Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam Link

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

rakamlara baktim da, son 2-3 yilda uretilen samsung TV ler (40inch civari) post processing sonrasi 27 ms lik bir input lag e sahipler (game mod da tabi), ki bu baya baya gaming monitorlerle kafa kafaya bir rakam.

benim monitor 1ms 144hz ama gercek olculen input lagi 23 ms. 40 inch lik bir samsung tv bugun gercekten 27ms lerde dolasiyorlarsa (game mod da), pek bir fark kalmamis demektir. ustelik oyun oynamadiginizda diger modlara gectiginizde lag in bir anlami kalmadigindan goruntu kalitesi de iyi olacaktir.

tabi ayni sartlarda olcum yapilmamis olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

http://www.techradar.com/reviews/gaming/gaming-accessories/steam-link-1287642/review

Su review e bir bakin steam link icin. Ortalama pc ve wifi uzerinden pek basarili degil olay. Kablo baglanti istiyor cift tarafli, verdict kisminda shield ismi geciyor bende var ve wifi uzerinden grafik kalitesini otomatik dusurerek cikiyor isin icinden. Kendisi hallediyor bunlari ama o degisimi fark ediyorsunuz hafiften tv de.. Oyundan oyuna degisiyor bu tabii..

Pc ye kablo steame kablo dan daha kolayi uzun hdmi kablosu belkide :P

Ya da ac router sart gibi wifi baglanti icin.

simdi okudum mesajini. butun hevesim sondu. benim pc ile tv arasi zaten 4 metre falan. bunu da kabloluycaksam eger cekerim bir direk hdmi, bundan iyi. neyse, ben mac miniye devam o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
And while Amazon and Apple's offerings might have Valve's box beat in terms of the devices' vast multimedia catalogs, the Steam Link totally cleans the floor of the competition with its own expansive game selection. It can stream any (read: any) game in your computer's Steam library over a wired or wireless local connection.

Desktop stream eden bi cihaz için "any game" diye yazmanın olayı nedir?

said:
Steam's growing database of films available for purchase (the selection spans the Mad Max films, a ton of gaming documentaries and unique indie shorts), means that the Link's use does extend further than just gaming, but not by much. There are many streaming boxes out there that do a much better job at being your dedicated movie player, but, atop its massive catalog of games, any extra functionality that the Link can offer is a plus.

Şu açıklama zaten son darbeyi vuruyor. Ama bide googlelayayım dedim

said:
Its possible to get In-Home Streaming to stream the Windows desktop by simply adding Notepad.exe or Wordpad.exe as non-Steam games, streaming them, and either pressing the F1 key from Notepad or the minimize button in Wordpad.exe.

However, these tricks don't work good when dealing with remoted applications that have crashed and halted input to the streaming client. In these cases, I have to launch TeamViewer or Splashtop to remote into the host server and kill the streaming app / game before IHS will work again.

Meeeeh²
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni desktop streaming için bi ton workaround gerekiyor, remote desktop programlarını steam game olarak tanıtmak lazım falan demiş. Geçtik yani orayı. Yok notepadi çalıştır alt-escle çık desktopa geç sonra crashlesin bilmemne. Ben odamdaki bilgisayarda torrentlediğim diziyi kıvır zıvırla uğraşmadan salondaki tvden izlemek istiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Evet biraz review yapayım.

Ürün güzel. Amacıma gayet uygun. Sadece steam'i değil, denildiği gibi komple PC'yi streamliyor. İlk açılışta kendi interface'i var, update falan yapıyor hatta varsa (yani steam link denilen cihaz zaman içinde güncellenecek demek oluyor bu. aldım, bitti mal bu değil) sonra steam big picture açıyor. sonradan sen o big picture'dan çıkıp masaüstüne dönebiliyorsun.

