Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Mal said:

iyide 70 kilo civarıyım bütün kaynaklar kilo başına 1.5-2 arası protein diyor ağırlık çalışıyorsan. aldığım 110 gr en fazla günde. ki öncedende aynı miktarda protein alıp ağırlık çalışıyordum. 2 litre süt artı bir ölçek whey ve gün içinde yediklerim. olmuyordu o zaman aynı şey.

70 kilonun ne kadarı yağ ? Yağ oranın ne ? %11 mi ? %15 mi ? Bende benzer şekilde ham kiloma göre protein tüketiyordum, geceleri sürekli tuvalete çıkmak zorunda kalıyordum. Yani bir insan 4-5 kez tuvalet için uyanır mı ? Ne sigara var, ne öyle akşamları çay içeyim mevzusu var. Su tüketimi normal ölçülerde. Protein tüketimini azalttım ve bu bitti. Yine bir gün fazla protein alayım yine benzer döngüye giriyorum.

Belki sende farklıdır bilemem ama denemesi bedava. Bir gün az protein tüket yine sürekli tuvalete çıkacak mısın ?
Sosyal ağlarda paylaş

nerden bilcem çünkü aklım var? bilgi orda. belirtiler burda. muhakeme mantık tartma olasılık yorumlama gibi yetilerim yeterince gelişmiş. bilgiyi okuyup belirtileri gözlemleyip beyin fonksiyonlarımı doğru şekilde kullanınca bilebiliyorum. buna insanlar niye bu kadar şaşırıyor bende onu anlamıyorum.

bambaşka bişeyde olabilir oda beyin fonksiyonlarımın olasılık gözetme yetisi sayesinde ihtimaller arasında. ama tansiyonla aynı anda çıkması diyabetim olması ve diğer belirtiler ile ordaki bilgiler arasında bağlantı kurduğumda bunun üzerinde durmam çok olağan ve doğru bir davranış.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çok tuvalete çıkmanın sebeplerinden biri de hipertansiyon zaten, babası tansiyon hastası olanlar bilir. Yani proteinle veya böbreğinle alakasız bir şey de olabilir toptan.

Cidden nickine yönelik mesajlar atıyorsun. Kendi koyduğun tanı doğru olsa ne olacak ilaç için gene doktora gitmen ve onun tahlil yapması lazım.

Boş boş takılıyorsun Mal.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Mesela tıbbi konularda kendi kendine teşhis koymak yerine doktora giden bir kafa buna örnek gösterilebilir.

doktora gidip yanlış teşhis konularak yıllarca yanlış tedavi gören kişi sayısı hiç az değil. bu yanlış tedavi yüzünden yıllarca yanlış ilaç alıp zarar gören kişiler benim ailemde ve çevremde var şu an hatırladığım en az 3 tane.

umarım bu kafayla doktora gidip yanlış tedavi sonucu zarar gören kişilerden olmazsın. ve umarım bende kendine yanlış teşhis koyup zarar gören kişilerden olmam :)-D

hayatım boyunca ilaç kullanmadım uh arkadaş. ilaç karşıtı değilim kullanmayı düşündüğüm bazı ilaçlar var ilerde araştırıp.
Sosyal ağlarda paylaş

abi delimisin vucut sıvı atmak istiyor fazladan sıvı alınır mı. okuyan biri litrelerce sıvı almak gerekir sanacak normal susuzluğunuzu giderin yeter.

ne amaçla karbonhidrata ağırlık veriyim anlamadım? yağ kütlesi kazanmak istemiyorumki.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bunu yazan arkadaş bi karmaşa yaşamış beyninin içinde. vucuda gereğinden fazla protein almak eylemi yazının heryerinde geçiyor ama yazıda protein tozunun zararından bahsediliyor. önce bi karar verecek gereğinden fazla protein almaktan mı bahsediyorsun protein eksiğini protein tozundan almaktan mı bahsediyorsun. yazının içeriği birincisi başlığı ikincisi.

protein tozu zararlı önermesi türkiye için 90 lı yıllardan kalma bişey. salonda kas yapanları görüp uzaktan izleyip bişöyler içiyoloar erkeklikleri ölüyor kas yapmok içün. çeyrek yamalak bilgiyle protein tozunu steroid zannediyorlar. artık yani 90 larda kalmış olması gerekiyor bu davranışın. bak dr can ne diyor

https://www.youtube.com/watch?v=OFpl0EM8Io0
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam yukardaki için söyledim. tekrar okursan fazla protein alımının zararından bahsediyor yazıda. başka ne var mesela protein tozunun zararından bahsedip ciddiye alınabilecek kaynak. gidip astrologcu saç bakım uzmancısı insandan yazı neden koyuyorsun o zaman önüme google da protein tozu zarar diye aratıp hiç okumadan?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...