Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

8

cercei kismi dusundugum gibi, rahip kontraya geciyor. serseyin ikinci bi plani olmasa jeymiye gitme derdi, onuda gonderdi. Var aklinda bisey.

cerceinin plani trial by combatla temize cikmakti. kolsuz jaimenin ona bi faydasi yoktu zaten. tommen de marciri gibi ayak yapmiyosa, anasiyla beraber en bastan birseyler planlamadilarsa cercei sikisti koseye.

Sosyal ağlarda paylaş

abi build up diye kendinizi avutmaktan vazgeçin dizi gerçekten çok kötü bir hal aldı.

oturup tek tek saysan 5 sezonda toplamda saatlerce vakit gitti aryaya. allah belasını versin onun. dizide bu kadar işlenen, bu kadar screen time ayrılan bir karakterden bahsediyoruz. 5 sezon yahu ayıptır ayıp. sonra ise "ben eve gidiyom" dedi. yemin ediyorum dizi tarihinde izleyiciye atılmış en büyük kazık olabilir şu. biz ne skime yıllarca izledik lan o kadar faceless muhabbetini o zaman!?

dizi beni öyle bi moda soktuki artık her türlü klişeyi bekliyorum. dedim şimdi waif bunu kovalarken yüzü gözü örtülü bi adam gelip kurtarcak bunu, sonra "not to day" diyecek ustası syrio forel çıkacak herhalde dedim. bakın bu bir dramdır. izleyicinin artık böyle beklentilere girmesi, olası görmesi kötüdür.

hound da klasik twistlerin başında geliyor. kötü ama iyi. böyle çelişkiler var aklında. ying yang misali iyilikle kötülük içinde, pişmanlık var, kendinden nefret ediyor. felluce'de çatışmada arkadaşlarını kaybetmiş o günden beri her gün içen amerikalı veteran asker triplerine giriyor bi de. off yazarken daraldım, ne bayat bi konsept bu lan. son sezonu resmen şu hıyarın üstüne yaptılar. bu ne abi böyle!?

daenerys dizi konseptine, ruhuna o kadar aykırı bir hal aldı ki artık. kimsenin çok güçlü olmadığı, kimsenin güvende olmadığı bir konsept içinde arada ejderhaya biniyor, alevler içinden çıkıyor, balkonlarda geziyor, sürekli suikastten saldırıdan tutsaklıktan kurtuluyor... tywinin taş kenefte sıçarken öldüğü, kralların patır patır zehirlendiği, köprüden atıldığı, ansızın oğlu tarafından bıçaklandığı, kuzeyli babayiğitlerin kellesinin uçurulduğu bir kurgu içinde çok sırıttı. artık onun sahnelerinde true blood falan izliyormuş hissine kapılıyorum (evet 3 sezon izledim asdfg)

beni şu an tek şaşırtabilecek kısım cercei. tüm sezon sürekli itilip kakılmasını, örselenmesini izliyoruz. merak ediyorum artık elinde politik gücü 0 olan, tek güç olarak yanındaki mutant olan cercei konuda nasıl bir etki yapabilecek.

bu haftaki bölüm de kötürüm veledin haplanıp gözleri belerterek geçmişi izleyişini, baykuşu, porsuğu kontrol edişini falan izleriz zaten. bu da aryadan sonra en büyük 2. kazık olacak izleyiciye, bakın görün.

sezon finalini yine white walkerların saldırısıyla bitirecekler, araya uncle benjen sıkıştırırlar. sonra 7. sezonda yine o konuyu kenara koyacaklar. aha yazdım buraya. yok aga winter falan gelmiyor, gelemiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

arya

bence gayet iyi gelisti tyler durden hikayesindne cok daha mantikliydi bu.

eli karninda yaptigi olay rp orda, bak ben zayifim heryere elimi suruyorum kanli kanli beni TAKIP ET diyor waife
tuzaga cekti, aptal aptalligindan oldu. traininginin avantajini kullandi iste.

ha niye izledik bu kadar bolum aryayi, egitimi icin iste. ufacik kiz diger turlu seri katile baglayamaz.

ayrica jekin hagar da gulumsedigine gore, many faced god bu isten hosnut. isler yolunda yani hashasiler tarafinda

Sosyal ağlarda paylaş

build up pesine bi olay olsa, patlatsalar bombayi, bi aksiyon falan verseler azcik ok.
pesine baska taraftan build up, pesine filler bolum falan gelince ya da hicbirsey olmayinca bayiyor.
son bolum buyuk hayalkirikligi ya.

