Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoD Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Edriel said:

kusura bakmayında kimisi çok saçmalamış, feral ve hunter hakkında. ikisinide main gibi oynuyorum şuan pvp gear full ve conquest cap gidiyorum.

Hunter 20k auto shot falan atmıyor auto shotu komedi gibi vuruyor (tamam demek istediği o değilde) 5-6k falan vuruyor 3 snyede 1. MM hunterda chiemera çok sağlam vuruyor bunun dışında low ratingte barrage her 20 saniyede 1 vuran bu 2 skill var başka da bir cacık yok, sustain i pvp de kötü ama burstu egale edebilecek skill sizde yoksa hunter op gibi gelir e 2 kere 10 saniye ardından bu burstü yiyip kendinizi toparlıyamıyorsanız killshot osurtuyor tabi resource harcamadan ondan op geliyor, gelene.

Feralle hunterı yakalayamama gibi bir durum yok feral hunterı mükemmel kapatıyor 1.5snye gcd harcayıp bir zahmet re cat form yapın arada, üstelik hunterın burstünü yememek için elinde 2 mükemmel skillde var survival insect ve cenerion ward.

Sonra feralde skill cap yüksek denmiş fdassgha en faceroll class 4 dmg skilli 2 instant 1 proc heal okadar charge at reform yap gogo. (tabiki cylcone da at artık uygun yerde)

Retri baya baya güçlü op denebilir bile, hunter ve feral oldukça iyi durumda ama op değil kesinlikle rating arttıkça üstlerine kapandılar mı hunter dmg yapamamıyor feral ise kabak çiçeği gibi açılıyor.

20k auto shot defalarca gördüm üzerimde full pvp setle. Feralin hunterı kapatması mümkün değil ayrıca. Tüm cd'leri kullanıp adamların üzerinde kalmayı başarsam bile deterrence'la vs. dmg.i mitigate edip sonra tekrar kaçıyorlar. Sprintler, knockbackler, stunlar, freeze'ler bitmiyor.

Olay şu, hunterın cdleri çok kısa; feral'in en kısa cd'si feral charge; hunterlar feral charge rangeinin dışından vurabiliyor. Sprintler vb. bittiği anda hikaye feralin mobilitysi. Finisher'lardan gelen instant'la root atsan bu sefer survive etmek imkansız vs. gidiyor öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Valla bilmiyorum 1-2 arena yaptım daha dün caplemek için. En çok sinirimi bozan ret paladinler ve disc pri ler oldu.

This. Şuan en sıkıntı bu 2 class 2v2 leadorboardsa bakın ilk 50 nin yarısı disc pri. Ret ve disc de bariz bir ayarsızlık var. Hunterın killshot dışında kesinlikle bir ayarsızlığı yok feralin heal nerflene nerflene normale çekildi 2 aşamada ama hala 2 class ta iyi yani.

Benim özetim = retri - disc pri Op > feral, hunter, lock, resto druid cok iyi > rogue, dk, ice mage, resto shaman, glad warr iyi > monk, shaman ele ve enhancment, arms warrior vasat ya da kötü
Sosyal ağlarda paylaş

Duel demiyoruz arkadaşlar ya 10 senedir öğrenemediniz mi wow da 1v1 balance im-kan-sız retriyle feral 1v1 de god tier disc te ölmez ama öldüremez bunları min 2v2 den bahsediyoruz ki onu bile blizz kabullendi son 2 exptir 2v2 de yalan biz pvp yi 3v3 5v5 ve rbg ye göre dengeli tutmaya çalışıyoruz diye.

Tbc de hatırlayın sonlara doğru her takımda istisnasız arms warr vardı ama armsta en ufak bir heal ya da adam akıllı kendini koruycak bir skill yoktu 1v1 de % 70 kaybederdi ama yaninda healerla best pvp class olurdu.

2v2 için yukarda dediğim sıralamayı şiddetle savunuyorum. 3v3 ve üstünde ise mesala mm yerini survival ya da bm ye bırakıyor. 2v2 cok b.ktan bir maç ya herkez cd leri patlatsin ilk burstte fail olanlar 1.5k barajında kalsın los ve cdleri düzgün kullananlar 5.dk da maçı bitirsin olay bu. Gerçek pvp 3v3 ve sonrası.
Sosyal ağlarda paylaş

hunter op, ben balance roga başladım şimdi baya eğlenceli damage'i iyi, iyi oynarsan alıyorsun pala dışında :)

yani hunter stational op öyle çok fazla değil.

rog git derim.

