Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Açık havada tütün yasağı geliyor

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

resaypi said:

sokakta yururken sigara icen birisinin arkasinda yurumek kadar kotu bir sey yok icmeyen birisi icin. simdi kurtulduk bundan

sigara içen biri olarak şundan ben de nefret ediyorum. adamlar alsancağın en kalabalık saatinde tüttürüyor da tüttürüyor, bulut oluyor anasını satim. yürürken pek içmiyorum ki içtiğim zaman da sağıma soluma hep bakarım yani
Sosyal ağlarda paylaş

memlekette belediye otobüsünün şöförü bile araba kullanırken telefonla konuşur
dolmuşçular minibüsçüler yazın araba hava alsın diye kapı açık gider
motorcular arkasına speaker taktırır müziğin sesini sonuna kadar açıp yolculuk eder sorsan mekanlara bile desibel sınırlaması var

bu ülkeye yeni yasalar getirsen ne olacak, denetleyen var mı yok niye çünkü umursayan da yok laf olsun kanun dolsun

bu kadar çok yasak olup da günlük yaşam standartı bu kadar düşük olan bir memleket olabilir mi
Sosyal ağlarda paylaş

sdeceokuyangenç said:

abi ciddi misiniz dumanı geliyosa 1 adım yana kayın açık hava sonuçta. "Ben içmediğim için yasağı destekliyorum" iki yüzlülüğü nedir yani

sigara içiyorsan geç 2dk kenara zıkkımlan. niye ben çekiliyorum ? İçen sensin ben niye önlem alayım. sağa çekildiğinde çekildiğin yerde de içen varsa ne olacak ? Çıkmayalım mı dışarıya?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi isterseniz günde 6 paket için, zerre umrumda değil şahsen, hor falan da görmüyorum. Kendiniz düşünün, olmadı aileniz, yakınlarınız falan düşünsün, ben ne düşünücem size vereceği zararı. Benim sigara konusundaki eleştirim saygısızlığa, umursamazlığa, anlayışsızlığa, dangalakça bencilliğe, üzerine bunların marifet sayılmasına. Bir-iki ay bile bırakmışlığı olan bilir içmeyen için ne kadar pis bir şey olduğunu. Hoş içiyor bile olsam başkasının katranlı duman artığını dert etmemem için epey cahil olmam gerekir ya neyse.

Bu tip kanunlar da içilmesin diye değil, içmeyeni rahatsız etmesin diye çıkıyor. Serbest olmasındansa yasak olsun da tam uygulanamasın açıkçası, daha kötü olacak hali yok, en kötü ihtimalle etkisiz kalır. Eskiden kafeler nasıldı, şimdi nasıl mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani en güzel örneklerden biri. Taş çatlasa 1 saatlik sürede o aradaki beş nefeslik sigarayı içmeden yaşayamayacak derecede tiryaki bir insanın varlığına ben inanmıyorum; hiç mi sinemaya gitmiyorsunuz, uçağa binmiyorsunuz, saatler süren toplantınız olmuyor? Kendini şartlandırma, görgüsüzlük ve marifet sanma karışımı bir şey bu hareket. Diyarbakır'da elinde sigarayla minibüse binip "içmiyorum ki kardeş elimde tutuyorum" diyen adamdan hiçbir farkı yok zeka olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

sigara içmiyorum, bırakalı oluyor.
ancak bu insanlar 12 yılda öğrenemedi, bir 12 yıl sonra da öğrenemez herhalde. AKP ürettiği yasakların hiçbirini mantıklı temellere dayandırmak zorunda hissetmiyor kendini ve ürettiği bu yasakların her birini koyacağı sıradaki yasak için benchmark olarak kullanıyor, anayasayı ampermetreye çevirdi adamlar, yaptıkları her şey ile direnç ölçüyorlar çünkü.

adamlar yaptıkları yasakların hiç birini kendileri savunmak zorunda kalmadı, insanların sesini dayak yemeden çıkarabileceği üç beş platformun hepsinde dün belki polis dayağı yemiş insanlar nedense seve seve "AKP'nin belki tek hayırlı icraatı.." minvalinde yazılar yazdı sürekli.

"önümde yürüken içiyorlar, üzülüyorum" yahut "fakat ben onların dumanı yüzünden kanser olmak zorunda mıyım, muhhh lungs :((" yapan insanları da anlayamıyorum. kimsenin arkasından yürümek zorunda değilsiniz, üstelik emin olun kaldırımda her yürüdüğünüzde yanınızdan geçen otobüsler ciğerinize daha çok duman dolduruyordur. "fakat kanser" goygoyu yapan insanlar yedikleri her lokmayı balkonunda organik yetiştirene kadar, türkiye cumhuriyeti'ndeki her taşıt, her fabrika yenilenebilir enerjiyle çalışana kadar kaldırımda dalgasına bakan, yürürken bir sigara yakan adamın işine karışmak sadece ülkece en iyi yaptığımız şeylerden birini yapmaktır, bir güruhu daha kamunun dışına itmeye çalışmak yani.

sigara içmeyi süper cool, anarşist bir eylemmiş gibi lanse etmeye çalışan kekolar da mevcut da en azından onların holier-than-thou tribi yok.

yukarıda da şöyle yazılmış:
"Bu tip kanunlar da içilmesin diye değil, içmeyeni rahatsız etmesin diye çıkıyor."

bu cümleyi birazcık rötuşlayıp AKP'nin son 12 yılda çıkardığı bütün yasaklara uydurabilirsiniz. isterseniz deneyin, eğlenceli bayağı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

hem kullananın, hem de çevresindeki kullanmayanın sağlığına zararı olması dışında hiçbir işe yaramayan birşeyin gitgide yasaklanmasına karşı durmak için sebep yok, sapla samanı karıştırmayalım. zararsız birşey olsa karşı dururuz.

Sam ne kadar akıllı bir adamsın bak, bilgisayar oyunları hakkında bile oturup mantıklı mantıklı yazılar yazabiliyorsun, bu konuda niye böylesin?

kurduğun cümleye bakar mısın yani, "kullanana zararlı olan birşeyin yasaklanmasına karşı durmak için sebep yok"

Stalin'in falan böyle cümleler kuran vatandaşları olsa mutluluktan yumruğunu ısırarak ağlardı
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul'da hergün dolu dolu egzost dumanı solurken sigaraya laf etmek komik geliyor bana. O zaman 1,4 üzeri motor hacmini de yasaklayalım mesela, bazı şeyler çok saçma geliyor bana.

Sigara içmiyorum, bir gün akciğer rahatsızlığı yaşarsam bunun sebebi sigaradan ziyade şehirdeki hava kirliliği olacak. O yoğun trafikte soluduğumuz zehirli gazın haddi hesabı yok. Açık havada sigara yasağı fazlasıyla afaki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...