Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoD Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Dei ile konuştuk laf sokmasına devam etmesi normal fakat sakinleşmiş bende aynı tutumu sergileyeyim.

Farkında olmadığım bazı şeyleri hatırlatmış bulunmakta kendisi 1-2 yanlış tespitide olsa, kendimi reportlayan benim bu arada, herhangi bir şey yapılması gerekiyorsa buyrun.

iyi günler.
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:

disc pri ne öyle arkadaş ya
ne kadar apsorppluyo

hunterlar da o kadar ağladı şu an her zamankinden kolay heralde oynaması

galiba kolaylaştı oyun ben hiç disc priest oynamaıştım iki video izledim bi de girdim bg yaptım biraz güzel dayanıyor ya bir ara 5 kişi falan daldı accuk daha oturtsam inmeyecektim sdf bi de teketek de retri pala aldım o klass oldu.. şamanımla da vanilla zamanı ilk BG teketekim retri palaya olmuştu o zaman da kesmiştim ehehe

oyun keyiflendi şu pvp ye başladım başlayalı mekan tutma flag carrier savunma falan başarılı biraz daha item düzsem inmeyecekmişim gibi hissediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:

Pvpden anlamam ve beceremem de normalde. Hunterda da hala kullanmayi bilmedigim skiller var, ama bglerde iki aimed bi chimera iki de klil shot atiyorum gelsin killer :D

Edik: bi de xunn gecen ashranda aa tanidik hehe diyerek focus atip ne var ne yok aralardan sana savurdum agali kusura bakma

Ellerine saglık kardeşim, zaten Human Nemesis bitti Night Elf nemesis gelsin diye gidiyorum arada.

Orb at kaç blizzard spamle, rinse repeat. Henüz hiç ally base'ini görmedim Ashran'da.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Düzelir beyler gönlünüz ferah olsun. Priest kalmaz öyle.

Retri ve hunter arenada ne kadar krallıga devam eder onu bilmiyorum. Hala pve nerfü falan veriyorlar adamlara, dfg.

sen mage oynamayalı çok oluyo heralde. ben 2 senedir hunter görünce ekranı tokatlıyorum tik oldu.

ne kadar nerf yerse yesin hunter hep counter etti mage i. Hoş hunter mal değilse x x mage vs x x hunter takımlarının galibi her zaman hunterlı takım olur.

çünkü dps mekanikleri uymuyo. Hunter cc pek mümkün değil o yüzden hunter görünce mecbur vuracaksın. CD basınca da topuklayıp heaların götünde atlatacaksın o bursti, loslaman bile mümkün değil petten ötürü, haritanın başka köşesine gitmen gerek.

CD'u yokken vuracaksın artık yanındaki adamın da yardımına kalmış biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

mage senelerce tbc den wod a kadar 1v1 ne warrioru oynattı ne başka bir melee yi hep tüm meleelerin counterı oldu rogue bile çok iyi değilse mage kesemedi. K.bakmayında mage tears komik olmuş. Çok arkadaşım oldu melee yi çok seven hepsi mage yüzünden pvp yi bıraktı, catada full warrior oynadım gelipte mage QQ lamasın yani plz.
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

mage senelerce tbc den wod a kadar 1v1 ne warrioru oynattı ne başka bir melee yi hep tüm meleelerin counterı oldu rogue bile çok iyi değilse mage kesemedi. K.bakmayında mage tears komik olmuş. Çok arkadaşım oldu melee yi çok seven hepsi mage yüzünden pvp yi bıraktı, catada full warrior oynadım gelipte mage QQ lamasın yani plz.

Oyunun pvp balance'ı 1v1 üzerinden yürümüyor. Her zaman taş kagıt makas o. Ben seni tokatlıyorum, warlock ve bütün healerlar beni tokatlıyor, etc.