100 sp var, pvpde hiç bir şekilde tercih sebebi değil, çok kolay ölebiliyorsun offhel kalmadı renew pom falan gitti komple.

pvede normal ama sp.
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

Duel demiyoruz arkadaşlar ya 10 senedir öğrenemediniz mi wow da 1v1 balance im-kan-sız retriyle feral 1v1 de god tier disc te ölmez ama öldüremez bunları min 2v2 den bahsediyoruz ki onu bile blizz kabullendi son 2 exptir 2v2 de yalan biz pvp yi 3v3 5v5 ve rbg ye göre dengeli tutmaya çalışıyoruz diye.

Tbc de hatırlayın sonlara doğru her takımda istisnasız arms warr vardı ama armsta en ufak bir heal ya da adam akıllı kendini koruycak bir skill yoktu 1v1 de % 70 kaybederdi ama yaninda healerla best pvp class olurdu.

2v2 için yukarda dediğim sıralamayı şiddetle savunuyorum. 3v3 ve üstünde ise mesala mm yerini survival ya da bm ye bırakıyor. 2v2 cok b.ktan bir maç ya herkez cd leri patlatsin ilk burstte fail olanlar 1.5k barajında kalsın los ve cdleri düzgün kullananlar 5.dk da maçı bitirsin olay bu. Gerçek pvp 3v3 ve sonrası.

senin düz mantığına göre retri - pri vs feral-pride ilk takımın alması lazım ki yok öyle bir dünya, bir eşitsilzlik yazıyorsan, tek değişken sabit tutulup 1v1 karşılaştırma yapılabilir farkındasın değil mi?

10 yıldır anlatamamışta bik bik gördüğün en yüksek ranki söyle pvpde?

be honest.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin komplike mantığın ve ilerizekalılığın benim dediklerimin aksini idda ediyor olsaydı dün retri ve disc priye ayar/nerf gelmezdi. Güç değerlendirmesi yaptım ben op diyerek 1v1 degil. Priest healer olarak op retri hybird dps olarak. Aç blue postlari oku onlarda priler leaderboardsu domine etmiş demişler. L2p noob ya da git bglerde camplanmaya devam et sığ vizyonunla.

Max ratingimde 2.320 tbc den sonra casual oynadigim icin 2-3 classla 1.850+ gittim hep.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya balance işini nasıl bi kafayla yapacaklar merak ediyorum. Ya bufflayarak balance veya nerf.

Asıl mantıklı hareket bazı gameplay doktrinlerini geri getirmeleri. Şu an mobil damage çok fazla hunterda. Deadzone yok. Adamların çük kadar dikkat etmeleri gereken şeyleri vardı onları da kaldırmışlar. Feral için de aynı şey geçerli. Shapeshift yapmadan, hiçbir pressure anında damage yapmayı bırakmadan heal atmaları falan bana sürreal geliyor su an.

Retrinin melee'ye girmeden nukelayabilmesi etc etc.

Yani tamam güzel her class'a her spec'e intrerrupt, silence verdin iyi hoş. Ama o zaman diger classlara da ayrı doktrin opsiyonları açıcaksın. MoP'da mage'ler aptal OPmuş galiba kaçırmışım, öyle cast etmeden icelance spamlemeler, pom poly atmalar, kaldırdın mantıklı.

Ama sonra bütün maç boyunca kanat açıp vurmaktan, tunnel visiondan başka birşey yapmayan classlar getiriyosun.

An itibariyle Retri, Hunter ve Feral druid benim QQ listimde, zira işin içinden çıkamıyorum adamlar target seçip yüklenmek dışında bir performans sergilemiyorlar. Düdük gelmiş 2k rating'e bir kere cyclone atma ihtiyacı hissetmiyor, niye hissetsin ki? Babam pasif healer zaten.

Bu sırada arenada monk görene aşk olsun. Irrelevant herifler. Mage desen şimdilik paçoz şamar oglanı. Bir tane aoe burst var, crystal'i gördün mü bas trinketi kaç bir daha korkman gereken bir mevzu yok 2 dakika boyunca.

Ki ona da gireyim, 6 yıl mage oynadım sanırım hiç bu kadar lamer bi burst mantıgı görmedim. Crystal aç, orb at, 2 kere Ice nova, gelen proclarla icelance spamle öldü öldü, ölmedi bittin. Yensen bile yedigin bi halt yok. Eskiden bi CC organize ederdin, bi senkronizasyon yakalardın iyi hissederdin falan.

Ama çok yeni, ghostcrawler yok, umarım hallederler. Aglamak için çok erken kısaca. Şimdilik sefasını sürsün hunterlar retriler.
Sosyal ağlarda paylaş

hunter bg lerde op, retri her yerde. Hunterıda şimdi itin oturduğu yere sokarlar garanti. Disc gider bir shield açar adama hunterla bitti dmgin 3 skill atıp %35 de 60k 60k kill shot attığı için hunter bg ler de op geliyor millete amma velakin arenada durum böyle değil. Hunterın sustain dmgi leş. He gene ayar gerekte sustain dmgi düşerse hunter direk silinir pvp den en azından MM.

