Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vücut geliştirme #5

AthleT

Öne çıkan mesajlar

senko said:

sanssizsansli said:

Nası gitmiyo?

Zayıflıyorsun ama yağ oranın sabit kalıyor/ az azalıyor
80 kilo %20 yağ oranın varken 70 kilo %18 yağ oranın oluyor

Hiit yapiyorum zaten (tu)

abi hiit zaten high intensity interval training. Koşarakta yapabilirsin. Nasıl mı. 2 Dakika depar atıcan nabız 185 - 190 filan, sonra yavaşlıycaksın 4-5 dakika 120'ye filan inicek nabız. Öyle öyle yağ yakılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Abartıyosun senko öyle bişey yok. Neyi nasıl yaptığınla alakalı yağ yakımın. Vücudun enerji harcamasındaki etklenlerden başlıca ikisi; biri kas kütlesi, ikincisi vücuttan çıkan hava( basit anlatıyorum bilen bilir detayı ). Kardiyo egzersizleri bunu yoğunlaştırır ve yakımı hızlandırır.
Ha sen düzgün beslenmez de saçma bi kardiyo ile yağ yakacan derken kasa da etki edersen suç sende :)

Hep söyledik yine söyleyelim. Kardiyo ve ağırlık antrenmanı bir bütündür. Kişiden kişeye terazi farklılaşabilir, bunu kendinize bakarak görebilirsiniz. Jagere kardiyo yap demeye gerek yok keyfine yapar adam bi de belki şampiyona öncesi. Ama sen ben öyle değiliz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kulaktan duyma söyleyebileceğim, özetle vücut 30gr dan sonra adapte oluyor, kas yıkımını da hızlandırıyor, bütün proteini kullanamayıp azotu idrara, kalan kısmı yağa çevirip yoluna devam ediyor diyorlar.
Bi ara 40gr'a çıkmıştı, şimdi 50gr diyorlar. 30gr muhabbeti özellikle supplement firmalarının işine geliyor çünkü 5-6 öğün protein almak zaruri oluyor.
Bu yıl okuduğum bir araştırmada tek öğünde fazla alınan proteinin tam tersi sentezi arttırdığı gözlemlenmiş.

Ama bu araştırmaların hiçbiri %100 doğrudur diyemeyiz, benim köylü hesabıma göre vücut yılda 2kg kas yapsa iyidir. 2kg kasın sadece %20-%25 i proteinden oluşur. (kalanı su), bu da 500gr eder, böl 365'e etti mi sana 1,37gr. Vücuda günlük +1,37 gr protein katmak için bu kadar ufak hesaplara gerek olmadığını düşünüyorum! Ama karbonhidrat için farklı düşüncelerim var, günde 5-6 öğün karb almak bulk için gerekli bence. O da insulin sebebiyle.

Bu arada yukarıdaki öğün listesinde amacım carb cycle yapmak değildi :) Ben sadece min protein ve kalori sayıyorum. Gerisine çok bakmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yıl 2100 oldu hala geniş kitlelerce desteklenen görüş sadece popüler kültürdür ve brosciencedır diyorsunuz.

http://ajcn.nutrition.org/content/94/3/795.long
http://ajpendo.physiology.org/content/302/8/E992.long

Bir öğünde 500 gör proteini gömüp senteze dahil edebiliyorsun fikrine ilişin paper varsa okumak isterim.
Sosyal ağlarda paylaş

bu linklerin birincisinde 1x25 ve 10x2,5 gr protein karşılaştırılıyor, diğeri de 35 gramın 10 ve 25 gramdan daha etkili olduğunu belirtiyor. sonuçları 1x250 ve 10x25 gram olarak esnetmezsin. günlük diyetle ilgili şeyler de değiller ki günde yediğin gıdalar protein tozu gibi sindirilmiyor mekanizmaları farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Çok güzel carb cycle ya.
260 gr protein saçmalık abi.
30 gr'dan sonra diminish ediyor net olarak.
6 öğün yesen hadi 180 gr eder.
Filler olarak 260 gr ise okey ama ekstra protein sentezi olarak paketto.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Sosyal ağlarda paylaş

Stringray said:

bu linklerin birincisinde 1x25 ve 10x2,5 gr protein karşılaştırılıyor, diğeri de 35 gramın 10 ve 25 gramdan daha etkili olduğunu belirtiyor. sonuçları 1x250 ve 10x25 gram olarak esnetmezsin. günlük diyetle ilgili şeyler de değiller ki günde yediğin gıdalar protein tozu gibi sindirilmiyor mekanizmaları farklı.

35 gr'dan sonrası çöp diye bir iddiam yok zaten, maksimum olarak 35 dediğim için bu paperları koydum.
35'den sonra diminish ediyor, etkisi azalıyor ve yok oluyor.
Şöyle ki, vücut saatte maksimum 10 gr protein absorb edebiliyor (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16779921) ki bu da en kolay hazmedilen izole whey.
3 saatte bir 35 gr mantığı da oradan çıkıyor. Bir sindirim döngüsü 3-4 saat arasında sürdüğü için böyle bir rakam ortada.

Öte yandan proteinin fat olarak store edilmediğine ilişkin de bi paper okumuştum ama bulamadım. Fazlası direkt olarak atılıyor, döngüye girmiyor gibi bir tezi vardı.

Ezcümle 3-4 saatte bir 30-40 gramlık protein alımı yapın söylentisi buradan çıkıyor.
Dediğim gibi bir oturuşta 100 gr protein gömdüm faydası budur şeklinde bir paper varsa zevkle okurum ve inanmak da isterim. IF yaptığım için iki öğünde 100'er gr'lık protein yemek zorunda kalan bir insan evladıyım çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya djakjd
İki farklı bilimsel makale oluyor, bak ikisi de bilimsel. Hani şu kim ya ben bunun yayınladığına inanırım diyemezsiniz zaten hanginiz biliyor gerçekten nelerin döndüğünü kimin güvenilir olduğunu. Biliyorum diyeniniz de tatava.
Ondan sonra biri bak burda yazıyor diyo, diğeri de çıkıp bak burda bu yazıyo diyo.
Bilimin de anasını silkelediler zaten parayı basan bilimsel bişeyler ürettiriyo amk.
En güzel şey deneyimlemektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Broscience o oluyor işte abi.
Sen optimum'unu alıyorsun demek ki? Bunun kötü bir şey olduğunu iddia eden yok zaten protein zehirlenmesine gitmeyecekse gokkun ile.

Proteini optimum seviyede alıp, iyi çalışıyorsan, diğer makrolarını tutturuyorsan, genetiğin iyiyse, iyi dinleniyorsan hayvan gibi büyürsün tabii. Ama benim okuduğum kadarıyla 180-200 gr üstünde etki eden makro ekstra protein değil karb oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...