Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ad3m said:

Squat ve dl yaparken asla aynaya dönme özellikle ağırlık takılıyken en temizi kendini videoya al spotter yoksa sonra seyret.
Ama bi gym body yap videodan hatalarını bulsan bile telafi etmesi çok zor tek başına birinin başlarda sana yol göstermesi lazım. (kafanı eğ, kıçını çıkar, belini çukur yap vs)
Örneğin dl yaparken kafanın pozisyonu dahi hareketin bütün dinamiğini etkiliyor kafan arkada kalınca yani karşıya ya da havaya bakarken neredeyse bütün ağırlığı trapler çekiyor bu da ağırlığı sırtınla çekiyorsun demek oluyorki fena sakat bir durum.

wowowowo bi dk. squat ve deadliftte kafa direk karşıya bakacak abi
Sosyal ağlarda paylaş

Koyduğun resimde bile yere bakıyor lan iskeletor sdf ayrıca benim
vurgulamak istediğim orada dengesizliklerin önüne geçmek standart bir adam sırtının doğal halini koruyabilmesi için yere bakması( kafadan kıçına çubuk gibi durması) karşıya bakmasına nazaran daha basit kontrol ediliyor(Bu benim görüşüm belki dar kaslardan dolayıdır).Yoksa sen barı doğru noktada çekip indiriyorsan sırtının pozisyonu bozulmadan kısaca uzun zamandır bu hareketi yapıyorsan kafayı havaya diksen bile dengeni bozmadığın sürece bişi olmaz.
Yoksa lifter camiasına bak kimi karşıya bak der kimi double chin/packed neck der vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Üniversitede 5 sene bb yaptım şimdi bıraktım. Onun yerine koşuyorum, bisiklet sürüyorum, fırsat olursa yüzüyorum, ufak pilates yoga filanda yapıyorum zaman bulursam. Kas gelişimi için ve var olan kaslarımı korumak için compound hareket olarak haftada ortalama 100 barfiks ve 100 şınav çekiyorum. Body yaptığım dönemlerdeki kadar kalıplı değilim ama kondüsyonum inanılmaz arttı. Body yaparken iki merdiven çıkınca dilim dışarı çıkardı. Şimdi banamısın demiyor. Onun dışında squattan deadliftten yada bilmiyorum hareketleri yanlış yapmaktan sanıyorum, bel ağrılarım çok fazlaydı ve doktora gittiğimde fıtık olmaya yakınsın demişti. Şuan bel ağrılarım nerdeyse sıfırlandı saatlerce pc başında otursamda artık bel ağrısı çekmiyorum. Ve en önemliside kapalı ortamda ağırlıkların altına girip çıkmak yerine boğaz havasını soluyarak depar atmak bana çok daha keyif veriyor (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...