Jump to content

bajazet

=o=
 • Mesaj sayısı

  910
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

bajazet hakkında

 • Rütbe
  bajazet

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. bajazet

  Private Internet Access

  abi bu wikipedia'yı falan ne zaman açacaklar lan üç milyar yıl oldu
 2. bajazet

  Mac’e geçiş

  magnet - penceleri düzenleme yanaştırma şeyi itsycal - barda takvim uygulaması appcleaner - sürükle bırak uninstall amphetamine - uyku modu düzenleyicisi IINA - basit daha iyi media player transmission - torrent için
 3. Bunu bilemiyorum okur musunuz da, özet olarak: yazar oyun sektörünün kapitalistliğini tüketim çılgınlığını ve otomasyon altında diğer sektörler ile kıyaslandığında ilerleyeceğini anlatmış. reklam temelli işlerin internet ortamında çok süremediğini, otomasyonun sonucunda orta sınıfın gittikçe yok olması ile ürünlerin zenginlere hitap etmeye başladığından bahsetmiş. Henüz can çekişen orta sınıfın oyunlarda nasıl micro-transaction ve f2p ile sömürüldüğünü ortaya koymuş. Arada devam serilerinin yalnızca grafik için nasıl beklendiği ve fark edilmeden yedirildiği gibi şeyler var. https://reallifemag.com/well-played-store-credit/ dimağ açıcı 9/10 bajazet
 4. bajazet

  Sömürgecilik ve Soykırım üzerine

  https://www.youtube.com/watch?v=oWBhncUHxsQ osmanlının kafa yapısı kapitalizmde ölüyor biraz, tüccar zaten müslüman değil pek, e müslüman ne yapıyor zanaat yapıyor. hal böyle olunca tepeden inme devlet koruması askeri altında bir koloni olmuyor bence. afrika'nın kendi grupları da köle alıp satıyor yani çok siyah beyaz değil o. insan her yerde insan.
 5. bajazet

  Salad Fingers

  biri kraliçeye söylesin, rahabilite olması gerek https://twitter.com/DAVID_FIRTH
 6. bajazet

  Sürekli patlayan spot ışığı

  ortasında dikdörtgen kitsch bir görsel olup çevresinde spot dolanan muhafazakâr salonlu evinin spotlarıysa onlar yapısal olarak beni kurtarın diye patlıyorlar
 7. bajazet

  iphone ekran değişim (diğer ücret)

  açıklamalar şu şekilde: "If your iPhone has additional damage that's not limited to the screen, see the "Other damage" fees." https://support.apple.com/iphone/repair/service/pricing en alt kısımda da şöyle bir şey var:
 8. bajazet

  Mad World

  https://i.ibb.co/3SBHscY/nigga.png
 9. bajazet

  uyducu var mı aka turksat hedesi

  ben hallettim ya, lnb ayarlarını sıfırladım. kabloyu düzelttim, 12380 27500 frekansını girdim, sinyal geld, aradım, done.
 10. bajazet

  uyducu var mı aka turksat hedesi

  ben bunu çözdüm, şöyleymiş: kablodaki ucun bi kısmını yele şeklinde geriye yatırarak yapılacakmış. doğrusu: https://img.youtube.com/vi/v2v7fLHZzzM/hqdefault.jpg yanlışı: https://n11scdn.akamaized.net/a1/450/elektronik/uydu-alicisi/erse-uydu-anten-kablosu-tse-100-metre-uydu-anten-kablosu__0671347481830584.png böyle yapınca sinyal geliverdi. teknik olarak neden bilmiyorum.
 11. bajazet

  Tube Thread #1

  https://www.youtube.com/watch?v=Xw9wQxma__s
 12. bajazet

  uyducu var mı aka turksat hedesi

  yapamadım ve kendime yediremiyorum. abi türksat batı frekansı okey 12380 27500 ama samsungların 2018'lerinde lnb ayarı diye bir nane var, orda transponder ve DiSEqC modu var. transponderı ne yaparsam yapayım saçma sapan kanal buluyorum ya. şu bölüm türkçe bulamadım. eski sürümün türkçe olanı şöyle. https://i3.wp.com/teknodestek.com.tr/wp-content/uploads/2018/10/Samsung-2016-Smart-TV-T%C3%BCrksat-Kanal-Arama-_-5.png
 13. bajazet

  seabreacher - olm çok güzel diil mi lan

  ortaokulda olsam fena diildi de şu an fena değil
 14. bajazet

  John Wick (2014)

  benim anlatmaya çalıştığım iki şey var. birincisi hikâye vardır, başı vardır, gelişmesi vardır, sonu vardır. bunu bir kerede anlatmalısın. böldüğün zaman insanların devamını izlemesi için merak unsuru ya da tamamlanmamışlık unsurunu fazla vermelisin ki devamı beklensin. ne kadar böldüğünü bilmiyorsan dizi yapacaksan 10 sezon da gidebilir 3 de, aslında tek amacın bir hikâyeyi ne kadar sakız yapabilirsen o kadar uzatıp o kadar profit elde etmek. benim fitil olduğum bu. ikincisi tutulan setting'de tutulmayana kadar hikâye editlemek. diablo mesela, tuttu mu hemen resurrect edelim tekrar öldürsünler. ooo zombiler mi tuttu hemen vegasta yapalım başka oyunmuş gibi gelsin. taken 2 taken 3, köpeğini almıyorlar kedisini alıyorlar. hababam sınıfı zombi. evet hikâye farklı olur çeksinler vs.
 15. bajazet

  John Wick (2014)

  ben yalnız matrix sequellarına bok atmadım. bir şey tam ve bütün yapabilmek varken bölebildikleri kadar bölüp profitliyorlar, insanlarda ooo beğendiğim şeyden daha fazla var diye tüketiyor. düşünsene mesela karamazov kardeşler'in 5 seriye bölündüğünü. dostoyevsky aşırı salakmış yani 1k sayfa yazacağına 500 sayfa merak ekleyici metin yazıp bölsün abi kitabı 5 seriye 300 sayfa x 5 kitap şeklinde, x5 profit yapsın game of thrones yapıyor bunu ooooo süper diye hipster, geek kalitesinde tüketiliyor saçma salak vampir serileri bunun da bir tık altı işte insanlar alıp günlerce bunları tüketiyorlar sizi sağıyorlar diyorum sonra sen ne biçim konuşuyorsun oluyor fallout öyle, call of duty öyle, simulasyon serileri öyle. en yakın örneği diablo öyle. insanoğlu yüzyıllardır hikâye üretiyor, sanki content yokmuş gibi tutturunca profit için kusana kadar boğazımıza sokuyorlar. al işte star wars. bunları söyleyince şimşek mekkuine laf yok şeklinde çocuk tepkisi geliyor.

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...