Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam Link

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Gabepad geldi benim 5 gun once, xbox one controller kullaniyordum, ona nazaran biraz daha buyuk kasasi, dugmeler kucuk...alismam 1 gun surdu.

(bence)
Baya daha rahat, mouse klavye kadar olamaz asla, ama geleneksel kontrollerdan COK daha iyi sonuc veriyor fps/3rd person camera view olan oyunlarda

Community configleri sahane is hehe.

Esas olay seyde kopuyor, Gyroyu aktif edip (low sensitivty tercihim), touch padide high sensitivity yapinca baya rahat oluyor. Parmakla kamerayi hizlica cevirip, bilekle ince ayar cekmek baya rahatmis.

Mouse gibi tabiki degil, ama xboxdan daha iyi, gyro olayini niye lanse etmediler fazla anlamadim.

Witcher 3 de super rahat, Fo4 de gene rahat, CSgo meh, dota meh, simdi Rainbowsix deneyecem, ama sanirim fena olmaz.

Bir sonraki versiyonu muhtemelen inanilmaz olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

tanımam etmem de master race axedice nasıl onaylayabiliyor şu teknolojiyi? konsolification diye rage yok mu kimsede?

Şüphesiz ki biz inhouse streaming teknolojisini mancavedeki ana bilgisayarınızdan salondaki büyük ekran televizyona ve projeksyona görüntü aktarabilin diye verdik. Sizler düşkünlerden olmayın, (onların) sapkın oyunlarını kalplerinize ve bilgisayarlarınıza yaklaştırmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Gunumuzde iyi bir fps deneyimi icin 1ms ya da 2ms tn panel led monitor kullaniyoruz. Cogu ortalama oyuncu 4ms-8ms civari, kotu donanimli olan ya da gamut degerleri yuksek tasarim amacli ips panelleri olanlar harcadigi paraya gire 12-25 arasi gecikmesi olan monitorler kullaniyor. Ortalama bir tv nin bu rakamlara varmasi mumkun degil. Pahali tv bile varamaz.

Mutlaka game modu olan (hepsinde var artik nerdeyse. Olan ve basarili olan) ve yuksek hz simule edebilen bir tv secin. Boylece panelin gecikmesine image post processing icin ek zaman eklemezsiniz.

Game streamde Tv nin kendi lagine wireless in lagi de eklendiginde bazi oyun tipleri cok hos olmayacaktir.

Iddianin aksine bunun icin at yarislarinda canli kronometre olmaya gerek yok. Ben bir cs oyuncusu olarak eski nesil bir apple cinema display ile 1ms lik monitorun farkini catir catir anlayabiliyorum. Bilgisayari tv ye stream edip klavye mouse oynamaya kalksam, Tv yi haydi haydi anlarim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

gecikmesiz/az gecikmeli olanına alışmışsan direk anlarsın bence ya. kafanı çevirme komutu veriyorsun, lağggggden sonra dönüyor. 1ms'ye alışan 2'ye geçince anlamaz belki de 1-5 farkı direk bağırır bence.

HAHAHAHAHAHAHAHA

ulan ne hale geldi insanlar dayatılan sayılarla ya.

https://en.wikipedia.org/wiki/Millisecond

said:
5 milliseconds — a honey bee's wing flap
Sosyal ağlarda paylaş

Kutunun üstünde yazan değerler GTG değerler oldukları için pek birşey ifade etmiyor, çeşitli sitelerde enthusiast review'lar oluyor paneller için, onları incelemek lazım.

Mesea VG248QE 7-8 ms civarı.

Anlaşılma olayına da şöyle diyim: mouse sensörlerinden 3310/3988'un düşük DPI'lardaki 2 ms smoothing'i 3366 kullandıysan çok rahat anlayabiliyorsun. Benzer şekilde mouse için click delay olayına girdiğinde 1'le 5 arası rahat anlaşılıyor hatta 9-10 ms'te cringe başlıyor inceden, 15 ms civarı saç baş yoldurur.
Sosyal ağlarda paylaş

mono said:

Mouse gibi tabiki degil, ama xboxdan daha iyi, gyro olayini niye lanse etmediler fazla anlamadim.
off topic olacak ama bi dakka ya

eskiden yaris oyunlarinda araba acilen saga gitsin diye kolu saga yatirirdik

onu mu yapmis adamlar? niye hic duyulmadi ki efsanevi bir ozellik direk varsa. eger yapmislarsa direk siparisi veriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

Bright said:

Mesea VG248QE 7-8 ms civarı.

Bu muhtemelen panelin pixel response time i. Bu arada 8 ms 50inch lik bir panel icin de 8ms ise cok iyi bir rakam. Eskiden 25ms lik rakamlar konusurduk.

Ama total display lag cok daha yuksektir bundan.

Evet, CRT'lerle karşılaştırarak ölçüyorlar genelde, panel için Display Lag değeri denebilir. Total Input Lag tabi ki şebekedeki her cihaz ve her yazılımın lag miktarlarının toplamından oluşuyor.

Panel büyüdükçe display lag düz oranla artar.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.techradar.com/reviews/gaming/gaming-accessories/steam-link-1287642/review

Su review e bir bakin steam link icin. Ortalama pc ve wifi uzerinden pek basarili degil olay. Kablo baglanti istiyor cift tarafli, verdict kisminda shield ismi geciyor bende var ve wifi uzerinden grafik kalitesini otomatik dusurerek cikiyor isin icinden. Kendisi hallediyor bunlari ama o degisimi fark ediyorsunuz hafiften tv de.. Oyundan oyuna degisiyor bu tabii..

Pc ye kablo steame kablo dan daha kolayi uzun hdmi kablosu belkide :P

Ya da ac router sart gibi wifi baglanti icin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...