Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

leg press'in diğerlerinden çok daha yüksek olması normal bu arada, en kolay, en yüksek ağırlığa çıkılan hareketlerden biri. üstüne bir de yanlış falan yapıyorlar, yanlış yaparak ağırlık daha da artabiliyor falan. makineden makineye de değişiyor bir de. o yüzden makinede yapılan şeylere çok önem vermiyorum ben.

60 kg benchpress yapması bile baya ciddi bişe ya. ben 4 ay üst üste gittiğimde 50 kiloya çıkmıştım anca

çıkıp aaa rakamlar pound diyormuş yarın :P

- 80 kg squat - 4 tekrar çıkmıştı (36 kilo)
- 70 kg deadlift - 6 tekrar (32 kilo)
- 60 kg bench - 7 tekrar (27 kilo)
- 260 kg leg press - 7 tekrar (118 kilo)

pound ise bench falan çok az oluyor ya. 1 senedir spora giden biri 27'den fazla bench fazlasıyla rahat yapar.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu başlıklarda steroid kürleri ve diyet paylaşımları beklerdim. Anadrol mü, Oxandrin mi ? Yoksa merdiven altı varoş spor salonlarının tercihi olan Danabol mü ? yoksa ucuza kaçmak için

http://www.getraws.com/domestic-testosterone-enanthate-p-146.html

ham alıp kendiniz mi hazırlıyorsunuz ?

Forumda kullanıcılar var ama kürlerini söylemiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

Bence kg değildir. Ayı gibi adamlar görüyorum ben 40kg ile kol çalışmıyorlar fnfk

40 kilo ile kol çalışan bulamazsın zaten, bulursun da baya nadir. 30 kilo falan çok ciddi bi rakam mesela random gym'e giden bir insan için.

benchpress kol diil zira. major chest ve minor arka koldan oluşuyor. ağırlığı kadar bench mesela güzel bir hedef oluyor genelde düzenli spora gidenler için.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Sikko bar 8-10kg arası, olympic bar da 12kg olması lazım.

Ağırlıklar normal gibi görünüyor. Leg press machine de hareketli makara falan olabilir.

olimpik 20'dir ama tr'de sanırım 8 ile 20 arası değişiyor random baya. bütün barlarını 20 yaparsan ilk kez gelen insanlar falan çalışamaz mesela. o yüzden aynı spor salonunda bile farklı barlar oluyor falan. barların üstünde yazmıyor ağırlık falan (veya ben görmedim). saçma sapan olaylar. bari yazsa barların üstünde de, ne ağırlık kaldırdığımı bileydim.
Sosyal ağlarda paylaş

Olimpik 20ymis evet. Ben neden 12 olarak hatirliyor acaba.

Olimpik barlar pahali bayagi. O yuzden spor salonlari 1 3 olimpik bar alip gerisini tirt barlarla dolduruyor. Bir de ben ilk spor salona gitmeye basladigim yillarda (2005) olimpik bar falan bilmiyorduk hic. Gerci gittigim yerde corap ya da ciplak ayakla antreman yapip elimizden pas yikiyorduk cikarken de skfk
Sosyal ağlarda paylaş

sakin olun olm yanlış yazmışım

ben kim benchte 60 kim

lbs değil
olimpik barlar dahil
bizdekiler 20 kg

de 60 olmaması gerekiyor onun
barla beraber 30 ve 40 arasında max. önceki mesajımda da demişim zaten 40 üstüne çıkamam diye.

leg press baya basit bu arada. sabonun dediği gibi

70 kg deadlift de elini barla bağlayınca oluyo,

bench hariç hepsinin videosu var bende sfsf. bench çok çünkü 60 neymiç yav, onu kanıtlayamam. da diğerleri dediğim gibi kg.

bu arada bunlar çalıştığım en yüksek ağırlıklar
her gün böyle çalışmıyorum onu da belirteyim
uzun süredir ağır bile çalışmıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

@Axedice çok ilgi çekici ve enteresan anabolik steroidlerin etkileri. Hemen hemen bodybuilding ile uğraşan çoğu kişi kullanıyor (arkadaşların konuşmalarından etkilendim). Hazır spor konusu var kullananlarda bilgilendirir diye düşünüyorum. Yeni çıkan steroidler, steroidleri dengeleyici ilaçlarda vücut geliştirmenin önemli parçaları. Yani konu vücut geliştirme ama steroid'ten hiç bahsedilmemiş halbuki bu sporu profesyonel olarak yapıp kullanmayan insan sayısı çok az. Türkiye'de çok dengesiz bir şekilde kullanılıyor, bilinçli tüketen çok az, yer altından dönen devasa bir piyasası var.

Arada şöyle kürlere denk geliyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=S_xJJYGamtw&t
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...