Retri opler op si burst sustain range heal herşey var. Cast yok bişey yok.

Feral daha tadında oda bg lerde çok güzel ama arenada üstüne çöktülermi o healları 20 saniye sonra bitiyor gg
Sosyal ağlarda paylaş

retri ve hunterlar diğer sınıflara göre 1 tık yukarıdalar. feral'in de belli özelliklerinden dolayı sanırım burstü inanılmaz, fakat retri ve huntera göre daha rahat kontrol edilebilir durumda.

healer olarak, disc priest sanırım, baya ölümsüz modda takılıyor, direk olarak kendisini indirmek pek mümkün değil, cc yapıp yancıya çullanıyoruz. gerçi bu shield yüzünden kaynaklanıyor galiba, shamanlı gruplar priest'e karşı üstün olabilir.

rog, mage ve warlock nerdeyse hiç görmüyoruz, gördüklerimizden çıkardığım kadarıyla baya zayıflar. işini bilen rog yine oyunu etkiliyor, rogun zayıflığı her zamanki gibi bireysel yetenekle alakalı olabilir, tam bir fikrim yok.

warrior ve dklar gayet stabil gibi, gerçi warriorların hepsi gladyatördü, sanırım arms ve fury baya zayıf.

boomkinler'in burstü iyi gibi, fakat kontrolü rahat. pek sıkıntı çıkaracaklarını sanmıyorum.

elemental ve ench shaman çok nadir gördük, fakat gördüklerimizden anladığım kadarıyla pek iyi durumda değiller.

monk dps hiç görmedik, gerçi mop oynamamıştık zaten, olayları nedir hiç bir fikrim yok.

kıçını yaya yaya oynayan tank druid ve dinozor combat rog ikilisinin deneyiminden yorumum şimdilik bu kadar, daha ciddi oynarsak(zahmet edip resto gear toplarsam) ona göre daha düzgün bir yorum yaparım. 1300-1500 arası dolanıyoruz, yorumlarımı ona göre dikkate alın.:S
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

Senin komplike mantığın ve ilerizekalılığın benim dediklerimin aksini idda ediyor olsaydı dün retri ve disc priye ayar/nerf gelmezdi. Güç değerlendirmesi yaptım ben op diyerek 1v1 degil. Priest healer olarak op retri hybird dps olarak. Aç blue postlari oku onlarda priler leaderboardsu domine etmiş demişler. L2p noob ya da git bglerde camplanmaya devam et sığ vizyonunla.

Max ratingimde 2.320 tbc den sonra casual oynadigim icin 2-3 classla 1.850+ gittim hep.

hayır bu saldırganlık neden? görüşümü paylaşmışım, bana göre mantıklı olanı söylemişim, aksini şu kelimeleri söylemedende belirtebilirsin değil mi? burada hepimiz olgun insanlarız, hakettiğin şekilde cevap veriyorum;

wow'da kendini geliştirmeye yönelik, aşırı derecede duel atıyoruz, ve dueller bizim için oyunun gerçekten çok önemli bir parçası, inan bende uzun süredir oynuyorum, ve bir classın op olduğu ille 2v2 3v3 değildir, ki 2v2, 3v3ün içine giren o kadar değişkeni karşılaştırmakta kolay değil hani.

dediğim gibi, konuşmak var konuşmak var.

ha herşeyi geçtim zaten tbcden sonra dediğin 4 expansionda 1.8kda oynadığını iddia ediyorsun ki gayet yeterli bir kıstas ciddiye almamak için.

şimdi siktir git ve bir hayat edin kendine.

yavşak yavşak forumda insanlara laf atmanın, ki böyle bir tartışma ortamında hiç gereği yok.

ailene, öğretmenine, çevrendeki insanların hepsine acıyorum seninle birlikte.

not: wowda hiç bir zaman hiç bir şekilde camplenmedim bilgine.

not2: yaptığın karaktere direk hakaretin sonucuda bu olur, hani çok hümanist bir insan değilim şunu irl yapsan baya baya pişman olmuştun, bu huyunu değiştir. tabiki bu benim görüşüm.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahha çok yetoymuşsun ahahaha.

arkadaşlar hayatta kötü bir davranışa maruz kalıp, sinirinizi ortaya koyup istediğinizi söyleyemiyorsanız, bu bugüne kadar korkarak yaşamanızdan ötürüdür.

ben aman efendim çok delikanlıyım demiyorum, sinirliyim, arkadaşın seviyesine inerek, onun üstü kapalı yazdığı şeyleri kendisine geri ilettim bu kadar basit.

bunun altında oo adama laf söyledi ama kendide mal aynısını yapmış değil, saldırı-savunma ayrımını yapalım.

2 insanın tartışmasından nemalanmaya çalışan bir asalaksın sende, biz seni yargılayalım mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...