Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spora başlayamayanlar klubü

barbu

Öne çıkan mesajlar

1000 kalori altında beslenerek iyi bir şey yapmıyorsun abi anladığım kadarıyla kütle olarak da dünya çapındasın. fazla kilolu adamlar spor gazına gelip de saçma sapan spor yapıp beslenirken çok telef oluyor. akıllı ol, kendini kaptırma. sağlık için sağlıksız bir şey yapıyorsun. iyi beslen, vücudun ihtiyacı kadar besin al. hele ki spor yaparken.
Sosyal ağlarda paylaş

O boy kilo kombosu ile en agresif diyette bile minimum 1500 kalori alman lazım ama uyuyarak falan geçiriyorsan tabi gününü. Haftada 2-4 gün spor yapacam diyorsan 2300-2500 kalori ellerinden öper.Yavaş yavaş abi vücudunu bambaşka bir forma/tarza alıştırıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar abartılacak bir kilon yokmuş ki niye ölüm diyetine girdin. Normal progreste yap işte. Kalori hesabı değil yeme düzenini değiştirmeye odaklan önce. El clasico 3 beyaz ve yağı çıkart mesela hayatından. Çok öğün yemen metabolizmayı hızlandıracağından daha çok yararı olabilir şu anda sana.
Sosyal ağlarda paylaş

spor salonu bulamıyorum. Jatomi gittiğinden beri sporsuzum :(

Ofis nişantaşı. Tam altımıza ankara merkezli BOB diye bir yer açıldı adamlar efsane ama çok pahalı.
Gym + personal coach olayının tersini yapmışlar.
Ders satın alıyorsun ama dilediğin zaman fitness kullanabiliyorsun.

ev de feriköy de arada düzgün yer yok.
MacFit'lere gideyim dedim su ve tartılmak bile paralıymış :)
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

sağlıklı olmak için yapmıyorum ben ya kilo vermek için yapıyorum xde 1000 kalori çok da az deği laslında normalde ama spor yaparken daha fazlasını almak lazım tabi, bi 300-400 daha arttırırım.

ağbi sağlıklı olursan kilo verirsin zaten. sağlıksızlık dediğin şey fazla kilo zaten. böyle gözünü karartıp kafana göre iş yapma. yığılıp kalırsan kaç kilo olduğunun bir değeri kalmaz. ölü dps gibi düşün. kaç dps yaptığının önemi yok öldüğün sürece :D
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

O kadar abartılacak bir kilon yokmuş ki niye ölüm diyetine girdin. Normal progreste yap işte. Kalori hesabı değil yeme düzenini değiştirmeye odaklan önce. El clasico 3 beyaz ve yağı çıkart mesela hayatından. Çok öğün yemen metabolizmayı hızlandıracağından daha çok yararı olabilir şu anda sana.

bence yemesin. çok öğün yerse çok insülin salgılanır, leptin salgılanmaz. kiloyu verdirtecek olan şey de leptin.
zaten birazı kaliteli karbonhidrat birazı da proteinden oluşan beslenmeyle acıkmayacaktır da. o yüzden acıkmadan yemek bi de iyice gereksiz olur.
bi de yağı çıkarmasına çok da gerek yok aslında.

ben de 5,5 ayda 22 kilo verdim ama son 1 ayda vermedim aslında yani zınk diye durdu. metabolizmayı hızlandırmam gerek. ağırlık mağırlık kaldırmaya da gerek yok, zaten o işe girişsem onu karşılayacak karbonhidratı da hesaba katmam gerek.
iki günde bir 1 saatlik düzenli yürüyüş yapmak yeter muhtemelen. zaten kilo vermek için çalıştırman gereken en öncelikli kaslar bacak kasları.
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:

spor salonu bulamıyorum. Jatomi gittiğinden beri sporsuzum :(

Ofis nişantaşı. Tam altımıza ankara merkezli BOB diye bir yer açıldı adamlar efsane ama çok pahalı.
Gym + personal coach olayının tersini yapmışlar.
Ders satın alıyorsun ama dilediğin zaman fitness kullanabiliyorsun.

ev de feriköy de arada düzgün yer yok.
MacFit'lere gideyim dedim su ve tartılmak bile paralıymış :)

tartılmak nasıl paralı olabilir ya nasıl işliyor o sistem
bi de gym+pt dediğin zaten öyle değil mi ne farklı
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

sağlıklı olmak için yapmıyorum ben ya kilo vermek için yapıyorum xde 1000 kalori çok da az deği laslında normalde ama spor yaparken daha fazlasını almak lazım tabi, bi 300-400 daha arttırırım.

fitgenie diye bir app çıkardı eric helms abimiz. o sana alman gereken kaloriyi söylesin. kilo verme hızına göre update ediyo bi de kaloriyi. günlük tükettiğini giriyodun makroları kaloriyi hesaplıyo ihtiyacını söylüyo mis gibi. güvenilir kaynak
onun dışında ölüm diyeti bile yapcak olsan bi 1500 alsaydın abi. metabolizma?
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

abi zaten yesin dediğim kavurmalı pide yemesin elbet. Ara öğün işte fıntık ceviz, yoğurt, mevsimsel meyve falan. Mideyi boş tutmazsan, ana öğünde "this is spartaaa" diye yardırma olasılığın daha az olur.

bu çoğu insanda böyle işlemiyo. metabolizma da hızlanmıyo öğün sayısı artınca. nasıl kolay geliosa o kadar öğün yiyceksin. kas yapma hedefi varsa 3+ öğün daha iyi olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...