Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Efsanevi Paragraflar Arşivi v3

roket adam

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...

NoyanSilinenEfsaneGifliMifli

Aruzyon said:
dylanN said:
Bütün topiclerde bir noyan ismidir akıp gidiyor. İnsan istemeden de olsa bi meraklanıyor hani 'bu noyan kim olaki?'

Selam Dilan madem sordun şahsen cevaplayayım. Fakat daha iyi anlaşılabilmek adına güncel internet içerikleri gibi gif'lerle ifade etmek istiyorum kendimi.

En baştan söyleyim içinde yaşadığımız muz cumhuriyetinin en saçma ve ilginç insanıyım.

Her ne kadar saçma biri olsam da bir o kadar da karizmatiğim ve her telden çalarım

Her tel derken hayat benim için bir oyun ve bu oyunda ben bir 1 saniyede 10 yumruk atan bir ninja , boyutlar arasında seyehat eden bir yolcu , tarot bakan bir hancı , kendine bile oy kullanmayan bir milletvekili adayı underground siyasetçi ve doğayı , yaşamı ve güzellikleri çok seven bir deliyim.

Arasıra tv'de deli deli konuşurum. İlhayat profösörleri ile karşılaştırılır düşüncelerim. Onlara göre bir sapık inanışları olan biriyim.

Her ne kadar sapık olsam da dini vakıfların kitli kapıları ardında ufak çocuklarla değil , kendi dünyamın şeffaflığında ruhunun ateşi harıldayan tutkulu insanlarla sevişirim.

Kimilerine göre bir deli , kimilerine göre ise bir veli muhtemelen Rasputinin gayrimeşru torunlarından biriyim O:) Paticikte pek fazla takılmasamda her konuda gördüğün gibi buralarda benim borum öter.

Umarım gif'lerle kendimi doğru ifade edebilmişimdir.

Sosyal ağlarda paylaş

olm var ya görünce direkt konuya falan bakmadan bir şeyler yazdım sonra patlama topiği olduğunu görünce editledim yanlış topağa yazmışım diye. noyanın mesajı hangi topaktaydı diye dört dönüyorum forumda deli gibi arıyorum, bulamıyorum; kafayı mı yedim lan çellist noyan nerde diyorum sdfsd şu mesaj olmasa özgüvenim sıçmıştı çok sağol cidden
Sosyal ağlarda paylaş

Valthon said:

NoyanSilinenEfsaneGifliMifli

Aruzyon said:
dylanN said:
Bütün topiclerde bir noyan ismidir akıp gidiyor. İnsan istemeden de olsa bi meraklanıyor hani 'bu noyan kim olaki?'

Selam Dilan madem sordun şahsen cevaplayayım. Fakat daha iyi anlaşılabilmek adına güncel internet içerikleri gibi gif'lerle ifade etmek istiyorum kendimi.

En baştan söyleyim içinde yaşadığımız muz cumhuriyetinin en saçma ve ilginç insanıyım.

Her ne kadar saçma biri olsam da bir o kadar da karizmatiğim ve her telden çalarım

Her tel derken hayat benim için bir oyun ve bu oyunda ben bir 1 saniyede 10 yumruk atan bir ninja , boyutlar arasında seyehat eden bir yolcu , tarot bakan bir hancı , kendine bile oy kullanmayan bir milletvekili adayı underground siyasetçi ve doğayı , yaşamı ve güzellikleri çok seven bir deliyim.

Arasıra tv'de deli deli konuşurum. İlhayat profösörleri ile karşılaştırılır düşüncelerim. Onlara göre bir sapık inanışları olan biriyim.

Her ne kadar sapık olsam da dini vakıfların kitli kapıları ardında ufak çocuklarla değil , kendi dünyamın şeffaflığında ruhunun ateşi harıldayan tutkulu insanlarla sevişirim.

Kimilerine göre bir deli , kimilerine göre ise bir veli muhtemelen Rasputinin gayrimeşru torunlarından biriyim O:) Paticikte pek fazla takılmasamda her konuda gördüğün gibi buralarda benim borum öter.

Umarım gif'lerle kendimi doğru ifade edebilmişimdir.

YA AHAHAHADHGSFJFG kaçırmışım ben bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

bajazet said:

https://forum.paticik.com/read.php?20,8474605,page=17#msg-8476133

redakte ederek aldım.

Feamer said:

Kadın, bu tür meselelere toplu konut taksidine temelden girmiş gibi yaklaşıyor, geliyor maketten seçiyor, basıyor imzayı ödemeye başlıyor.

erkek ise üçkâğıtçı müteahhit gibi "en birinci sınıf malzemeyi kullanacam, mermerler falan hep italyan olacak" diye veriyor gazı, kadın ise hiç bakmıyor kimdir bu müteahhit yapar mı, yapamaz mı, yeterliliği var mı...

veya erkek hiç boş vaatlerde bulunmuyor, öyle güzel yere temeli atıyor ki, kadın "benim evim buradan olmalı!" diye müşteri oluyor, ve önüne öyle bir taksit listesi konuyor ki, herhalde parkeleri tik ağacından yapacaklar diye düşünüyor...

ve kadın gün saymaya başlıyor, "benimde modern bir sitede, şehrin merkezine yakın, lüks bir evim olacak." diye sevimli,sevimli dolaşıyor.