Kim daha çok vuruyor değil olay, arena mekanikleri. Arenada huntera pressure damage burstlemesini durduruyor mu? Hayır. Koşarak burstlüyor mu bro? Evet. Focusdan kurtulmak için 2 kere deter açmıyor mu? Evet açıyor.

Hunter OP'nin cevabı "Ama beni warrior oynarken mage'ler çok dövüyordu" değil. Böyle bir logic treni yok.

Hunter beni hep dövüyordu ama ben onu dövmesemde root + deadzone abusela dibine girer başkasını burstlerdin takımınla.

Pvp doktorini: Sen birşey yaparsın, adamın buna cevabı olur vermeye calısır, sen ona cevabını verirsin kafasıyken diger classlarla hunter/retri/feral triosu sadece adama tunnel vision atıyor, hiçbir stratejik elemente ihtiyaç duymuyorsa design sıkıntısı vardır.

Cevabı direkt "Hemen hunterların damage'ını nerfleyin, magelerin damage'ını arttırın" değildir bu. Hunterların artık skill gerektiren birşey yapması gerekiyor ve benim oynadıgım 6 yıl yapmıyorlardı, şu an bot'a baglamış durumdular yani. Range'e gir, burstle. Hem zevk sahibi hunter adam için bayık hem karsısını oyundan sogotuyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

pvp yi 1v1 üstünden konuşmamak gerektiğini zaten 5 sayfadır savunuyorum. Counterlamadan bahsedince 1v1 mevzusu açılıyor hunter ice mage i counterlıyor, mage te meleeyi arenada tabiki olay değişiyor.

Hala hunterın mobile ken çok rahat dmg rotation yaptığını savunuyorsun 1 tane instant var vuran 1 tane Chiemeare shot onun dışında 2.5 snye aim castliyorsun onuda artık durarak castlersen hiç bir melee ile başa çıkamazsın. Vurduğu dmg te 17k.

ice mage in instantlarını saymama gerek var mı ? ve bu instantların cc lerini + slow effectlerini ? söylesene bana burst veya sustain dps ile tunneling yaparken kaç kere frost bolt castliyorsun ? çok az onuda castlerken zaten karşı tarafı kitliyorsun.

2.5 snye biz aim shotu castlerken olanları söyliyim sana ice mage blink + pillar, ice mage hp %35 yaklaştıysa ice block, ice mage barrier + cd resetleyen heal.

Bizim dmg geliyorum diyor 2.5 saniye castler peki ice mage te nasıl ? nuke olarak nerdeyse herşey instant ve cc yapıyor.

Zevk sahibi hunter şuanki mekaniklerden gene pvp de zevk alıyor çünkü 12987591872657981 tane skill var pvp de kullandığın pve si bayık sadece, slow ya da freeze için ice trap duruma göre, knockback için fire trap ki bunu da talentaki hareket edip uzaklaştığında seni stunlayan arrowla comboluyorsun ranged için, master call, detarance petin crit dmg almamanı sağlayan skilli, daze vs vs daha tonla var 3 tuşla hunter oynamıyorsun ki hunter mekanikleri hakkında pek bilgin olduğunu düşünmüyorum.

Son olarak focus regenin nekadar boktan olduğunu bilmen gerekli oyunda warriorda dahil resource u bukadar zor kazanan class yok o yüzden hiç bişey vurmayan steady shotu mobil castlemelisin çünkü focusun saniyed 4 dolarken 50 focusa aim shot atıyorsun. Ve mage gibi rangedsın ama karşına plate geldimi skillerin çoğu fiziksel olduğundan iyice komik vuruyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama problem işte tam da 3vs3 oyunların koşulsuz şartsız, 1vs1 mage vs hunter dueline dönüşmesi. Ne takım arkadaşın yardımcı olabiliyor ne de healer. Çünkü healable bir damage yok ortada. Adamın dps mekaniği buglı, team play falan tanımıyor.

hunter buglı sonuç olarak. Retri de neredeyse tek atıyor ama yakalanmama şansın var. Hunterdan kaçamıyosun da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...