Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kız arkadaşımlan beraberis hep sıqıldım

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Şimdi şöyle, kız arkadaşımla beraber yaşıyoruz (evi var gerçi 100 metre ötemde ama evine gitmiyor). Aynı yerde çalışıyoruz, ofislerimiz yanyana. İşe beraber gidip geliyoruz, arkadaşlarımız falan da ortak hatta.

Bana biraz bunaltıcı geliyor. Eve geldiğim zaman biraz çalışma odasına çekilip yalnız başıma vakit geçirmek istiyorum 3-4 saat. Malum araştırma görevlisiyim; bir yandan doktora yapıyorum, bir yandan sürekli 2-3 çalışmanın içerisindeyim, idari görevler vs. var. Üstüne kulüp danışmanlığı, staj danışmanlığı ot bok derken nefes alamıyorum. Eve gelince kimseyle konuşmak istemiyorum, sadece ama sadece kendime vakit ayırmak; hiç bir şey yapmasam bile tek başıma oturmak istiyorum sessiz sakin.

Bu durum ciddi bir probleme dönüştü geçen süreçte. Sürekli bunun tartışması geçiyor, beni yalnız bırakıyorsun, benimle ilgilenmiyorsun, sana ihtiyaç duyuyorum, eve gelince seninle vakit geçirmek istiyorum, bir şeyler paylaşmıyoruz diye bastırıyor.

Hak verecek gibi oluyorum bazen ama yatakta birlikteyiz, yolda birlikteyiz, yemekte birlikteyiz, işte birlikteyiz, dışarı çıktığımızda birlikteyiz, evde en azından 1-2 saat yine birlikteyiz. Durup düşününce ulan diyorum hayatımın 3-4 saati bana ait olsun en azından.

Çok mu bir şey istiyorum? Yanlış mı düşünüyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

düzeniniz bozuk. her şeyi birlikte yapıyoruz evde hiç onunla vakit geçirmek istemiyorum dediğin o ilişki o düzende bitmiş demektir. ev dışında vakit geçirmeyeceksiniz o zaman ki evde ona da vakit ayıracaksın.

türk kadınlarının çok garip bir algısı var. her gün beraber vakit geçirilmesi gerekiyormuş gibi. ben de bu sorunu eski kız arkadaşlarımın bazılarıyla yaşadım ki bunaltıcı bir şey. personal time olmazsa olmaz.

ama senin sorunun bu değil gibi. düzen yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

dışarısı başka ev başka arkadaş...

orası public ev özel sizin alanınız.
Haklı kız bu tarz ilişkilerde mecbur artık hayatını düzenlemen gerekir planlama yapman gerekir.

GErçi aynısını ben yaşamışımtım... taşındım kıta değiştirdim artık oda kendi evine gitmeye başladı asflkjasflka
Sosyal ağlarda paylaş

sevgili, aile, arkadaslar, is arkadaslari vs. saniyorum cevremdeki cogu insan benim daha iyi ve mutlu bir insan olmam icin belli bir sure kendime zaman ayirmam gerektigini rahatlikla kabullendiler.

en fazla ayda 2-3 gun olur, genelde 2ayda 1 kendime birkac gun zaman yaratmaya calisirim senelerden beri. bu "sarj donemi"nden sonra etrafinda baskalari varken yuksek fonkisyon gostermeye devam edebiliyorsun, hatta sadece yalniz kalsan performansin daha dusuk seviyelerde oluyor.

insanlarin farkli ihtiyaclari var, onemli olan ihtiyaclarimizi karsi tarafa net bir sekilde ifade edebilmek. onlarin senin ihtiyac duydugun seyi anlayip yanit vermesi (olumlu-olumsuz) ikinci adim.
zaten bu sekilde diyalog kuruyoruz 8-)

konusun, konusmak iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Şimdi şöyle, kız arkadaşımla beraber yaşıyoruz (evi var gerçi 100 metre ötemde ama evine gitmiyor). Aynı yerde çalışıyoruz, ofislerimiz yanyana. İşe beraber gidip geliyoruz, arkadaşlarımız falan da ortak hatta.

Bana biraz bunaltıcı geliyor. Eve geldiğim zaman biraz çalışma odasına çekilip yalnız başıma vakit geçirmek istiyorum 3-4 saat. Malum araştırma görevlisiyim; bir yandan doktora yapıyorum, bir yandan sürekli 2-3 çalışmanın içerisindeyim, idari görevler vs. var. Üstüne kulüp danışmanlığı, staj danışmanlığı ot bok derken nefes alamıyorum. Eve gelince kimseyle konuşmak istemiyorum, sadece ama sadece kendime vakit ayırmak; hiç bir şey yapmasam bile tek başıma oturmak istiyorum sessiz sakin.

Bu durum ciddi bir probleme dönüştü geçen süreçte. Sürekli bunun tartışması geçiyor, beni yalnız bırakıyorsun, benimle ilgilenmiyorsun, sana ihtiyaç duyuyorum, eve gelince seninle vakit geçirmek istiyorum, bir şeyler paylaşmıyoruz diye bastırıyor.

Hak verecek gibi oluyorum bazen ama yatakta birlikteyiz, yolda birlikteyiz, yemekte birlikteyiz, işte birlikteyiz, dışarı çıktığımızda birlikteyiz, evde en azından 1-2 saat yine birlikteyiz. Durup düşününce ulan diyorum hayatımın 3-4 saati bana ait olsun en azından.

Çok mu bir şey istiyorum? Yanlış mı düşünüyorum?

yanlış falan düşünmüyorsun.

ama eve atıyorum 7.30'da girdiysen, 00:30 yatana kadar 5 saat desek. 3 full kendin oyun - kitap okuma - internet, 2 saat de müstakbel karıcınla takılmaca olacak. Sen "gün içinde çok görüşuyoz zaten yeaaaa" diye evde hiç vakit ayırmazsan bıdı bıdıyı çekeceksin s.ke s.ke.
Sosyal ağlarda paylaş

calısan bir insan olarak zaten kendine ayırabildiğin 3-4 saatin varsa 1-2 saat sevgilinin yanına dahada sımarma bence.

2 saat yetiversin kendine zamanla yumursar zaten oda kendi basınad atakılırsın.

bide yarı birlikte yapıacak aktiviteler üreticeksiniz işte.
kitabını salonda aynı koltukta falan okuycan yapcak bişi yok
Sosyal ağlarda paylaş

aynı şeyi kız arkadaşınız yapsa oturup ağlarsınız. eve geldiğinizde sevgiliniz 4 saat ben yalnız kalcam diyip içeri gitse neler düşünürdünüz.
sadece beraber yemek yiyip sonra uyuduktan sonra 50 yaş üstü 30 yıllık çiftlerden farkınız kalmaz.

artık beraber yaşadığınıza göre bazı şeyleri konuşarak da dengeleyecek seviyeye gelmişsinizdir bence. sen kız arkadşına 1 saat bi uzanayım gelicem desen sanmıyorum o da sana hayır burda oturacaksın desin.

işe giderken yolda , ofiste çalışırken ya da akşam yanyana uyurken geçirilen zaman ile kız arkadaşının istediği aynı türden birlikte zaman geçirmek değil. sen haklısın ama kız arkadaşın da haklı.

yalnız kalmak istedikten sonra sıçarken bile dergi okursun yalnız kalırsın bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...