Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

ben mi yanlis hatirliyorum facelesslarin mekanda iyilesme havuzundan yok mu?

razzRaziel said:

ne kötü bi bölümdü ya, aptal aptal fıkra dinledik, hele son sahnelerde arya'nın son derece sağlıklı olması çok sinir bozucuydu. hayır bilmediğimiz bi sihir olayları mı var anlamadım.

clegane ve abisinin sahneleri izlemeye değer tek şeydi, ya da çift mi oldu şimdi.

hmm öyle bişi mi vardı ya, hatırlıyorum ama çok da net değil. o zaman son sahne okey de, yine öncesindeki pazar takip sahneleri falan kötüydü yani

Sosyal ağlarda paylaş

Son sahneyi nasıl okey yapıyor ki öyle bir şey? Bize göstermedikleri her ihtimali biz düşüneceksek mekana gitmeden önce healera uğrayıp yaralarını iyileştirdiğini de varsayabiliriz yani asdf Öyle kuyuya girdim çıktım gibi bir detay olacaksa göstermeleri lazım.

Ayrıca kuyunun olayı farklıydı biraz daha diye hatırlıyorum, faceless god'ın arzularıyla ilgili bir şeysi vardı.

sabonis said:

bizim dario'da eric bana'lık yok mu lan?

Bu saçı sakalı totoma bıraksam totom da benzer.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler o iki saniyelik ekstra sahneler bile maliyet ya , karanlıkta bile ses mes falan derken kimbilir o an kaç kişi çalıştıracak bazıları aylık maaş değil çoğu saatlik alıyo sahneyi iki kere fazla çeksen kim bilir kaç bin dolar zarardasın. Bırak ki drogo kalkıp ateş kusacakta ohoooo belkide orada on tane gemiyi yakması yüz bin doları bile aşabilir belkide harcanacak masraf üatüne kişilere yapılacak ödemelerle beraber falan ohooo. Masrafı acaip çok bi dizi o yüzden mal mal cüce reis gri kurt ve güzel memeli hatunun lets tell jokes falan sahneleri var ki daha önce ki bölümlerde yine böyle sahneler vardı daha ucuz diye.
Sosyal ağlarda paylaş

bütçe falan denmiş ama dizinin boktanlığının şuan bütçeyle alakası yok.

blackfish'e dövüş ayarla 10 dolardan 3 figüran saplasın bıçağı ne var lan bunda dsfs. zaten sitcom gibi artık değişik mekan göremiyoruz. boş boş geyik muhabbeti şarap. tyrion orda kendine how i met your mother of dragons ortamı kurmuş bildiğin.

Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Abi öyle bi söylüosun ki sahnenin masraf 30 dolar tutacak , sırf masrafları kameramanı bumcusu kareografi editing falan ohoo say say bitmez yani bi tane şöyle sahne eklese masrafı minimum 30-40k artar o da minimum yani.

yahu artsa ne olur ekstra bütce istense HBO'dan verilmicek mi? Dünyan üzerindeki en popüler dizi net şuanda.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Bence en büyük sorunları bütçe. Adamlar şimdi kalkıp bir bölüm yapsalar böyle dragonlar onlar bunlar en aksiyonlu en heyecanlı 10 bölüm birden. Nolur? Bütçe yetmez. Sırf o yüzden ilk sezonlar iyiydi , aldılar bütçeyi meşhur olana kadar kullandılar , sonra bitince 'baba bundan sonra gelen parayı cep edelim zaten kaç sezonumuz kaldı kıs bütçeyi kıs kıs kıs' dediler ve artık dikkat ettiyseniz çok masrafsız bölümler izliyoruz (masrafsız dediğim en ucuzu bizim en pahalı dizinin 100 mislidir ama GoT için masrafsız).

lump sum anlasmayacan aga.
cost plus fee aldim, dolares'e bagladim, kafam rahat.
Sosyal ağlarda paylaş

herifler dünyanın degisik yerlerine degisik zamanlarda gidip set kuruyorlar, hikaye de bunu gerektiriyor sezonluk böyle prodüksiyon yapmak çok ciddi zaman ve para meselesi. özellikle fx sahne çekmek de zor + post zamanı da var bütün bunlar ve 10 bölüm 60dklık anlaşma hikayenin gidişatını belirliyor. Adamlar kalite kovalasa da bir de bunun iş yönü var, ve en hiyayetinde bir Tv showu.
Sosyal ağlarda paylaş

Catze said:

ya bu ortalıkta bi video geziyor ya, özel efekt uzmanı baba oğlunu internet ünlüsü yaptı falan gibi, ya bu adamda mı mesela yüzbinlerce dolar harcadı?

https://www.youtube.com/channel/UC2hAbftpVjHtFrDOpEM90aA

o vidyo aslında eski de nasıl oldu şimdi her yerde dolanmaya başladı anlamış değilim. :D

Bi de adamınkilerle got cgini bir tutmak pek şey değil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...