Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uyku Süresi - 2015

2

Öne çıkan mesajlar

işten gelince 2 saat uyuyorum
sonra gece 1 gibi yatıyorum. sabah 8.30'da kalkıyorum. döngü bu.

işten gelince uyumadığım günler de 11-12 dedin mi uyurum.

ama bildiğin bağımlıyım evde yapacak bişey yoksa kesin uyurum. okurken yaz tatillerinde gece yatar öğlen 3'de kalkardım. sonra yemek yer biraz oyun oynar yine uyurdum dsaf
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
gerçi yavaştan 11 12 de yatmaya alışmak lazım pil bitio gibi tabii yaş ilerledi lşsdkaslş

yaşlandıkça uyku ihtiyacı azalıyor ama.

ben 6 ya da 9 uyuyorum. 6'nın altında da garip kafalara giriyorum. mesela 1-2 saat uyursam çok güzel dinç uyanırım ama 3-4-5 oldu mu genelde kalkar gibi yaptıktan sonra sonsuza dek uyumaya devam ediyorum.

sonsuz dediğim şaka değil, geçen hafta gece birde yatıp sabah sekizde derse girdim. eve geldim öğlen biraz kestireyim dedim. 15.00'da yatağa yattım, ucu kaçmış akşam yedi gibi bi kalkmaya çalıştım olmadı resmen. sonra öteki sabah dokuza kadar deliksiz uyudum. kız arkadaşım merak etmiş kuzenime söylemiş, o da annemi aradı o kaldırdı hatta uyanacağım falan yokmuş resmen sdşlfksd. insan 18 saat deliksiz uyur mu lan? sanki gündüz inşaatta çalıştım anasını satayım. uyandığımda yaşadığım şoku tarif edemem güneş müneş doğmuş. bi sıkıntı var bünyede ama bulamıyoruz herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

o yaşlanınca ihtiyacın azalması için henüz gencim ben abi :) o dediğin 70 80 den sonra fln olan bir şey (bkz: anneannem vs)

senin olayı anlamadım ama. normalde 6 - 9 uyuyan bir bünyenin yorgun olmasını beklemiyorum, hani ben bayağı yorgunum aslında artık galiba. çünkü ben de bir yattım mı kalkasım gelmio (normal günlük uyku saatimin dışında). yani "1 saat dinleneyim" dersem tüm gün yatabilirim fln. ama sende tuhafmış. hem de o kadar saat.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
bende en güzelinden apne var, en son gidicem de ben hayatım boyunca hiç bir zaman düzgün bir şekilde dinlenmiş şekilde uyanmıyorum. bu 10-12 saat uyusam bile geçerli.

şu uyku testini yaptıran var mı uyku apnesi ve işte genel olarak uyku rahatsızlıkları falan için? 11'de gelin dediler de ben hayatımda o saatte uyumadım anasını satiim napmak lazım?
bir de rezalet bir şey uyumak için saatler falan gerekebiliyor demişler. her yerinden kablolar fışkırıyormuş falan, rahat etmek mümkün değilmiş. sizin nasıldı tecrübeniz?
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:

uyumaktan nefret ediyorum zaman kaybı gibi geliyor
hıh çok verimli bir hayatım yok da ne bileyim :)

ancak 7-8 saat arası uyuyorum her gün.
Yaşlandım sanırım, film izlerken sık sık uyuya kalıyorum

sıkıntıyı alio uyku
o yüzden seviom ben
evde yapcak bişi yok zaten, koy kafayı uyu mis.
Sosyal ağlarda paylaş

kaç saat uyuduğunuz değil, kaç saat kaliteli uyuduğunuz önemli. sorunu olan varsa zaten doktora gidiyor, profesyonel bir şekilde ölçüm yapıyorlar. onun dışında sorunu olmayan adam 5 saat uyuyup bomba gibi kalkabilir veya 12 saat uyuyup ceset gibi kalkabilir. uykunun kaç saatinin kaliteli uyku olacak geçtiği belirliyor çünkü toplamda kaç saat uyuduğundan ziyade. fitbit ve türevi saat etclarda bunlar için ölçüm var. hastalar için değilde, meraklısı için yüzeysel bir ölçüm yapıyor. gece kaç kere uyandın, ne kadar restless uyudun, ne kadar sağlıklı uyudun diye. tabii çok basit bir ölçüm, remde hareket etmediğinden yola çıkarak sonuç veriyor.

benimki mesela
http://i.imgur.com/R04zUwV.png
http://i.imgur.com/TOIxNN5.png

sensetive ölçüm tabii bu, defaulta göre çok daha hassas bir şekilde restless a geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hani şu sabah dinç uyandığımız bir an var ya. o an kalkmak lazım sanırım yataktan dfs.

her sabah 6-7'de exorcist gibi uyanıyorum. sonra bu ne lan diyip kafayı koyduktan sonra uyandığımda dayak yemiş gibi uyanıyorum. çok kötü oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...