Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

beyler
sanirim benim hamstring'ler problemli
hem cok gerginler, (beli dik tutup egilmeye calistigimda direk basliyorlar gerilmeye, millet yere kadar egilebiliyor mesela)
hem de gucsuzler, bu kadar kosu ve bisiklete nasil gucsuz olabiliyorlar orasini anlamadim gerci

neyse
simdi ben sizden hem esnetme icin hem de guclendirme icin hareket, tavsiye isteyecem.
normal deadlift yerine bir sure romaian yapsam mesela daha faydali olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

beyler
sanirim benim hamstring'ler problemli
hem cok gerginler, (beli dik tutup egilmeye calistigimda direk basliyorlar gerilmeye, millet yere kadar egilebiliyor mesela)
hem de gucsuzler, bu kadar kosu ve bisiklete nasil gucsuz olabiliyorlar orasini anlamadim gerci

neyse
simdi ben sizden hem esnetme icin hem de guclendirme icin hareket, tavsiye isteyecem.
normal deadlift yerine bir sure romaian yapsam mesela daha faydali olur mu?

Abi spordan once ve sonra ciddi ciddi 10dk ye yakin esniyorsun degil mi? Benim anladigim kadariyla senin sikintin esnememek ya da yanlis esnemek. Ben de ne zaman uzun bir aradan sonea spora baslasam 10 15 gun gergin oluyorlar parmak uclarimla yete ancal dokunuyorum ama 2 hafta adam gibi esneyerel spor yaptiktan sonra avuc iclerimi kolayca yere degdirebilir hale geliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim öğrendiğim antreman öncesi çalışılacak bölgeye göre esnenmesiydi.

Türkiye'deki salonları geçtim de, yurtdışında da mesela önce ısındırtıp sonra çalışacağım bölgeye göre esnetip anca ondan sonra ağırlığa sokuyorlardı. Belim bayağı kıl tüy benim, ilk kez yurtdışında çalışırken ağrı sızı çekmemiştim hatta. Ondan sonra da hep öyle devam ettim ne spor yaptıysam.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun kitabini falan okuyup greyskull LP yapmaya basladim da; SALONDA SQUAT RACK YOK AMK cok lazim gibi smith machine koymuslar. Oradaki trainera bir iki zarf attim agirligi omzuma verir diye, hic orali olmadi da ibne. Kizlara yavsamaya gitti kem kum edip.

Gezegendeki en temel, en onemli hareketi yapamiyorum trx'indinden cross fitine her bokun oldugu salonda. Hayir bir de uc aylik pesin verdiydim istedigim saatte gidip gelebilryim diye. Cok kalabalik oluyor diye duz uye olunca en basta belirledigin gun ve saatlerde gelebiliyorsun sadece...

Smith machinele yaptigim squatta 30 kilo kaldirabildim bu arada(failure kisminda 11 rep yaptim; haftaya 40 falan deniycem). Istedigim gibi pozisyon alamadim, yukari kaldirirken de surekli sirtimdan destek aldigimi hissederek kaldirdim, zaten en ust noktaya gelince neredeyse yarim shoulder press cikiyordu her seferinde. Aptal kizak mekanizmasi yuzunden ivmeleniyor bar yukari cikarken.

Neyse su 3 ay bitsin baktim olmuyor eve power rack alip strong lifts yardiririm.
Sosyal ağlarda paylaş

ESNEME HEM ANTREMAN ÖNCESİ HEM SONRASI YAPILIR
Sosyal ağlarda paylaş

esneme hareketlerini nasıl yapacağını bilmeyen birinin ağırlık kaldırması saçma değil mi zaten en baştan, ağırlıksız hareket yapmayı bilmeden kiloların altına atıyorsun kendini.

baştan, ayaklara kadar yapılan antreman öncesi hareketler sittin senedir aynı zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu arada böyle çırpı gibi kollarıyla 3 kg dumbell'larla IPHS SIHAAA diye 80 çeşit biceps hareketi çalışan adamları özlemişim.

Ben squat yaptım, bench press yaptım, chin up yaptım adamlar hala biceps çalışıyordu. Hatta canım çekti bir de barbell curl yaptım o ara artık böyle belden, götten falan destek alarak kaldırıyorlardı dumbell'ları.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...