Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ad3m said:

2500 gereken yerde 1200 kalori alınca havayı mı çeviriyor?
Sağlıklı de okay ama veremezsiniz biraz saçma olmuş ayrıca 1200 değilmiş akşamı eklememişiz.

bunla ilgili çok güzel bir yazı vardı. bir saniye

https://seyler.eksisozluk.com/spor-yapip-beslenmesine-dikkat-ettigi-halde-kilo-veremeyenlerin-yaptigi-yanlislar

bilgilenelim hojam
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kendimde uyguladığım ve sonucu gördüğüm şeylerden bahs ediyorum ben diyet dediğin 1 aylık bişi değil zaten tıpkı spor yapmak gibi amaç vücudu aşırı stresse sokmadan adapte etmek/eğitmek.
Konumuz sağlık zaten ben adama söylerken dikkat edersen hep yürümeyi bırakma dedim hiç bir bok yapmadan kilo almak ya da vermek fark etmez sağlıksız bir durum.
Dünyanın en iyi beslenme tipini uygula o bilgisayarın başından kalkıp 2 tur vücudunu hareket ettirmezsen bokum gibi bir postürün ve bununla gelen yığınla eklem ağrın / dengesizlik olur.Bak kalbe falan girmiyorum sadece estetikten girdim olaya.
Amma velakin sonuca gelirsek her halukarda kilo verirsin alman gerekenin altında kalori alıyorsan.Bu sonucu değiştirmez.
Sosyal ağlarda paylaş

hayatım hep düzenli sporla geçti düzgün postürüm ve fit vücudum var

eklem ağrımda var osdfkg ağırlık kaldırıcaksınız eklem sağlığı takviyesi kesinlikle öneririm

onun dışında sen de oldu diye herkeste olucak diye birşey yok. herkesin bünyesi farklı. herkese farklı diyet türü uyuyor olabilir. önemli olan sağlıklı olanları denemek ki bıngıldıkta zorlanıyor/kilo veremiyor ki yazmış buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

hayatım hep düzenli sporla geçti düzgün postürüm ve fit vücudum var

eklem ağrımda var osdfkg ağırlık kaldırıcaksınız eklem sağlığı takviyesi kesinlikle öneririm

onun dışında sen de oldu diye herkeste olucak diye birşey yok. herkesin bünyesi farklı. herkese farklı diyet türü uyuyor olabilir. önemli olan sağlıklı olanları denemek ki bıngıldıkta zorlanıyor/kilo veremiyor ki yazmış buraya.

Şunu söyleyip 3. sınıf yazı paylaşman nasıl ironik olmuş.
Ya neyse ben sevmiyorum böyle şeylerde tartışmayı sadece bildiğim kadarıyla yol göstermeye çalıştım benden bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

abi aletlerle rotasyonla başla ilk 2-3 hafta sonraki 1 ay programı 2 ye böl,
sonra bu elemanın süpersetli programına geçersin. hareketleri önce doğru yapmaya kas.

şu yaptığım gibi:
yüzmeyi çıkarabilirsin tabi.
http://s18.postimg.org/z91kzx7y1/sporxxd.jpg

aletle rotasyon dedigin nedir?
rotasyonun bir programi var mi kac set/rep olmali, hangi aletler olmali?
Sosyal ağlarda paylaş

gg

https://www.strengthandconditioningresearch.com/hypertrophy/regional-hypertrophy/

Regional hypertrophy is a change in the shape of a muscle as it increases in size, because of non-uniform gains in cross-sectional area long its length.

Resistance-training does lead to regional hypertrophy, and therefore an altered shape of a muscle, as well as a change in its size, in both trained and untrained populations.

Regional hypertrophy does not seem to be affected by relative load, volume or muscle action but may be modulated by range of motion and external resistance type.
Sosyal ağlarda paylaş

benim kollarım tutmuyo sdf
ki dün deadlift yapamadım
adam öyle bi ağırlık takmışki kaldıramadım yerinden, ağırlıkları da değiştiremedim sdfsdf

spor yapmaktan çok şu macro takibi çok zor ya
myfitnesspal bayağı yardımcı oluyor ama, food db'si zengin aramadığım çoğu şeyi buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

aramadıklarını niye buluyorsun ki :D
o iş çok zor ya hanıma tutturucam ben onları da arada atıştırdığım yediğim şeyleri eklemek ölüm gibi.

o değilde göğüs nasıl çalışmak lazım ya. Göğüs çalıştığım günlerde sadece göğüsün omuza yaklaştığı yerler ağrıyor. memesiz kadın gibi oldu ütü tahtası anlıcanız.

şınav ve barfiks de düzeleceğine daha kötü oldu :( spor yaparak gerileyen tek ben varım sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

@adem incline ve decline bench yapıyorum. sırtımı düz tutuyorum ama arkadaş olmadığı için çok yüksek ağırlık girmiyorum.
Chinup 20-30 tane yapan adamdım üni de şimdi desteksiz 1 çıkmıyor. desteklide 10 yapıyorum ama baya zorluyor.
pushup antrenmanın başlarında ise 10-15 nizami zorluyorum ama daha önceleri 30 tane yapıyordum.
Uyku arada geçe kalsamda 7 saat uyumaya özen gösteriyorum. Genelde deliksiz uyuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sırtımı düz tutuyorum derken? Belin çukur olacak aradan bir el geçecek kadar kıçın ve kürek kemiklerin sehpaya uhulanmış gibi tutturacaksın.Ayaklarından destek alarak omuzunu ileri itmeden yapacan hatta böyle yazarak bi bok anlaşılmaz bir kaç tane video izlemen lazım basit gibi görünüyor ama birçok insan yanlış yapıyor bench pressi.
Bu flat bench için geçerli bu arada çünkü incline'a göre hata yapma oranın çok daha fazla.

chin/pull bunlar yaptıkça gelişen hareketler normal yani yapamaman bayağı ara verip bir de kilo aldıysan.Zamanla yükselir onlar.Hatta en güzel yükseltme yöntemi eve bar al her altından geçtiğinde yapabildiğin kadar yap.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

aramadıklarını niye buluyorsun ki :D
o iş çok zor ya hanıma tutturucam ben onları da arada atıştırdığım yediğim şeyleri eklemek ölüm gibi.

o değilde göğüs nasıl çalışmak lazım ya. Göğüs çalıştığım günlerde sadece göğüsün omuza yaklaştığı yerler ağrıyor. memesiz kadın gibi oldu ütü tahtası anlıcanız.

şınav ve barfiks de düzeleceğine daha kötü oldu :( spor yaparak gerileyen tek ben varım sanırım.

çok geniş tutuyosan ondan ağrıyodur omuza yakın kısımla daha dar tut dumbell press ve cable fly yap göüğüsün içinme odaklan hareketleri yaparken dar şınav çek idman sonu
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

artık hiç makale okumuyorum ya her yerime kramp girene kadar basıyorum hareketleri karıştırıyorum 1rep maxa kadar düşüyorum ayı gibi yiyorum gg

zamanında badicilerin kullandığı, hissederek yaptığı ne varsa doğru çıkıyo zaten. bi tek kol günü omuz günü olayı doğru çıkmadı. o da beginnerlarda fark etmiyo. ben de facebookta gözüme sokulanlar dışında okumuyorum artık
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...