Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkish Lira is coming to Steam!

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

fiyatları oyun dağıtıcıları ve yapımcıları belirliyor. Zaten daha önce de söylenmişti, şu an oyunların bir çoğu önerilen fiyatlarda. Steam'in otomatik olarak önerdiği, ama kimisi kendi fiyatını kendi koymuştur yine. İlerleyen günlerde ayarlamalar yapabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

abi olması gereken fiyatlar bunlar zaten. yukarda dendiği gibi ülkelerin alım gücüne göre fiyatlandırılması lazım. bu ülkede bu kadar korsan oyun oynanıyorsa bunun nedeni de y.dışı fiyatlarının aynen ülkeye yansıtılması. artık steam gibi platformlarda oyun satıldığından işin nakliye gideri, dağıtımı, ithalat vergisi cart curt gibi kalemleri de olmadığına göre e artık olsun yani. amerikada kişi başı gelir 53k bizde 18k. bu adamların ne kadarı amerikan bebesi gibi oyuna para verebilirki.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

abi olması gereken fiyatlar bunlar zaten. yukarda dendiği gibi ülkelerin alım gücüne göre fiyatlandırılması lazım. bu ülkede bu kadar korsan oyun oynanıyorsa bunun nedeni de y.dışı fiyatlarının aynen ülkeye yansıtılması. artık steam gibi platformlarda oyun satıldığından işin nakliye gideri, dağıtımı, ithalat vergisi cart curt gibi kalemleri de olmadığına göre e artık olsun yani. amerikada kişi başı gelir 53k bizde 18k. bu adamların ne kadarı amerikan bebesi gibi oyuna para verebilirki.

O 18k gelir olayıda akp nin diğer bir yalanı.Paticikdekilerin bile ortalama yıllık geliri 18k değildir.

cacodemon said:

https://steamdb.info/

Şu siteye bakınca aslında adamların ne kadar mantıklı çalıştığını görüyoruz. Ülkelerin alım gücü ve benzer etkenlere göre fiyatlandırmaya gidiyorlar. Euro'yu bile Tier1-Tier2 diye bölmüşler, adamlar geleceği görüyor.

Evet, asgari ücreti 100 euronun altında olan bulgarlara ve diğer fakir balkan ülkelerine tüm oyunları eurodan kaktırmaları(euroya geçmedikleri halde)doğu bloku ülkelerini hiç sallamadıkları anlamına geliyor.Demek ki bizi seviyorlar asdasfasd
Allah gaben hazretlerine zeval vermesin.

Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

civ:beyond earth buyuk ihtimal releasede patates olucak da ben askere gidicegim icin gene de aldim

sen keske biraz bekleseydin asdf

abi aynısını düşündüm biliyo musun, lan dedim civ oyunları ilk exp'den önce adam olmaz dedim

sonra gaben'in o güzel yüzüne baktım

ucuz fiyatlara baktım

TATAVA YAPMA BAS GEÇ dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

ana yeni gordum ya la. banka havalesi ile oyun alabiliyorum. oh be kredi kartına abanmak yok. oh mis faiz falan da işlemicek oh oh..

Gerge said:

havalede herhangi bir ekstra ücret aldılar mı??

havaleye bu kadar sevinecek ne var onu anlamadım?

bunu anlamadım şimdi, havale derken hesaptan para aktarmıyormusun? yanı nakit para veriyorsun, yanı paran var

kk ilede bugün alıyorsun, 30 gün sonra ödüyorsun, yanı bu gün hesabında olan parayı 30 gün sonra kart ödemesi için kullanıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

ana yeni gordum ya la. banka havalesi ile oyun alabiliyorum. oh be kredi kartına abanmak yok. oh mis faiz falan da işlemicek oh oh..

Gerge said:

havalede herhangi bir ekstra ücret aldılar mı??

PTT den bile ödeniyor daha ne =P Paypal eksik sadece onuda koyarlar herhalde, zira bizim buradaki firmalar bile onla çalışmaya başladı bunlar niye yapmasın. HSBC yok yanlız ne kadar salak bir banka ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...