Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

en saçma kısımda jaqenin aryaya tamam sen no one oldun şimdi diyişi.ulan kızın elinde çoktan atması gereken needle,öldürmesi gereken kişiyi öldürmemiş,tiyatroda aynı olayları tekrar yaşar gibi duygulanmış falan filan.

3-4 kere karnından bıçaklanıp,çatıdan düşüp,merdivenlerden yuvarlanıp ölmemesini ve waifi kesebilmesini saymıyorum bile artık.ulan koskoca drogo memesi kesildi diye gitti amk.

işte şimdi tam no one oldun diyo hıyar.gerçi asıl hıyar bunu senaryo diye yazan iki dangalakta neyse.grrmden birebir almadıkları ''hardhome'' dışındaki herşey aşırı derecede sırıtıyor mantık hatalarıyla,tutarsızlıklarla ve klişeleriyle.hani bukadar izlenen bi dizi çekiyosun bumu amk yazabildiğin senaryo?

daha öncede düzgün bi senaristlik işi yok zaten heriflerin.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadını öldürtme işinide anlamamıştım ben.Bunlara parayı veriyosun şunu öldür diyosun bunlarda öldürüyo mu nedir.Öyle olsa dizide sürekli many face god şunu öldürmeni istedi lafları falan geçiyo yani öldürülecek adamlar neye göre kime göre seçiliyo.Jagen'in asıl öldürmek istediği waif de olabilir arya nın böyle bir şey yapacağını bildiği için.Belki o yüzden arya yanına gidince u become no one demiştir.

Yani no one tarikatıyla bu jagen çok çabuk geçiştirildi mesela jagen westerosda napıyodu orda bulunma sebebi neydi?Normalde kullandığı yüz kendi yüzümü yada o nasıl bu hale geldi.Bazı teorilerde jagen aslında dance master diyo arya yı daha önceden tanıdığı için ona bu şekilde insiyatifler sunuyo gibi
Sosyal ağlarda paylaş

abi arya faceless olarak ne öğrendi?Ben söyliim hiç bişey.Kılıç kullanmayı öğrenmedi mesela yüz değiştirmeyi falan öğrendi ee giderken cebine 3-5 face attıysa iş yapar belki onun dışında bu sezon zaten çoğu zaman kördü

He waifi eğer öldürdüyse nasıl öldürdüğünü de göstermedi belki hiç bişey yapmadan karanlıkda öldürebildi onun dışında faceless felsefesinden başka bişey öğrenmedi.

Faceless kasacağana Hound un yanında az daha takılaydı belki o kılıç kalkan kullanmayı öğretirdi
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

allah allah westeros'a gidiyor kız. belki winterfell'e gidecek jon snow'un sansa'nın yanına. ha mesela hemen öldürmemesinin, yaralamasının nedeni özel eşyalarını sakladığı yeri bulmak olabilir mesela. kılıcını falan almış olabilir kızın. kızın kıyafetlerine niye takıldın bu kadar. yaşlı kadının kılığına girdiğinde onun kıyafetini giyiyor baya?

yaşlı kadının kıyafeti olduğu sonucuna nereden vardın acaba? herhangi bir kıyafet işte.
waif arya'yı öldürse; kendi kıyafetlerini lady crane'in arya'ya rastgele verdiği kıyafetle niye değiştirsin? hiçbir anlamı yok üstlerindeki kıyafetlerin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi baya baya kotuledi, muhtemelen kitap cikinca alip okuyacam yani buralari zigip attilar kitapta bu kadar uyduruk olamaz gibi geliyor.

Arya konusu ise, su an tum odak bir sekilde north a donuyoe sunya genelinde ve many faces god gibi toschakli bir tanrinin da plani vardir. Sanirim buradaki plan Arya. (Dovus sahnelerinde baya bir sey ogrendi, hatta waif bi zig bilmion senden yol olmaz dediginde de Arya "sen oyle san kevase" bakisi atmisti)
Sosyal ağlarda paylaş

spoiler/teori

Arya assassin olarak is görecek iste. Büyük ihtimalle kilit bir anda ortaya cikip can alacak ve isi kurtaracak. Faceless özelligi var, görmeden dövüsebiliyo. Waif tipik ego yenilgisi yasadi.

Bi Margaery'ye bayiliyorum su dizide. Ortaligin ... koyacak ama belli. Büyük planlar icerisinde. Ananesini gönderdigine göre.

WW'leri cok arka plana attilar. Tamam önceki sezonlardan biliyoruz ama keske en azindan birkac sahne gösterselerdi ne durumdalar, nereye ilerliyorlar, sayilari filan vb.

Sosyal ağlarda paylaş

Many faced god para ve aldıkları para öyle böyle değil. Şöyle bir sistem var, fakir biri de bunları kiralayabiliyor ve param yok derse tamam o zaman, çocuğundan vazgeç, kendi canını ver vs. gibi bedeller var. Ancak zengin insanların da tarifesi varlığına göre değişiyor, neredeyse bütün paralarını / mallarını vermeleri gerekiyor diye okumuştum. Değişik bir sistem.. Halhaşi gibi ama inançla değil tamamen neyden vazgeçebileceğin üzerine çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

olm hikaye çözülüyor artık, sezonlarca süren setup bitti. 7 ve 8. sezon 6-7şer bölüm olacakmış kaldı 13 bölüm. artık çözüyorlar her şeyi tek tek o yüzden can sıkıyor, predictable hale geliyor. yine de arya sahnelerindeki ağır mallığı açıklamıyor tabi ama eskisi gibi muhteşem sürprizler beklememek lazım. çorap söküğü gibi çözülüyor artık hikaye.
Sosyal ağlarda paylaş

8

yeni izleyebildim bolumu
bence oncekilerden cok daha guzeldi.
blackfish olayina girmiyorum, rahatsiz etti o zaten ama bu bolumde rahatsiz eden bi o var.

cuce muabbeti bence gerekli, boyle seyler game of thronesu got yapiyor, orda bi karakter build upi var, seviorm bole seyleri. Ejder sirtinda aglak kralice gormektense 2-3 diyalog izlerim daha iyi

cercei kismi dusundugum gibi, rahip kontraya geciyor. serseyin ikinci bi plani olmasa jeymiye gitme derdi, onuda gonderdi. Var aklinda bisey.

Bu bolum jonu gormedik zaten onumuzdeki bolum bol bol gorucez
ya sansa ya jon olucek, muhtemelen bolton picide olur, bi sekilde little finger viktor cikacak gibime geliyor.

sandorcugumun yaptiklari guzeldi, mesela o adamlari kesmeden onceki muabbetlere de gereksiz denebilir, ama bence degil. bunlarin olmasi lazim.

arya kismi cok guzeldi, gostere gostere tuzaga cekti salagi, karanlik avantaji cok akillicaydi.

isin garibi esas oglanin hosuna gitmesi garip geldi,kasten mi yolluyor westerosa?

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...