Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

On 30.04.2019 at 23:55, DoGMeaT dedi ki:

epik dövüş arayışım yok,haşa,o ejdera aleviyle ölüp bitse night king, valla daha çok tatmin olurdum çok daha anti-climatic olacağı halde

Büyük yalan ? 

"8 sezondur bunca gerilim, build up, ejderhanın aleviyle bitecek diye miydi? Kolaya kaçmak istediler. Figüran değil ki bu adam. Ne bileyim, fire immunity'si falan olmalıydı." diyecektin. Kesinlikle tatmin olmazdın yani. Bu kadar özenle örülmüş bir hikayeyi yine orjinal bir fikirle sonlandırmalıydılar gerçekten de.

Wishmaster tarafından düzenlendi
imla
Sosyal ağlarda paylaş

White walkerların konsepti en başından beri fire immune olmalarıydı, ejderha ateşiyle ölselerdi büyük saçmalık olurdu.

@Suark beylişin askerleri dediğin knights of the vale, onlar da sanırım sol taraftaydılar falcon sembolü vardı taktik masasında. Hatta biri daha sormuş, bannerları da görünüyor savaş öncesi sahada.

Önümüzdeki bölümlerde de olacak belli, dany yavaş yavaş psikopata bağlayıp babasından bile kötü bi imparator olacak.

Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, Sotto dedi ki:

Yazdiklarimdan cikardigin bu mu Rewendor yapma. Ozgunluk ile hikaye butunlugunun birbiriyle alakasi yok. Tum setting icinde degerlendiriyorum ben diziyi, sen yine olaylari ayirarak bakiyorsun. 8,000 yil sonra ortaya cikan mitin dizinin main settingi ile beraber cozumlenmesi gerekmesinin klise olmasi ile ne ilgisi var? Tamamen senaryo kopuklugu, beceriksizligi ve kolay kacmadir bu. Altindan kalkamayacaklari bir NK settingini aradan cikarmak. Bu noktada salt Arya'nin beklenmedik sekilde bunu sonlandirmasi onu klise olmaktan cikarip ozgun mu yapiyor simdi? Benim takildigim yer nasil sonlandigi ile ilgili degil ki cok yazdim. Hikaye orgusunde bana Others/WW settinginin nasil bir yeri temsil ettigini aciklayabilir misin? Neden bu buyuk gecmisi olan evrendeki bu secilmis hikayenin 8,000 yil sonra ortaya cikan Others ile acildigini, neden Winter is Coming temasinin ustune basa basa soylendigini, neden tum taht oyunlarinin arkasinda aslinda en buyuk tehditin bu oldugunu, 8 sezonluk build-up'in aslinda Cersei-Euron icin degil Others/WW/NK icin yapildigini falan filan. 

Klise birsey istedigimiz yok. NK elbet son bulacakti zaten. Hikaye orgusunden bahsediyorum. Lord of the Rings ornegini ondan verdim. Sauron'u ikinci kitapta yokedip ucuncu kitapta takilmak onu anti klise degil sacma yapiyor.

Spoiler

Binlerce yıllık mit var, ortada bunu doğrulayan haberler, olaylar oluyor falan, ve beklenti insanlığın fena kayalara geleceği yönünde. Tabii ki etkileyecek tüm hikayeyi. Ama "koskoca NK nasıl sezon ortasında ölür" ile "Lan ana karakter Ned Stark değil mi, nasıl ilk sezonda ölür" arasında çok fark yok. Pisi pisine ölümlerin, bok yoluna gitmelerin ortamı GoT. Sadece "iyiler" değil "kötüler" de GoTa geliyo yani ara ara. 

Klişe senaryo örgüsü Winterfell'in düşmesi, NK'nın adım adım Kings Landing'e gelmesi (çok daha güçsüz haliyle Robb bile yaptıydı bunu kısmen), orada son savaşta NK vs Jon epic batle yapıp Jon'un öldürmesi veya belki o arada kendini de feda etmesi, o arada kalanların büyük kısmının telefi, sonra da birinin tepeye çıkışı olurdu. Adamlar beklentiyi çöpe attılar. En azından şimdilik öyle gözüküyor bi ters köşe çıkmazsa, çıkarsa da çok sağlam ters köşe olur. Her türlü Disney senaryosu dışında hareket ettiler. Sauron gibi Voldemort gibi hikayenin sonunda final boss olmadı gerçek kötü. Klişe dışına çıkmak derken bunu diyorum.

Ha, dersin ki "o zamana kadar toplanabilecek insan ordusunun çok daha küçük bir kısmı üstelik de o kadar kötü komuta edilmesine rağmen kazanıyosa olayı neymiş ki bu NK'nın? Zamanında birbirlerini yemeden karşısına komple dikilseler dövecekler iyice demek ki", işte onu da beklenmedik sürprizle bağladılar.  

On 01.05.2019 at 11:27, goldbären dedi ki:

hıı çok özgün, 10 kere son anda kılıçtan kurtarılan karakter, zombişleri bir tutan bir hiç tutmayan tahta kapılar, binlerce adamın zor tuttuğu yerlerde sırf ana karakter diye kılıç sallaya sallaya kolayca yarıp yardıma gitmeleri falan.

Spoiler

Level 20 fighter 3-5 mindless zombi kessin zaten bi zahmet. Ama genel bu saçmalıklara katılıyorum. Hele her sahne değişimindeki instant blink'ler çok göze battı, kötü kurgulanmıştı. Ama "ana senaryo özgünlüğü/tutarlılığı" ile "sahne kurgusu özgünlüğü" farklı konular olarak ele alınmalı.

Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

Ha, dersin ki "o zamana kadar toplanabilecek insan ordusunun çok daha küçük bir kısmı üstelik de o kadar kötü komuta edilmesine rağmen kazanıyosa olayı neymiş ki bu NK'nın? Zamanında birbirlerini yemeden karşısına komple dikilseler dövecekler iyice demek ki", işte onu da beklenmedik sürprizle bağladılar.  

Abi normal şartlar altında zaten kaybediyorlardı. Arya'ya NK'yı öldürtmeseler tüm emekler boşa gitmeyecek miydi? Ya da böyle sürekli res-kill'e bağlanmış bir savaşı insanların kazanması mümkün müydü? Çaresizlik hissi ile yeterince terörize olduk zaten.

NK'den ölü ordusu kontrol etmekten farklı olarak birkaç sürpriz daha bekliyorduk sadece. Bir kere bile melee combata girmedi, üzerine gelen ilk atakta öldü. Bu da sanki biraz kolaya gitmiş gibi bir izlenim verdi.

Sosyal ağlarda paylaş

NK neden melee combata girdi bu kadar patates olabilen ve herseyin sana bagli oldugu bir orduda sen savas bittikten 3 gun sonra falan gelmen lazim olay yerine. Ne lazimsa yancilarin yapar isi. NK tam bir embesilmis. Ha diyelim brana ihtiyacin var. Diger yasli dayilardan birine söylersin onlar sana brani getirir sen niye savasin ortasina giriyon ki madem bu kadar kiymetlisin. Bayaa zeka özürlü bir bölümdü ne yazikki ama dizi kaliteli cekilmis izleniyor iste.

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, oldun dedi ki:

NK neden melee combata girdi bu kadar patates olabilen ve herseyin sana bagli oldugu bir orduda sen savas bittikten 3 gun sonra falan gelmen lazim olay yerine. Ne lazimsa yancilarin yapar isi. NK tam bir embesilmis. Ha diyelim brana ihtiyacin var. Diger yasli dayilardan birine söylersin onlar sana brani getirir sen niye savasin ortasina giriyon ki madem bu kadar kiymetlisin. Bayaa zeka özürlü bir bölümdü ne yazikki ama dizi kaliteli cekilmis izleniyor iste.

lider kaldırdığı kılıcı kendi mi indirmeli gibi bi laf ediyordu need stark demi ilk sezon

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Flassh dedi ki:

"Wagner, “Sorunların çoğu, birçok insanın TV’lerini nasıl düzgün şekilde ayarlayacağını bilmemelerinden kaynaklanıyor,” dedi. “Birçok insan ne yazık ki küçük tabletlerde de izliyor ki bu da hiçbir şekilde böyle bir dizinin hakkını vermez. Game of Thrones sinematik bir dizi ve bu nedenle bir sinemadaymışsınız gibi izlemek zorundasınız: karanlık bir odada uygun şekilde.”"

AHAHA hayatımda duyduğum en ezikçe açıklama bu olabilir ya. Sana mı soracak insanlar neyi nerede izleyeceğini? Bir tek sen biliyorsun çünkü TV ve monitörüne renk ayarı yapmayı. Biri şu adama bir tokat atsın ya, şu açıklamadan sonra zaten eğer çok büyük tanıdıkları falan yoksa sektör içerisinde bir daha hayatının sonuna kadar NAH büyük bir iş alır. Yedi sezonluk build up'ı sen kalk bok et, sonra neymiş karanlık odada izlenmeliymiş, TV'ler doğru ayarlanmalıymış. Referans monitörü olarak kullandığım monitörde bile hiçbir şey görünmüyor karanlıktan.

Bölümden önce bildiri yayımlasaydınız o zaman, TV'lerinizi şu şekilde ayarlayın diye kamil herif ya. Aptal mıdır nedir bu insanlar cidden anlayamıyorum. Bence "Yoo karanlık değildi biz gördük siz göremediyseniz sizin probleminiz." deseydi bari.

Flassh sana da şöyle bir uyarıda bulunayım, HBO'nun canlı yayınını izleyen biri olarak bölüm kara delik karanlığındaydı. Yok değildi yok rip bozuk falan geçin o işleri. Zaten yakında Blu-ray sürümü de gelir o zaman anlarsınız ne kadar kötü olduğunu.

mascio tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

20 dakika önce, Wishmaster dedi ki:

Oha ta 1. sezondan buraya göz kırpmışlar. GoT büyük dizi.

19 dakika önce, oldun dedi ki:

dogru ned baskan NK le 5 cayini icerken demistir. Ne yapicaksan kendin yapican diye.

Spoiler

Ned sonuçta Stark inancını anlatıyo. Yine kitapla ilgili ciddi bir teori NK'nin de eski bir Stark lordu/kralı olduğunu savunuyo. Oraya bağlayabilirler.

Sosyal ağlarda paylaş

Fan: Abi bölüm çok karanlıktı can çekiştik izlerken

Görüntü Yönetmeni: Önce dizi izlemeyi öğrennin köpekler

sdfgdfg

Abi bunlar  atlı sahnelerin hamallığından ve masrafından dolayı bölümün başında dotrakları hızlıca telef edelim de kurtulalım demiş olabilir ya ahhaaha

allahless tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...