Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

bu bölüm anladım ki dizi kitaptan ayrıldığı için değil, senaryo, yönetmen bok gibi olduğu için kötüye gidiyo.

o kovalama sahnesi
blackfish - edmure - kalenin lordu kim mantık hatası
tyrion karakterinin sezon başından beri hiçbir amacının olmaması
arya'nın bariz facelesslara ihanet etmesi, ama jaqenın okbye çekmesi vs

10/10 writing tebrikler.
Sosyal ağlarda paylaş

Edmure konusunda hiçbir mantık hatası yok.

Adam lordları ve emirlerini yerine getirmeleri normal. Edmure'u öldürmekle tehdit etmeleri ile adamın serbest bırakılınca teslim olun emri vermesi aynı şey değil. Ayrıca, askerlerin de anlamsız bir şekilde ölmek yerine teslim olmayı istediklerini varsayabiliriz.

Sosyal ağlarda paylaş

Emaleth said:

Emaleth said:

iki bölümdür kurup duruyolar, son 3 bölüm zemberekten boşanır gibi gelicek inşallah ;)

hı-hı evet, sezonun en mantar bölümüydü 8.
tişikkirlir iyç-bi-i.
gelecek bölümlere bakıcaz mecburen, bu noktada teori/yorum sıçmaktan vazgeçecek diilim, şurda iki kuruşluk zevkimiz var :P

s06e08 =MEH!

- RIP blackfish. çok baba adamdın, zamansız gidişin üzdü bebeyim. diğer yandan, "lordu yıka temizle -> kaleye sok ->emir verdir -> win" denklemi de baya idiot proof oldu. pffff... meh. jamie desen, zaten hep meh: "cirsiyiyi siviyirim, ını dinmik için hirşiyi yıpırım." al dön şimdi. MEH!

- arya plotu çılgın fan teorilerinin aksine çötenk diye bitti en dümdüzünden... bu sabah bi video seyrettim, orda yorumcu da demiş, kıllandıran her şey prodüksiyon özensizliği diye, katılıyorum. arya'nın laylaylom şehirdeki turist halleri, waif'in faceless olmayı unutup sürekli kendisinden "I" diye bahsetmesi filan, meğer bi anlama geldiğinden diilmiş de o detaya girmediklerindenmiş. izninizle yine meh diycem: meh!

- brotherhood without banners neydi ne oldu, neden masum kesiyolar ayol, neler oluyor diye bi derdimiz vardı, çözmüşler bu bölümde. lsh de gg. dahası adamların burnunu kuzeye çevirmişler. kitapçıların çıldırmasını bekliyorum bu noktada: çıldırııııın çıldırın :P
kendi adıma, hound varsa ben de varım, bu tarafa meh yok. canım hound <3

- cersei'de bi haller var dediydim, aha ucu göründü, qyburn'de haberler varmış. görücez bakalım ne iş çeviriyor. mad queen hype'ı çoktan başladı bile zaten... bu tarafta asıl haber, trial by combat kapısı kapanınca cleganebowl başka bahara kaldı. bu sevda bitmez hülen!

- kraliçe bu bölümde meereen'e gelir dediydik ama ondan önce masterların geleceğini düşünememişiz. ovaya yayılmış bekleyen dothrakilere üflemeyip bizi üzen drogon'dan aksiyon bekliyoruz, hatta kardeşlerinden de bekliyoruz anasını satiym. daş üstünde daş koyarsanız ejderha mejderha dinlemeden size de meh be.

- yara'dan beklentimiz kraliçeye ulaşmasıydı, henüz ulaşamadı. masterlar havadan ejderha tokadı yerken arkadan sessizce yaklaşacaksa tamam, yok "ay ay kuşatma varmış, gachayım" derse ona da meh.

- varys'in demir alması acaba kitaptaki hikayesine dönmesi anlamına mı geliyor? her nereye gidiyorsa bize de göstersinler pls. yok bölümlerce kaybolacaksa dev meh!

hala umudum var:

- umberlara güvenim hala tam. bari ordan bişe çıksa...
- cleganebowl ftw. ama artık en erken 7. sezon herhalde :/
- cersei'den mıkteşem dönüş beklemeye devam.
- mormontların shapeshifter olması ve savaşta cidden ayıya dönüşmeleri için hype pls :P

Deniz savaşı varsa ve yara ile kraliçemiz birleşeiecekse bundan daha güzel bi ortam olamaz. Tam savaşın en umutsuz yerinde yara ve donanması gelir , masterları bertaraf ederler ve ittifak kurulur.

