Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

"Max Damage" said:

Bu arada Beşiktaşlılar buradayken sorayım. Siz bu feda olayına ciddi anlamda inanıyor musunuz? Yani feda dedik ekonomiyi düzelttik falan mı sanıyorsunuz. Bence Fikret Orman'ın taraftarı motive etmek için kullandığı iletişim kampanyası gibi bir şeydi feda. Üç kulübün de borcu deli gibi artıyor ve son rakamlar 1 milyar TL'ye gelmiş durumda dolar kurunun da etkisiyle. Ben bu tasarruf durumlarına inanmıyorum şahsen. Yapılan harcamalara bakıyorsun yine aynı.

Geç oldu ama sadfsad

Feda zaten maddi anlamda bir şey katmadı kulübe, o t-shirtlerden para kazanılmayacağını vs. aklı yeten herkes biliyordu ama kopmaya başlayan, özellikle Demirören döneminde parça pinçik olup birbiriyle bile savaşan taraftar grupları bile ortak payda da birleşti.

Fikret Orman ve yönetiminin planlamayıp, taraftarın içinden çıkıp sonrasında yönetiminde benimsediği bir olay oldu Feda aslındaki süreç zaten öyleydi. T-shirt tasarımı bile taraftarlarca yapılmıştı, tasarımcısı para bile almadı.

Sonuçta orta payda da birleştiler ve iki senedir oluşan tek hedef, tek topluluk olayına geri dönüldü. Hani farklı gruplar hep var ama birbirleriyle çatışmıyorlar.

Aynı şeyi mesela 1 milyon üye projesiyle Aziz de yaptı. 1 milyon üye gelmeyeceğini hatta 1/4'i adamı anca toplayabileceklerini biliyorlardı. Maddi olarakta kulübe bir şey katmayacağını biliyordu ama bütün Fenerliler bayağı bayağı tutundular o kampanyaya ve benzer şeyler oldu.

PR açısından gayet başarılı proje ikisi de, ikisi de aynı sonuçlara yol açtı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kalinic ve Kono BJK'ye de önerilmişti. Kono'yu zaten medyadan falan biliyorsunuz Sevilla olmasaydı bizdeydi, en yüksek parayı biz veriyorduk bonservis yok diye. O dönem burada da çok konuşuldu.

Kalinic'i de yazmıştım hatırlarsanız. Onla ilgili tek bilgim 2.5 milyon eurodan fazla bonservis veremeyiz diyişimiz olmuş ki transfer anında yatmıştı. Zaten o dönem Gomez'i de kovaladığımız için pek niyetli değilmiş kulüpte. Çıkıp menejerlerinin GS ve hatta Fener'i bile yokladığına eminim yani orada yalan vs. olmaz.

Ha şu var, Hamza istese bile bunları alacak para zaten nerede var. İsteyince ha diye alabileceğin adamlar değildi. Kalinic zaten 5.5 milyon euroya transfer oldu. Kono desen BJK'den aldığı paraya Sevilla gitti ki zaten benim tahminim BJK'yi de Sevilla'ya karşı kullandılar.

Özellikle Rus piyasasında aktif menejerler bizim buraları da sürekli yokluyorlar. Dzudczsak, N'Doye falan da hep 3-4 Türk kulübüne önerilip yine birine kitlendi. Valbuena vs. keza GS-FB-BJK dolandı menejeri de teklif alamadı falan...
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

applev0dka said:

abi tayip kira ödeyecek durumunuz yoktu sizi burdan kurtardık stad yaptık dedi, adam hala bedel ödedik diyor ya ahahahaha

git bedel öden stad dolmabahçede duruyor, her kuruşu Beşiktaş'ın parası ile yapılıyor

O stadın karşılığında Mecidiyeköy'ün göbeğinde paha biçilemez arazi devlete verildi. İşine gelmediği için bunu hesaba katan yok tabii :)

Denizli ile ilgili yorumlarımı üşenmezsem sonra yazacağım şimdi vaktim yok o kadar.

bu yanlış bir algı değil mi ?
o araziyi vermedi, vermek zorunda kaldı desek daha dogru değil mi ?
gs o araziyi vermese orada yeni stadi kendi yapacak parası varmıydi ?

bence asıl işine geldiği gibi "biz cok degerli araziyi verdik" diyen taraf gs tarafı. hesaba katılmayan sey arazi verilmese hala eski hali ile sami yende oynuyor olurdu gs. yanlis mıyım abi ?
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Rewendor said:

applev0dka said:

abi tayip kira ödeyecek durumunuz yoktu sizi burdan kurtardık stad yaptık dedi, adam hala bedel ödedik diyor ya ahahahaha

git bedel öden stad dolmabahçede duruyor, her kuruşu Beşiktaş'ın parası ile yapılıyor

O stadın karşılığında Mecidiyeköy'ün göbeğinde paha biçilemez arazi devlete verildi. İşine gelmediği için bunu hesaba katan yok tabii :)

Denizli ile ilgili yorumlarımı üşenmezsem sonra yazacağım şimdi vaktim yok o kadar.

bu yanlış bir algı değil mi ?
o araziyi vermedi, vermek zorunda kaldı desek daha dogru değil mi ?
gs o araziyi vermese orada yeni stadi kendi yapacak parası varmıydi ?

bence asıl işine geldiği gibi "biz cok degerli araziyi verdik" diyen taraf gs tarafı. hesaba katılmayan sey arazi verilmese hala eski hali ile sami yende oynuyor olurdu gs. yanlis mıyım abi ?

wallahi umurumda değil artık

eskiden hani, ya şehrin göbeğinde stat mı olurmuş trafik hede hödö maç günü çok şey oluyor diyen insanlara hak verirdim de, yıkılan stadın yerine TT arena'yı içine alacak kadar insana ev yapılınca istemsizce güldüm.

stad en azından belli günler trafik yapıyordu. şimdi hergün trafik olacak o mecidiyeköyde.

bjk iyi ki peşkeş çektirmedi stadını.

bizimkiler mal işte. dağ başında stad yapıldı 10 sene 20 sene sonra şehrin içinde kalacak yer orası. o zamana kadar da stad eskir zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...