Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

copry said:

soru

spider *ilk kez mi geçiyor , konuşulmuş kaçırdığım birşey mi ? bunlar önceden tanışıyor mu Melisandre ile ? kehanet mi yedi ?

ilk kez geçti sanırım evet
"alevlerde gördüm ikimizin de gırtlağına çökücekler" diyo yani

copry said:

Soru2

Bran sansaya ,joffrey'in yaptiklarini bildigini mi kastetti ? Kafamin karismasinin sebebi 'kendi evinde 'gibi birsey geciyordu sanirim konusmada

joffrey değil de asıl ramsay snow orda kastedilen
kendi evinde dediği de winterfell işte

Sosyal ağlarda paylaş

Bölüm değil ki, sezon kötü komple. Çok olay olması veya aynı anda çok kişinin ölmesi bölümü iyi yapmıyor, olsa olsa önemli yapıyor. Bölüm sayısı azalacak ve "olay" olmadan diziden keyif alamayan hızlı tüketim meraklıları sevinecek diye her şey koşa koşa oluyor.

Sezonlar ilerledikçe kalite düşmeye başlamıştı, son 2 sezonla bu tavan yaptı maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada olenna yi canlandiran aktris cok oncenin yine semi kult serilerinden tatli sert te de rol almismis..

onun disinda seri hala cilgin rating aliyor ve ne kadar batirirlarsa batirsinlar daha da alacak gibi..

daha once de dedigim gibi altin yumurtlayan tavugu kesmezler twistler olsun yan karakterlerden ayri diziler olsun..deneyebilirler sanslarini..
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Evet lakap sadece, onion knight gibi bir şey.

"Varys is called the Spider because he spins his web everywhere. He has thousands of spies all over Westeros and Essos and has them so tightly in his grip that he can trap anyone in his web whenever he wishes."

hah! tam bu mu diye
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

copry de paticikteki dizi film tavsiyesi alınmayacaklar listesine eklendi.

hadi ordan ! Leşi bile kötü değil dizinin demek istediğim o benim. abartmayın

edit
diziler hep böyle. aç seyirci bilinmezlik, gizem, nudity içeren başlangıç sezonlarında yüksek beğeni içerisinde olup dizi sonuçlanmaya başladığında `bu ne biçim son ,iyice saçmaladılar blehhh ` oluyor zatren , ben de dahil. çok fazla mantık hatası var ama totalde hala karizması devam ediyor izlettiriyor zevkle ( dedi gece izlerken uyuyakalan insan )
Sosyal ağlarda paylaş

Saçmalık

Saçmalık ötesi mantık hataları var yani martell ler bi günde high garden da nasıl yenildi? Chartlarda lannister ın ordusu belliydi 20.000 kadar. Martell in ise hiç savaşa girmemiş ordusu 60.000 civarında. Yahu kendi kalelerinde lannister ın bir kısmı da casterly rock da kalan ordusu nasıl uendi bir günde martell i. Blackfish i bile savaşmadan yenmek için anlaşmaya çalıştı. Kaldı ki robb a da tywin yeniliyordu asker sayısı az diye kaç kere dedi dizide onyüzden red wedding oyununu çevirdiler. Ama birden hepsi gitti öartell bir günde kendi kalesindeki kularmada dağıldı. Yav bi gidin şunun mantığı nasıl açıklanacak. Kaldı ki koskoca targaryen e bile boyun eğmeyen dorn üç tane cikletten çıkan sand snake ile soylu olmayan anneleri öldü diye bitti mi? Ordusu yok mu başa geçecek kimse yok mu? Komedi ya. Danny güçlü oldu diye nerflediler saçma sapan

Edit: Spoiler kutucuğu na yanlış koydum açktı mesaj, düzelttim hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK said:

Saçmalık

Saçmalık ötesi mantık hataları var yani martell ler bi günde high garden da nasıl yenildi? Chartlarda lannister ın ordusu belliydi 20.000 kadar. Martell in ise hiç savaşa girmemiş ordusu 60.000 civarında. Yahu kendi kalelerinde lannister ın bir kısmı da casterly rock da kalan ordusu nasıl uendi bir günde martell i. Blackfish i bile savaşmadan yenmek için anlaşmaya çalıştı. Kaldı ki robb a da tywin yeniliyordu asker sayısı az diye kaç kere dedi dizide onyüzden red wedding oyununu çevirdiler. Ama birden hepsi gitti öartell bir günde kendi kalesindeki kularmada dağıldı. Yav bi gidin şunun mantığı nasıl açıklanacak. Kaldı ki koskoca targaryen e bile boyun eğmeyen dorn üç tane cikletten çıkan sand snake ile soylu olmayan anneleri öldü diye bitti mi? Ordusu yok mu başa geçecek kimse yok mu? Komedi ya. Danny güçlü oldu diye nerflediler saçma sapan

Edit: Spoiler kutucuğu na yanlış koydum açktı mesaj, düzelttim hemen.

dorne

bu kum yılanları paralelciydi zaten. dorne halkının benimsediğini sanmıyorum. mi:imler bir kenara dorne karakteri de genel olarak iran gibi. iranı batı medeniyetinde sadece batı medeniyeti o topraklara yaklaşınca duyuyorsun (ürosentrik) tarihte. bunlardan iskenderin dariusı yenmesi ve bir hayli sene sonraki crassus hezimeti en bilinenleri ve aklıma ilk gelenler. hasta dorne kralının tavrı vs de bunu yansıtır şekildeydi zaten. senaryo kötü ilerliyor ama plot hole sayılmaz pek. göstermeleri lazım sadece dorne olaylarını biraz daha ve fast forward gittiği için dizi, her şey saçma bi hal aldı.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...