Sosyal ağlarda paylaş

Claiborne said:

madem edmureu baştan dinleyeceklerdi, edmure bağırsaydı askerlerine bırakın yoksa kesecekler diye. niye amcanın insafına kaldı? amca ölsün deyince niye kimse karşı çıkmadı lordları orada dururken. gelip hiçbir mantık hatası yok diyosunuz bi de.

Adamın ölüp ölmemesi değil kendi iradesiyle emir verecek konumda olup olmaması önemli. Boğazına bıçak dayalıyken Blackfish kendi sözünü dinletebilir ama adam serbest kalınca durum değişiyor. Kaldı ki Freyler aptal oldukları için Edmure'u o şekilde kullanmaya çalışmıyorlar bile. Edmure da Jaime kendini ikna edene kadar şatoyu teslim etmeye niyetli gözükmüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

benjani said:

waif
http://vignette3.wikia.nocookie.net/villains/images/8/82/Terminator-3-2003-32-g.jpg

ahah bunu düşündüm aynen.

8

yazık oldu kıza, arya'nın anlamsız 5 sezon build up'ından sonra hiç uğruna gitti. sopayla dövüşme dersleri için mi 5 sezondur geziyordu yani. ok.

dizinin en kötü kısımları tyrion'ın esmerlerle muhabbetleri. en uzun da onu tutuyorlar inadına.

blackfish rip ama ne inatçı herifsin, gitseydin ya onlarla.

edmure sen mi lortsun ben mi muhabbetinde yazılmış saçma olduğu. canına değer vermiyorlardı dün daha.

hound kuzeye ww'lerle dövüşmeye gidecek herhalde, cleganebowl hype'ına hala anlam veremiyorum lol.

hound da abisi de çok güzel pislik ayıkladı ama keşke bütün ekibi yoketseydi munten. yalnız öyle elle parçalamak dışında birşey yapamıyorsa aoe gerektiren dövüşte patates olur o. bir vurdular deldiler zırhı zaten. qyburn firmware update pls.

cersei living the nightmare ama o söylenti neymiş merak ettim.

bu sezon da sanki danaryos'u gemilere bindirip öyle bitirecekler gibi bir his verdi ama hadi bakalım.

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:
Adamın ölüp ölmemesi değil kendi iradesiyle emir verecek konumda olup olmaması önemli. Boğazına bıçak dayalıyken Blackfish kendi sözünü dinletebilir ama adam serbest kalınca durum değişiyor. Kaldı ki Freyler aptal oldukları için Edmure'u o şekilde kullanmaya çalışmıyorlar bile. Edmure da Jaime kendini ikna edene kadar şatoyu teslim etmeye niyetli gözükmüyor.

şimdi onca adam blackfish ile yaşadığı yerleri geri almaya gelmiş, lannisterlara, krallığa karşı koymuş, ölene kadar savaşıcaklar vs vs. ama bir anda mükemmel writing devreye giriyori edmure geliyor ve o adamlar blackfishin sözünü dinlemez hale geliyor, kaleyi bi anda bırakıveriyor.

bravo.

şurada areo hotah'ın meyve bıçağıyla tekte gitmesini bile savunanlar oldu 2 DİSKİN ARASINA SAPLAMIŞ HACI diye. bunu da kılıfa uydurabilirsiniz ama lordları öyle emrediyor diye. zaten yönetmenlerin vs de her kötü writinge uydurduğu bahane bu. bilmiyorum şunları izlerken nasıl rahatsız olmuyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

O son anda gelip dağıtmayı zamanında Stannis yapmıştı, onu da off screen öldürtünce o hareketin altından kalkabilecek adam kalmadı.

Sam'in babası çalınan kılıcının tazminatı için yukarı kata çıksa belki öyle bir hareketi kotarabilir de , o da anca oradaki yabanileri keser geçer.

O değil de, Waif 10 snde o tabureyi kadına nasıl monte etti lan?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...