Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Muhtemelen olmaz ama her vücut farklı işliyor. Eğer recovery olabilirsen yapabilirsin tabi. Başlarda muhtemelen sıkıntı olmaz ama 5x5 workoutlar her hafta ya da bir sonraki tryda +ağırlık bazlı olduklarından bir noktadan sonra çok zor olabilir yani.

Ayrıca neden direk 5x5 yapmıyorsun TRX ne bilmiyorum ama tam olarak daha doğrusu temel amacın nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya olay maintain ve recovery bu ikisini tutturursan herşeyi yapabilirsin ama ne kadar kaloriye ihtiyacın olur gündelik hayatındaki aktivitelerin, stress düzeyin herşey etkili faktör.

Ağırlık yapıp sonrası cardio niyetine yüzülebilir ya da off/rest day aslında ama ne çalıştığınla da alakalı değişir.

Ağır bir squat sezonu sonrası yüzebilenin elini öperim yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Muhtemelen olmaz ama her vücut farklı işliyor. Eğer recovery olabilirsen yapabilirsin tabi. Başlarda muhtemelen sıkıntı olmaz ama 5x5 workoutlar her hafta ya da bir sonraki tryda +ağırlık bazlı olduklarından bir noktadan sonra çok zor olabilir yani.

Ayrıca neden direk 5x5 yapmıyorsun TRX ne bilmiyorum ama tam olarak daha doğrusu temel amacın nedir?

Olay şu;

https://www.youtube.com/watch?v=Gagl23KZs0U

Reklam videosu gerçi ama videoda gösterdiklerinin hepsini ve daha fazlasını yapıyoruz grup antremanı olarak haftada 3 gün. Vücut ağırlığı + resistance training temel olarak. Antreman sırasında çalıştığım yer terden göl oluyor ki nşa'da terleyen bir adam da değilim.

Özellikle trx yapmamın nedeni masör tavsiyesi; bir süre ciddi bel ve sırt ağrısı çektim, kaslar zayıflamış. (Aynı dönem bacağım için de doktora gidiyordum, tomografi vs. bir sürü şey çektiler; bacaklarımdaki kaslar da oldukça zayıflamıştı, merdiven falan çıkamıyordum henüz 3-4 ay öncesi günde en az 5-6 km falan koşarken lel)

Öyle yani trx'i bırakmam sanırım, bayağı eğlenceli ve günden güne gözle görülür bir gelişme oluyor şu an için.
Sosyal ağlarda paylaş

lel bizim gymin alt katına bunlardan kuruyorlar demek haha.
Abi videoyu izledim öyle aman aman birşey göremedim kasları bitirecek kıvamda ilerlete ilerlete izledim gerçi.
Hatta iyi bile olabilir senin durumun için.

Bunu yapabilirsin LP work olarak boş günlerine trx gelecek şekilde düzenlersen tadından yenmez :P

Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

lel bizim gymin alt katına bunlardan kuruyorlar demek haha.
Abi videoyu izledim öyle aman aman birşey göremedim kasları bitirecek kıvamda ilerlete ilerlete izledim gerçi.
Hatta iyi bile olabilir senin durumun için.

Bunu yapabilirsin LP work olarak boş günlerine trx gelecek şekilde düzenlersen tadından yenmez :P

Ya bu arada bir haftadır ofisteki askıyla squat, deadlift, shoulder press, barbell curl ve kendi uydurduğum sik sok bir triceps hareketi yapıyorum (barbell'i başın arkasında iki elimle tutup curl yapıyorum gibi anlatamadım da ama tricepslerim çalışıyor bayağı) eheh. Şu programı deniyim, shoulder press de olsa yapmak istediğim 4 temel hareketi de kapsayacak program.
Sosyal ağlarda paylaş

Trx de çok fazla kol kullanıldığından GSLP base yap dedim ben illa kolda çalışacam falan diyorsan

bütün günlerin 2. hareketine curl 2x10 / chin-up 2x6 ekleyebilirsin. yine bench/ohp mantığında haftada 2 gün curl 1 chin öbür hafta 2 chin 1 curl. chin up 2 set çıkartınca ağırlık ekle buna da.Bench/ohp başlarda triceps için yeterli olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun ellerim bitişik olanı işte. İlk böyle yaptığımda çok kolay geldi, birleştirince bir de dengede tutmak için güç harcıyorum falan :>

Salon sabah 7'de açılıyor bu arada, sabah gitsem nasıl olur? Akşamları aletler saçma sapan kalabalık oluyor. Salı - Perşembe - Cuma bu programı yapayım; Ptesi, Çarşamba, Cuma trx; haftada 3-4 gün de yürürüm mis.
Sosyal ağlarda paylaş

Uykunu alıp tıkınıp yeterli enerji çıkartabiliyorsan çok sıkıntı olmaz.
Ama bence bunu pzt/çar/cum trxi sa/per/cmrt yap. Hoş diğeri kardiyo gibi ama olsun ileriye dönük yatırım olur çünkü bunda hep ağırlık artacak.
Ayrıca bench harici dolacak bişi yoktur ya gym de herkes curl bro machine rat genelde :D
Adaptasyonu sen yapacan abi ben teorik konuşuyorum senin vücudunun tepkilerine göre iyileştirmeler yapacaksın kendinde işte.
Ayrıca vücut dengesizliklerini eklem ağrılarını vs şikayetlerini compundlardan iyi fixleyen bişi yok.
Sporun her türlüsü güzel yapta ne yaptığının çokda bir önemi yok.GL

ps : kol fantazin yoksa bence base program ile başla zaten trx de paso kol kullanıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Abi askı yere bırakınca halter gibi duruyor, tam bar uzunluğunda, altı yuvarlak; üstünde de asma zımbırtıları var, onlar da alttaki yuvarlağın genişliğinde. Çakma halter gibi bir şey.

http://images.hepsiburada.net/assets/Mobilya/500/Mobilya_2070323.jpg

Şunun şemsiyelik olmayanını düşün.

yavaş yavaş benim kafaya ulaşıyosun kanka, ben de fabrikadaki döküm tekerleri falan kaldırıyom dfhglkdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...