erkek ise yatan taksitleri inşaata layığı ile harcamadığı için projenin sonlarına doğru "şu şantiye bi yıkılsa da kaçsam şuradan" diye dolaşmaya başlıyor, kadın ise şantiyeye gidip gelip, "ne oldu bizim ev, ne oldu daire?" diye ısrarla sorular soruyor.

sonuç olarak inşaat çökse de veya tapon bir şekilde bitse de müşteri mağdur oluyor, iş bilmez müteahhit ise ya kaçıyor yada bir şekilde cezasını çekiyor.

bu yüzden verdiğin paranın yanması sorun olacaksa veya bu çeşit riskler size zevk vermiyorsa, böyle projelere girerken iyi araştırmak gereklidir, sonra tüketici mahkemesi bile sizin davanıza bakmaz...

anlama kılavuzu ve redaksiyon geçmişi

tapon: sıfat Niteliği düşük, eski, elde kalmış
tik ağacı: güney, güneydoğu Asya'da yetişen hava koşullarına çok pis dayanan pahalı ağaç türü.

taksitine - taksidine
üç kağıtçı - üçkâğıtçı
laiki - layığı
her halde - herhalde

çok iyi şu.

xunn ınkiler de iyiymiş
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
ginaly said:

XLegolas said:

grafiksiz anlamıyoruz grafikle anlat

http://i.hizliresim.com/VPodLy.png

Karıkız için kullandığımız indikatörlerden en önemlisi RSI (Relative Sexing Index).
Çeşitli türleri olmakla beraber en yaygın kullanılanı RSI 14'tür. Bu endekse göre kıza verilen değeri 0 ile 100 arasında her 14 günlük periyot için puanlarız, puanı 30'dan aşağı çıkarsa undervalued, 70'ten yukarıda çıkarsa overvalued deriz.

Üstteki grafik örnek bir beyaz yakalı selin için RSI(14) grafiği. Düşey eksende RSI skoru, yatay eksende ise periyotlar var.
Grafiği yorumlamak için bazı noktalara numara koydum, bunlaın ne anlama geldiğine bakalım;

1- Erkekler her yatırımcı gibi küsküsünün getirisini maksimize edecek şekilde karı kıza yatırım yapar. Yatırımını iyi yönetenler Alfa Erkekler'dir. Onlar yumurtaları tek sepete koymaz. Portföy oluştururlar. 70'in altında RSI skoru olan kızlara yatırımlarını erkenden yaparlar. 1 nolu noktada bir alfamızın op'un hatuna yatırım yaptığını görüyoruz. Alfa bunun gibi RSI 70 altı bir çok kıza yatırımını yapmış, sonra beklemeye başlamıştır.

2- Kızın değeri arttıkça erkeklerin daha çok dikkatini celbetmesi sonucu 2 nolu noktada beta op'umuz da trene atlamış. Atladığı noktada kız overvalued 70 sınırına çok yakın, bazı hıyar betalar 70'in üzerinde bile atlayabiliyor. Yazık.

3- Bu noktada kızın RSI'ı artık 70 üzerinden dönüşe başlar, gereğinden fazla değer gören kıza kar satışlarının gelmesi ile birlikte op'dan önce kıza yatırımını yapan alfalar ekmeklerini yer, ercümentlerini şenlendirir, kulak memelerini yumuşattırır ve çekilirler. bu noktadan sonra kızın RSI düşmeye başlar artık. Fakat beta op hala karını alamamıştır. çünkü ona sıra gelmez. önceden yatırım yapanlar hem kızın kafasında daha iyi yer edinimiştir, hem de alfaların gelir düzeyleri spekülatif hareketlerde kar satışı yapmalarına müsaittir.

4- Gelen kar satışları ile değeri düşmeye başlayan kız bu evrede kendini depresyonda olarak tanımlar. 'konuşmak istemiyorum canıms', 'içimde çözümleyemediğim bir şeyler var', 'dalağımda düğümlenen aşkın böbreğimde dışavurumunu seziyorum' gibi laflarla aslında köppek gibi bildiği bir gerçeği gizler: "değeri düşüyor". Artık biliyor ki her verdiğinde biraz daha kar realizasyonu ile alfalar kendisini tek edecek. Bu durumda op'un karını reazlize etme şansı da azalmış olur. bu sırada tahtaya yeni alıcı gelme ihtimali de azalıyor tabi çünkü düşüş trendindeki kıza 30'lardan alım yapmak daha karlı. Örneğin 50'de aldığın kızı realize etmek için vogue'da yemek yedirirsin ama 25'ten aldığın kızı evde blush+penneye kafalarsın. Bu sırada op ise yüksekten pegasus almış mynet finans yatırımcısı gibi 'selin ya noooldu selin, selin mutlu olalım selin' diye debelenir ki o da karını alsın. ama beta op o noktayı çoktan kaçırmıştır.

5- burası artık selinin undervalued olduğu zamanlara tekabül eder. op bu noktaya kadar zaten dayanamayacağı için zararını realize ederek kızı unutur. yeni alfalar için ise bu noktalar alım fırsatıdır.

https://forum.paticik.com/read.php?20,8613177,page=11#msg-8613613
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...