2 bolum once daenerysin gaz konusmasini dinledik. bir bolum gecti aradan. bu bolum balkondan girdi hirsiz gibi. lan bi aksiyon ver anasini satayim.
kac bolum arya dayak yedi, dovus ogrendi, kor oldu, gozu acildi, itildi kakildi. bekle bekle bekle. noldu sonunda. hicbirsey.

aklima eski bolumler geliyo, daenerysin unsulliedleri aldigi sahne.
hound ve aryanin taverndaki chicken sahnesi. orda aryanin kilici saplamasi vs. simdi millet arka planda oluyor. goremiyoruz bile.

aryanin dovusunu gorseydik, kizi karanlikta avlayip, kulagina what do we say to death? not today diye fisildayarak saplasaydi kalbine muthis gaz olurdu.

blackfish de kendi kendine oldu biyerlerde bi dovus goremedik.

sand snakelerin rezaletinden sonra dovus sahnelerini beceremiyoruz diyip tamamen kestiler mi dovusleri naptilar anlamadim ki.

Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

build up pesine bi olay olsa, patlatsalar bombayi, bi aksiyon falan verseler azcik ok.
pesine baska taraftan build up, pesine filler bolum falan gelince ya da hicbirsey olmayinca bayiyor.
son bolum buyuk hayalkirikligi ya.

2 bolum once daenerysin gaz konusmasini dinledik. bir bolum gecti aradan. bu bolum balkondan girdi hirsiz gibi. lan bi aksiyon ver anasini satayim.
kac bolum arya dayak yedi, dovus ogrendi, kor oldu, gozu acildi, itildi kakildi. bekle bekle bekle. noldu sonunda. hicbirsey.

aklima eski bolumler geliyo, daenerysin unsulliedleri aldigi sahne.
hound ve aryanin taverndaki chicken sahnesi. orda aryanin kilici saplamasi vs. simdi millet arka planda oluyor. goremiyoruz bile.

aryanin dovusunu gorseydik, kizi karanlikta avlayip, kulagina what do we say to death? not today diye fisildayarak saplasaydi kalbine muthis gaz olurdu.

sand snakelerin rezaletinden sonra dovus sahnelerini beceremiyoruz diyip tamamen kestiler mi dovusleri naptilar anlamadim ki.

nasılsa odunu koysak izlenir bu saatten sonra, bir de masraf mı yapıcaz diyorlar sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Su iki olay Marty in yazdigi gibi olsaydi, Arya olayi hayal kirikligindan, assassin hype a donecekti.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence en büyük sorunları bütçe. Adamlar şimdi kalkıp bir bölüm yapsalar böyle dragonlar onlar bunlar en aksiyonlu en heyecanlı 10 bölüm birden. Nolur? Bütçe yetmez. Sırf o yüzden ilk sezonlar iyiydi , aldılar bütçeyi meşhur olana kadar kullandılar , sonra bitince 'baba bundan sonra gelen parayı cep edelim zaten kaç sezonumuz kaldı kıs bütçeyi kıs kıs kıs' dediler ve artık dikkat ettiyseniz çok masrafsız bölümler izliyoruz (masrafsız dediğim en ucuzu bizim en pahalı dizinin 100 mislidir ama GoT için masrafsız).
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Bence en büyük sorunları bütçe. Adamlar şimdi kalkıp bir bölüm yapsalar böyle dragonlar onlar bunlar en aksiyonlu en heyecanlı 10 bölüm birden. Nolur? Bütçe yetmez. Sırf o yüzden ilk sezonlar iyiydi , aldılar bütçeyi meşhur olana kadar kullandılar , sonra bitince 'baba bundan sonra gelen parayı cep edelim zaten kaç sezonumuz kaldı kıs bütçeyi kıs kıs kıs' dediler ve artık dikkat ettiyseniz çok masrafsız bölümler izliyoruz (masrafsız dediğim en ucuzu bizim en pahalı dizinin 100 mislidir ama GoT için masrafsız).

öyle yazdınki sanki adamlar devletten ihale alıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

söyledi dersiniz

The more popular theory right now, however, is that the Waif is actually Arya. Many fans believe this is a Fight Club scenario in which the Waif represents the Faceless Man Arya hopes to be whereas the Arya we've been seeing is her emotional side that's still clinging to the past and Needle. The Waif stabbing "Arya" was really Arya trying to rid herself of her emotional side completely. However, the Waif failed, and thus Arya is still holding onto her emotions and will never really be a Faceless Man.

Sosyal ağlarda paylaş

Letadres said:

söyledi dersiniz

The more popular theory right now, however, is that the Waif is actually Arya. Many fans believe this is a Fight Club scenario in which the Waif represents the Faceless Man Arya hopes to be whereas the Arya we've been seeing is her emotional side that's still clinging to the past and Needle. The Waif stabbing "Arya" was really Arya trying to rid herself of her emotional side completely. However, the Waif failed, and thus Arya is still holding onto her emotions and will never really be a Faceless Man.

on kere yazıldı yeni bişey değil
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...