda paylaş

söylemiştir biri mutlaka ama; biriniz daha fazla beraber vakit geçirmek, biriniz daha fazla kendi başına kalmak istiyor olabilir. örnek vermen, 'sana göre' öyle yapıyor olman, onun tarafından bir anlam ifade etmez. aynı şekilde o da sana örnek veriyordur muhtemelen.

durumu kabullenip bazen birbirinizin istediği şeyleri yapmanız lazım. seviyosanız birbirinizi arada karşınızdakini mutlu etmek çok koymasa gerek. diğer türlüyse problem başka. 'hep ben fedakarlık yapıyorum' diyorsa biriniz, ortada bencillik vardır, o da başka problem. kavga eder durursunuz böyle

benim anladığım sizin birbirinize sevginiz kalmamış, sıkılmış bunalmışsınız. zaman zaman tahammül edemiyosunuz birbirinize. ama bırakıp gitmek de büyük geliyor gözünüze, o topa da girmiyosunuz
böyleyse eğer, gereksiz zaman harcar daha çok yıpratırsınız birbirinizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi öyle bir şey yok ya. Anlattığımdan öyle görünüyorsa bilmiyorum da şu durum anlaşamadığımız tek nokta. Çünkü o kişisel algılıyor benim yalnız kalma isteğimi, sanki ondan kaçıyormuşum gibi düşünüyor.

Yoksa çok seviyorum kız arkadaşımı ve ikimiz de birbirimizi mutlu etmek için fazlasıyla uğraşıyoruz. İyi vakit geçiriyoruz, sıkılmıyoruz beraberken, derdimizi tasamızı falan hiç sıkılmadan utanmadan paylaşabiliyoruz rahatça.

Söylenenler içerisinde kendisini benim evimde misafir gibi hissetmesi kısmı mantıklı geliyor bayağı, ben de öyle düşünüyorum açıkçası ama işte önümüzdeki yıl bu zamanlar evleniriz diye hayal ediyorum, o zamana kadar böyle devam edecek gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

İlişkinin fazla sevilen ve az seven tarafı sensin işte, kimse kimseyi birbirine denk sevmiyor, sevemiyor. Onun seni sevdiği kadar sevsen, böyle yalnız zamanmış kişisel bölgeymiş laga luga yapmazsın kaaaaaardiş.
Bir bakıma haklı yani böyle hissetmekte ama sen haksızsın demek değil bu asdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...