Film izledim, sıkıntı yok. Oyun oynadım sıkıntı yok. 3 adet USB girişi mevcut. Dışardan gittim logitech wireless klavye+mouse seti aldım, ikisini tek usb alıcıyla kontrol ediyor. 1 slota o takılı, diğer 2 slota gamepad takıyorum. Arkadaşla çatır çutur mortal kombat attık bu şekilde. film felan izledik.

Ancak üç beş sıkıntı var tabi. Minimal bir delay var malesef o yüzden FPS oyunlarında sıkıntılı olabiliyor. Özellikle Competitive CS falan hayatta olmaz. Ama ben Doom 3 yükledim mesela, casual olarak FPS yine oynarsın. hatta bir süre sonra alışıyorsun bile.

bugün keşfettiğim bir başka sıkıntı ise, salonda şöyle uzana uzana Saitek X52'im ile Elite oynayayım istedim. Joystick'i taktım, oyunu açtım, bütün kontrollerim sıfırlanmış. nedir ne değildir diye çözmeye çalışırken joystick'in basic fonksiyonlarını re-mapleyebildiğimi, ama ekstraların çalışmadığını farkettim. Yani anladığım kadarıyla cihazın usb'leri, ana makineye usb uzatıcı kıvamında bir mantıkla çalışmıyor. Kendi içinde sürücüleri falan var herhalde, desteklediği controllerları algılıyor. zaten x52 takılıyken windowstan controllerlara baktığımda göremedim aleti. o yüzden bu hayalim suya düştü. Çalışma mantığını bilmiyorum ama belki ilerleyen zamanlarda update ile getirirler x52 desteği.

bir başka mevzu da, üzerinde mikrofon girişi olmadığı için voice com yapamıyorsun. arkadaşımla Ark oynamak istedim salondan, mecburen telefona skype kurdum da oradan sağladım iletişimi.

Bunlar haricinde bir sıkıntısı yok. Amacına uygun çalışıyor. Belki bu firmware update'ler ile yapılabilirse şu delay işi iyice minimuma inerse FPS de baya sağlam akar yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Sadece steam'i değil, denildiği gibi komple PC'yi streamliyor

sonradan sen o big picture'dan çıkıp masaüstüne dönebiliyorsun.

Lan steam yorumlarında insanlar paso şu mümkün değil işte 3rd party app lazım falan yazıyordu. Noldu arada bi update mi geldi acaba? Neyse ama iyiymiş bu hali.
Sosyal ağlarda paylaş

df said:

kablosuz sorunlu diyorlar da bütün evden kablo geçirdikten sonra ne manası var bu işin çözemedim =)

https://www.asus.com/tr/Networking/DSLN55U_Annex_A/

bende şu var. kabloluda en azından yeter heralde değil mi?

yani şöyle ki, benim pc'nin olduğu oda evin bi ucunda, salondaki televizyon diğer ucunda, ikisinin ortasında da modem var. pc'den televziyona hdmi çekmek ölüm. velev ki çektim, bu sefer controller'ları nasıl bağlıcam. bu şekilde ancak film izlerim. bu cihaz hem buna imkan tanıyor, hem de evin bi ucundan diğerine HDMI çekeceğime ortasından televizyona ethernet çekiyorum. hem daha kısa, hem daha kolay hem de controller bağlayabiliyorum işte. esprisi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an wi-fi ile bağlandım ve şaka gibi gelicek ama sanki daha iyi O_o anlamadım ben bu işi. Mouse'taki delay daha az gibi geldi sanki. HOWDAFUCK

Bunu ölçebileceğimiz bir program falan var mı? Delay zaten epey az, wi-fi'da daha mı az yoksa aynı mı emin olamıyorum. Ama yani en azından şunu söyleyebilirim ki, kablodan daha kötü değil. Ya da ben bişeyi yanlış yapıyorum :/

edit: şöyle bişey okudum, Host wired olursa ama link wireless olursa da gayet iyi performans yazmışlar. benim pc wired.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...